Skocz do zawartości

[E60] Montaz nawigacji CIC HDD do auta przed liftowego.


brtl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

 

koszt kodu aktywacyjnego nawigacje(np w przypadku dolozenia do auta ktore je nie mialo) wynosi okolo 2000zl w BMW ASO w zaleznosci od modelu auta - na ktory trzeba troche poczekac... tanszym rozwiazaniem jest zastosowanie emulatora koszt ~500zl Zapraszamy na http://www.navibmw.pl/

Edytowane przez ajlb

PARTNER BMW AG


POLSKIE MENU BMW NAWIGACJA E60 E61 E70 E71 X5 X6 E90 F01 F07 F10 F25 F30 G01 G05 G11 G20 G30 KONWERSJA USA EUROPA


KODOWANIE, PROGRAMOWANIE, NAPRAWA NAWIGACJI CCC/CIC/NBT, AKTUALIZACJA, CARPLAY


telefon +48 504384405


http://menupolskie.pl/foto/bmw/baner.gif


http://www.menupolskie.pl/polskie-menu/bmw.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
  • Odpowiedzi 175
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Dzięki za kilka cennych wskazówek wszystkim piszącym w tym temacie :cool2: . Niestety jak widzę temat wygasł już dosyć dawno temu a ja jestem właśnie na etapie przymierzania się do montażu CIC-a w swoim e60. Dzisiaj dowiedziałem się od kogoś kto oferuje CIC-a na Allegro że w e60 (pewnie równiez w innych modelach) CIC może już działać bez emulatora. Ani wewntrznego ani zewnętrznego. Czy coś się zmieniło? czy ktoś mi może ściemnia?

No i jeszcze jak długo działa? Czy tylko do pierwszej próby aktualizacji map? Nie spotkałem nigdzie informacji że emulator lub oryginalne kody kupione w ASO są już zbędne. Jeśli tak jest to tylko się cieszyć :-) :-) :-)

Będę wdzięczny jeśli ktoś poza samym zainteresownym sprzedażą :-) mi to potwierdzi.

Wcześniej: 2 x e39 SUPER :-) e38 SUPER :-) e65 PORAŻKa :-( e60 535d rewelacja F01 750i - nie polecam :-( F01 750d - rewelacja :-)


Doposażenie: M-pakiet, Monitory tył, Nawigacja NBP, I-Tuch

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
  • Moderatorzy
Dzięki za kilka cennych wskazówek wszystkim piszącym w tym temacie :cool2: . Niestety jak widzę temat wygasł już dosyć dawno temu a ja jestem właśnie na etapie przymierzania się do montażu CIC-a w swoim e60. Dzisiaj dowiedziałem się od kogoś kto oferuje CIC-a na Allegro że w e60 (pewnie równiez w innych modelach) CIC może już działać bez emulatora. Ani wewntrznego ani zewnętrznego. Czy coś się zmieniło? czy ktoś mi może ściemnia?

No i jeszcze jak długo działa? Czy tylko do pierwszej próby aktualizacji map? Nie spotkałem nigdzie informacji że emulator lub oryginalne kody kupione w ASO są już zbędne. Jeśli tak jest to tylko się cieszyć :-) :-) :-)

Będę wdzięczny jeśli ktoś poza samym zainteresownym sprzedażą :-) mi to potwierdzi.

 

CIC odblokowany działa dobrze ale do czasu gdy zechcesz wgrać nową mapę :)

Niestety nie da się tego zrobić zwyczajnie po kodzie, trzeba nawi dać komuś kto to zrobi czyli pewnie koszt większy niż emulatora :duh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za kilka cennych wskazówek wszystkim piszącym w tym temacie :cool2: . Niestety jak widzę temat wygasł już dosyć dawno temu a ja jestem właśnie na etapie przymierzania się do montażu CIC-a w swoim e60. Dzisiaj dowiedziałem się od kogoś kto oferuje CIC-a na Allegro że w e60 (pewnie równiez w innych modelach) CIC może już działać bez emulatora. Ani wewntrznego ani zewnętrznego. Czy coś się zmieniło? czy ktoś mi może ściemnia?

