Skocz do zawartości

Jakie klocki i tarcze do E39?jakie firmy wybrac?


radziu77

Rekomendowane odpowiedzi

Do kolegi mmw: ATE kiedyś robiło tarcze dla BMW ale jako dostawca awaryjny. Głównym dostawcą tarcz hamulcowych był kiedyś Jurid, a teraz jest Zimmermann. Klocki pochodzą od Jurida i Textara, a teraz i od firmy Galfer.

A propos doświadczenia, to ponad 2 lata i 70kkm temu założyłem na przód zestaw tarcze Zimmermann + klocki Jurid z końcówką -AS (OE QUALITY) i z tego co ostatnio widziałem jak kontrolowałem z niedowierzaniem stan klocków, do wakacji jeszcze pojeżdżę. Przy tym żadnych wibracji podczas jazdy i hamowania. :cool2: Oby na taką jakość trafiać zawsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 221
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • Zasłużeni forumowicze
Do kolegi mmw: ATE kiedyś robiło tarcze dla BMW ale jako dostawca awaryjny. Głównym dostawcą tarcz hamulcowych był kiedyś Jurid, a teraz jest Zimmermann. Klocki pochodzą od Jurida i Textara, a teraz i od firmy Galfer.

A propos doświadczenia, to ponad 2 lata i 70kkm temu założyłem na przód zestaw tarcze Zimmermann + klocki Jurid z końcówką -AS (OE QUALITY) i z tego co ostatnio widziałem jak kontrolowałem z niedowierzaniem stan klocków, do wakacji jeszcze pojeżdżę. Przy tym żadnych wibracji podczas jazdy i hamowania. :cool2: Oby na taką jakość trafiać zawsze.

co do tarcz zimmermanna to pewna informacja? czy moze dla bmw robia lepsza jakosc bo na zimmermanna było duzo skarg a na ori ani jednej ,gdzie kupic klocki jurid z koncówka AS?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
wydaje mi sie ze to ze hortex robi soki dla biedronki to nie znaczy ze to samo wlewa do swoich kartonów
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno zmieniałem klocki z przodu i sprawdzałem tarcze,mają logo bmw.Nie wiem czy to możliwe że są od nowego, bo auto ma prawie300tkm, chyba że ktoś zmienił.Faktem jest że tarcze sprawują się dobrze tylko nie wiem czy jest możliwość zamówienia gdzieś takich tarcz z logo bmw?.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno zmieniałem klocki z przodu i sprawdzałem tarcze,mają logo bmw.Nie wiem czy to możliwe że są od nowego, bo auto ma prawie300tkm, chyba że ktoś zmienił.Faktem jest że tarcze sprawują się dobrze tylko nie wiem czy jest możliwość zamówienia gdzieś takich tarcz z logo bmw?.

W ASO dostaniesz tarcze z logo BMW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do kolegi mmw: ATE kiedyś robiło tarcze dla BMW ale jako dostawca awaryjny. Głównym dostawcą tarcz hamulcowych był kiedyś Jurid, a teraz jest Zimmermann. Klocki pochodzą od Jurida i Textara, a teraz i od firmy Galfer.

A propos doświadczenia, to ponad 2 lata i 70kkm temu założyłem na przód zestaw tarcze Zimmermann + klocki Jurid z końcówką -AS (OE QUALITY) i z tego co ostatnio widziałem jak kontrolowałem z niedowierzaniem stan klocków, do wakacji jeszcze pojeżdżę. Przy tym żadnych wibracji podczas jazdy i hamowania. :cool2: Oby na taką jakość trafiać zawsze.

co do tarcz zimmermanna to pewna informacja? czy moze dla bmw robia lepsza jakosc bo na zimmermanna było duzo skarg a na ori ani jednej ,gdzie kupic klocki jurid z koncówka AS?