No i jeszcze jak długo działa? Czy tylko do pierwszej próby aktualizacji map? Nie spotkałem nigdzie informacji że emulator lub oryginalne kody kupione w ASO są już zbędne. Jeśli tak jest to tylko się cieszyć :-) :-) :-)

Będę wdzięczny jeśli ktoś poza samym zainteresownym sprzedażą :-) mi to potwierdzi.

 

CIC odblokowany działa dobrze ale do czasu gdy zechcesz wgrać nową mapę :)

Niestety nie da się tego zrobić zwyczajnie po kodzie, trzeba nawi dać komuś kto to zrobi czyli pewnie koszt większy niż emulatora :duh:

 

 

Zgadza sie, po dołożeniu CIC do auta ktorego go nie mialo bez użycia emulatora, wszystko fajnie dziala, az do aktualizacji mapy, ktorej nie da sie przeprowadzic w sposob standardowy czyli po kodzie aktywacyjnym. W razie pytan poczta@navibmw.pl

PARTNER BMW AG


POLSKIE MENU BMW NAWIGACJA E60 E61 E70 E71 X5 X6 E90 F01 F07 F10 F25 F30 G01 G05 G11 G20 G30 KONWERSJA USA EUROPA


KODOWANIE, PROGRAMOWANIE, NAPRAWA NAWIGACJI CCC/CIC/NBT, AKTUALIZACJA, CARPLAY


telefon +48 504384405


http://menupolskie.pl/foto/bmw/baner.gif


http://www.menupolskie.pl/polskie-menu/bmw.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jak tam panowie, ktos tu sprzedaje te emulatory?

 

 

mozesz zakupic u nas, navibmw.pl

PARTNER BMW AG


POLSKIE MENU BMW NAWIGACJA E60 E61 E70 E71 X5 X6 E90 F01 F07 F10 F25 F30 G01 G05 G11 G20 G30 KONWERSJA USA EUROPA


KODOWANIE, PROGRAMOWANIE, NAPRAWA NAWIGACJI CCC/CIC/NBT, AKTUALIZACJA, CARPLAY


telefon +48 504384405


http://menupolskie.pl/foto/bmw/baner.gif


http://www.menupolskie.pl/polskie-menu/bmw.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

CIC odblokowany działa dobrze ale do czasu gdy zechcesz wgrać nową mapę :)

Niestety nie da się tego zrobić zwyczajnie po kodzie, trzeba nawi dać komuś kto to zrobi czyli pewnie koszt większy niż emulatora :duh:

 

 

Zgadza sie, po dołożeniu CIC do auta ktorego go nie mialo bez użycia emulatora, wszystko fajnie dziala, az do aktualizacji mapy, ktorej nie da sie przeprowadzic w sposob standardowy czyli po kodzie aktywacyjnym. W razie pytan poczta@navibmw.pl

 

Dzięki ajlb za pomoc. W końcu dzięki Twojej pomocy udało mi się doprowadzić do końca temat internetu w Combox Media.

Również BMW Live działa tak jak powinno. Będę Cię polecał innym z czystym sumieniem. Dzięki i pozdrawiam

Wcześniej: 2 x e39 SUPER :-) e38 SUPER :-) e65 PORAŻKa :-( e60 535d rewelacja F01 750i - nie polecam :-( F01 750d - rewelacja :-)


Doposażenie: M-pakiet, Monitory tył, Nawigacja NBP, I-Tuch

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Jeśli zadasz sobie odrobinę trudu i spojrzysz trzy posty w górę to będziesz wiedział wszystko o tej nawigacji. To właśnie taka odblokowana bez emulatora. Ma to swoje plusy i minusy. Poczytaj trochę zamiast odrazu zadawać kolejne pytania :-)

Wcześniej: 2 x e39 SUPER :-) e38 SUPER :-) e65 PORAŻKa :-( e60 535d rewelacja F01 750i - nie polecam :-( F01 750d - rewelacja :-)


Doposażenie: M-pakiet, Monitory tył, Nawigacja NBP, I-Tuch

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

witam... wlasnie zakonczylem etap montowania CIC w BMW 11/2003 r.

kazdemu kto ma watpliwosci- od razu powiem, ze nie ma nad czym sie zastanawiac- Tylko montowac!!! system nawigacyjny- jak dla mnie rewelacja (tylko info o fotoradarach brakuje, ale idzie sie do tego przyzwyczaic) :)

...reasumujac- MAGICY z Polski- sa w stanie zrobic wszystko!!!

ostatni etap to combox- w trakcie realizacji!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam... wlasnie zakonczylem etap montowania CIC w BMW 11/2003 r.

kazdemu kto ma watpliwosci- od razu powiem, ze nie ma nad czym sie zastanawiac- Tylko montowac!!! system nawigacyjny- jak dla mnie rewelacja (tylko info o fotoradarach brakuje, ale idzie sie do tego przyzwyczaic) :)

...reasumujac- MAGICY z Polski- sa w stanie zrobic wszystko!!!

ostatni etap to combox- w trakcie realizacji!!

 

Tylko pamiętaj że ma być Combox Media a nie Telematic.

Telematic nie zadziała w Polsce.

Wcześniej: 2 x e39 SUPER :-) e38 SUPER :-) e65 PORAŻKa :-( e60 535d rewelacja F01 750i - nie polecam :-( F01 750d - rewelacja :-)


Doposażenie: M-pakiet, Monitory tył, Nawigacja NBP, I-Tuch

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że ktoś mądrzejszy ode mnie na forum Ci to wytłumaczy :-)

Combox Media współpracuje z telefonem np. z iPhonem i korzysta z karty Sim telefonu.

Combox Telematic działa w Niemczech. Z tego co wiem różni się tym od Combox Media że ma już w sobie kartę SIM.

Na ile dobrze rozumiem Telematic w Polsce nie zadziała a Combox Media tak. Sam mam zamontowane w swoim e60 i działa.

Jeśli będziesz miał wgrany odpowiedni (niski) soft to Appsy, internet i BMW Online będziesz miał za darmo.

Tak naprawdę to internet działa za wolno, z Appsów przydatne jest radio internetowe

bo Facebook jest w formie strasznie okrojonej. Super fajną i przydatną sprawą jest z kolei BMW Online.

Skontaktuj się z ajlb z Krakowa to Ci to wytłumaczy.

Odradzam natomiast korzystanie z "pomocy" użytkownika - BMW_NAVI_GARAGE z Warszawy. Tak panicznie się boją że ktoś skopiuje ich pomysły

że wolą nawet nie zarobić. Ja po wcześniejszym umówieniu pojechałem do nich z Łodzi chyba tylko po to żeby wypalić trochę paliwa na autostradzie i przetestować nowe opony.

Wychwalali się swoją ogromną wiedzą i tym jak doją bogatych klientów z Warszawy za byle co ... a poza tym że skopiowali mój soft

to niczego mądrego nie zdziałali. Jeśli ktoś ma za dużo pieniędzy i chce się nimi z kimś podzielić to powinien ich odwiedzić, koniecznie!!!

Ja wydałem niepotrzebnie pieniądze na paliwo i kilkanaście rozmów telefonicznych.

Nawet za durne i do niczego nieprzydatne Appsy chcieli wyciągnąć ciężką kasę choć dzięki pomocy kilku myślących i życzliwych ludzi mam to za darmo.