Opisałem swój przypadek i nie widzę powodu aby Wam tutaj ściemniać. Pracuję w reklamie, a żadna z wymienionych przeze mnie firm nie jest moim klientem, a szkoda. Klocki Jurid z końcówką -AS kupowałem w sieci hurtowni Auto-Euro. Jak chcesz to mogę sprawdzić czy da się to aktualnie kupić. Do tarcz 296 mm - klocki 573132J-AS, do tarcz 324 mm - klocki 571873J-AS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ATE powerdisc komplet przód tyl nowy płyn i masz spokój na lata

Z PowerDisc-ami to bym nie przesadzał, ale co do płynu to zgadzam się w 100%. Większość z nas zapomina, że zwykły DOT-4 jest płynem 1-sezonowym. Po 2-3 latach taki płyn ma właściwości niczym woda, więc nie możemy się dziwić, że szarpie nam kierownicą podczas hamowania. Najlepiej stosować płyny sportowe 2-3 letnie. Czasami sama wymiana płynu potrafi wyleczyć układ hamulcowy z wibracji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DarioKA: Możesz polecić jakiś dobry płyn hamulcowy? Niedługo będę robił kilka wymian eksploatacyjnych i chciałbym też wymienić płyn hamulcowy.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DarioKA: Możesz polecić jakiś dobry płyn hamulcowy? Niedługo będę robił kilka wymian eksploatacyjnych i chciałbym też wymienić płyn hamulcowy.

Pzdr.

ATE SL.6 (2-letni, temp. wrzenia 265 st C) - ok. 50 zł/l, ATE SUPER BLUE RACING (3-letni, temp. wrzenia 280 st C) - ok. 90 zł/l.

Polecam ten drugi, jest rewelacyjny. Nigdy Ci nie zabulgoce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...
Tył(tarcze + klocki) Zimmermana mam od niedawna i na prawdę jest git :wink:

Ale bierz także pod uwagę, że tył znacznie mniej bierze udział w sile hamowania więc tutaj można zamontować nawet trochę słabsze tarcze i dadzą one radę (ja mam z tyłu zestaw tarcz Bosch i klocki Textar i jest wszystko jak najbardziej ok). Dobrze jednak, że zainwestowałeś w Zimmermana - ja używam już tych tarcz od roku (z klockami kierunkowymi Textara) i jak na razie jestem w pełni zadowolony bo nic nie piszczy, nic się nie gnie i hamuje bardzo poprawnie. Polecam także wymianę płynu hamulcowego bo już po tym zabiegu zauważa się skuteczniejszą pracę hamulców.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto mi poleci miekkie klocki ktorejs z renomawanych firm? Mam textara i piszcza oraz szybko konsumuja tarcze. Wole czyscic felgi :) Wiem ze do malych aut to ludzie biora jak najtansze i czescicej zmieniaja, ale w BMW to sie nie sprawdzi :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto mi poleci miekkie klocki ktorejs z renomawanych firm? Mam textara i piszcza oraz szybko konsumuja tarcze. Wole czyscic felgi :) Wiem ze do malych aut to ludzie biora jak najtansze i czescicej zmieniaja, ale w BMW to sie nie sprawdzi :P

Jurid do tarcz 296 mm - klocki 573132J-AS, do tarcz 324 mm - klocki 571873J-AS. Juridy z końcówką AS są klockami serwisowymi (OE Quality). Ja już drugi komplet używam, z czego pierwszy wytrzymał prawie 100kkm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, trochę zasady ecodriving-u stosuję i hamuję raczej silnikiem niż hamulcami, ale jeżdżę głównie po Krakowie. Załączam link do zdjęcia klocków serwisowych http://www.realoem.com/bmw/showphoto.do?id=34116761252. Przyjrzyjcie się uważnie co jest wytłoczone u dołu (na jednym dość wyraźnie widać).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, trochę zasady ecodriving-u stosuję i hamuję raczej silnikiem niż hamulcami, ale jeżdżę głównie po Krakowie. Załączam link do zdjęcia klocków serwisowych http://www.realoem.com/bmw/showphoto.do?id=34116761252. Przyjrzyjcie się uważnie co jest wytłoczone u dołu (na jednym dość wyraźnie widać).

Link do zdjęć może nie działać, więc kliknijcie na fotkę klocków w tym linku http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=DP71&mospid=47559&btnr=34_1122&hg=34&fg=05

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyć Ameryki tym nikt nie odkrył bo przecież nie raz na forum pisano, że klocki do BMW były/są robione także przez Jurida i Textara.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.