W razie czego dam Ci na PM namiary mojego elektronika lub do ajlb ale myślę że dasz radę go odnależć choćby w tym temacie.

Wcześniej: 2 x e39 SUPER :-) e38 SUPER :-) e65 PORAŻKa :-( e60 535d rewelacja F01 750i - nie polecam :-( F01 750d - rewelacja :-)


Doposażenie: M-pakiet, Monitory tył, Nawigacja NBP, I-Tuch

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kontaktowalem sie z ajb i chcialem umowic sie z nim na montaz ale kontakt jakos sie urwal, poza tym nie ma mnie w Polsce i prawdopodobnie nie bedzie do kwietnia. Poza tym mam fajnego kolesia ktory montowal mi wszystko wiec mysle, ze z jego pomoca damy rade jakos ogarnac temat online:) a elektronika tez juz mam umowionego.. A pytam bo wiedzy nigdy malo i dobrze wiedziec co sie ma w swoim samochodzie i co to jest, i jak dziala. Wiedzy nigdy za wiele!! :) :) ale dzieki za chec pomocy... :D

Jakby ktos wiedzial cos wiecej na temat combox-ow to mozna podrzucic jakies info napewno przydadza sie takie wiadomosci, a za duzo tego nie znalazlem na tym forum...

 

co do predkosci neta to wydaje mi sie ze moze jest to spowodowane predkoscia neta od strony operatora, bo wiadomo, ze w Polsce dalej ciezko jest z siecia 3G i nawet jak jest to czesto jest to oszalamiajace mniej niz 1mB/s.

 

...pisales, ze do comboxa sa dodawane appsy...jest jakas lista aplikacji i czy mozna jakos dorzucac dodatkowe, czy kazdy combox ma juz w standardzie jakies dodatkowe aplikacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli mieszkasz w Niemczech to może Combox Telematic będzie Ci działał. Ja wiem że w Polsce tylko Combox Media.

Aplikacje dodatkowe są właśnie pod linkiem który mi przysłałeś. Aplikacja My BMW nie będzie działać bo to dotyczy tylko

znacznie młodszych samochodów natomiast Appsy dopiero po zainstalowaniu BMW Connected.

Tak jak Ci pisałem musi być dość niski soft w CIC aby to było za free :-)

Zresztą jeśli jesteś w kontakcie z ajlb to znacznie lepiej Ci to wyjaśni niż ja.

Bardzo sympatyczny człowiek i co najważniejsze forumowiczom często pomaga nie tylko z chęci zarobienia kasy.

Gdybyś miał problemy i był w Łodzi to dam Ci kontakt do mojego elektronika Rafała.

Ceny ma przystępne i sporą wiedzę. Moje auto jest jak poligon doświadczalny i mam już prawie wszystko co chciałem

do niego dołożyć.

Wcześniej: 2 x e39 SUPER :-) e38 SUPER :-) e65 PORAŻKa :-( e60 535d rewelacja F01 750i - nie polecam :-( F01 750d - rewelacja :-)


Doposażenie: M-pakiet, Monitory tył, Nawigacja NBP, I-Tuch

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Witam !

Mam pytanie do tych kolegów którzy zmieniali nawigacje na CIC i posiadają w swojej furze HUD UP DISPLAY - i pytanie : czy po zmianie rzutnik wyświetla coś innego np inne znaki ,ograniczenia predkosci , inne kolory itp ???

"Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa! Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dlaczego"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma różnicy czy masz Combox telematik czy media, oba będą działać i oba będą stremować internet przez bluetooth. Po prostu telematik ma dodatkowe funkcjonalnosci, oprócz tego, że ma wszystko co Combox media ;)

 

Myślę że się mylisz ... choć wszystko prawie jest możliwe :D ale z tego co wiem to Telematik w Polsce nie ma szans zadziałać.

Do Telamatika przypisana jest karta SIM natomiast Combox Media korzysta z internetu poprzez podpięty telefon komórkowy

z dostępem do internetu.

Użytkownicy nowych samochodów BMW od tego roku mogą korzystać z Telematika bo jest już dostępny w Polsce

ale dotyczy to tylko nowych samochodów kupionych w Salonie BMW.

Jeśli się mylę i ktoś w Polsce korzysta z Telematika dołożonego do używanego samochodu to nich się wypowie

i pochwali jak tego dokonał.

Wcześniej: 2 x e39 SUPER :-) e38 SUPER :-) e65 PORAŻKa :-( e60 535d rewelacja F01 750i - nie polecam :-( F01 750d - rewelacja :-)


Doposażenie: M-pakiet, Monitory tył, Nawigacja NBP, I-Tuch

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma różnicy czy masz Combox telematik czy media, oba będą działać i oba będą stremować internet przez bluetooth. Po prostu telematik ma dodatkowe funkcjonalnosci, oprócz tego, że ma wszystko co Combox media ;)

 

Myślę że się mylisz ... choć wszystko prawie jest możliwe :D ale z tego co wiem to Telematik w Polsce nie ma szans zadziałać.

Do Telamatika przypisana jest karta SIM natomiast Combox Media korzysta z internetu poprzez podpięty telefon komórkowy

z dostępem do internetu.

Użytkownicy nowych samochodów BMW od tego roku mogą korzystać z Telematika bo jest już dostępny w Polsce

ale dotyczy to tylko nowych samochodów kupionych w Salonie BMW.

Jeśli się mylę i ktoś w Polsce korzysta z Telematika dołożonego do używanego samochodu to nich się wypowie

i pochwali jak tego dokonał.

 

 

co znaczy ze przypisana jest karta sim?? znaczy sie, ze konkretny karta podlaczona na stale do samochodu (ori telefon BMW) czy trzeba zarejestrowac SIM jakos w salonie BMW... pytam bo nie bardzo rozumie a przyporzadkowanie konkretnego SIM pod konkretnego telematika wydaje mi sie nielogiczne...:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczekał bym na odpowiedź kogoś kto w Polsce dołożył sobie Telematika i ma w nim internet.

Ja mam u siebie Combox Media i działa z Iphonem.

Ze słyszenia jedynie wiem że w Telematiku jest albo zainstalowana karta SIM albo

już sam Telematik ma w sobie numer dostępowy.

Sam z zainteresowaniem czekam czy odezwie się ktoś kto korzysta z internetu

na dołożonym w Polsce Telematiku :-)

Wcześniej: 2 x e39 SUPER :-) e38 SUPER :-) e65 PORAŻKa :-( e60 535d rewelacja F01 750i - nie polecam :-( F01 750d - rewelacja :-)


Doposażenie: M-pakiet, Monitory tył, Nawigacja NBP, I-Tuch

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziwne jest to, ze ciezko jest znalezc jakies dokladne informacje na temat comboxa nawet na anglojezycznych stronach... zastanawia mnie dlaczego? :)

wydawalo mi sie, ze combox jest dosc popularnym urzadzeniem u wlascicieli BMW, wiec zdobycie informacji nie powinno byc problemowe..a tu lekka skucha:P

Co do wbudowanej karty SIM to mialoby to sens gdyby nie kwestia ewentualnego korzystania z transmisji danych osob przekraczajacych granice (dodatkowe koszty zwiazane z roamingiem) lub ewentualne oplacanie wykorzystywanych pakietow danych u lokalnego dostawcy uslugi... nie ma to troche sensu... Ale rzeczywiscie- z niecierpliwoscia czekam na opinie osob korzystajacych z tego na codzien.

Za niedlugo planuje podlaczyc sobie to urzadzenie i wszystko jest na dobrej drodze (poki co woze to na tylnym siedzeniu i nie ma czasu zabrac sie za temat) wiec podziele sie ewentualnymi spostrzezeniami i uwagami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.