Skocz do zawartości

czy moge zalozyc opony 255 zamiast 285


kubabrzesko

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.mam w swoim w swoim X-sie opony (zimowe i letnie) przod 255/50/19 ,tyl 285/45/19.wlasnie pekla mi siatka w tylnej oponie .Czy moge zalozyc opony takie jak mam z przodu to znaczy 255/50/19 na tyl??z tego co mi sie wydaje ,a dobrze mi sie wydaje to z tyl sa szersze felgi.i stad moje pytanie czy po zalozeniu wezszych opon na szersze felgi nie zmieni sie srednica tylnej opony i komputer nie bedzie płatał figów?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz też poszukać w necie, jest wiele kalkulatorów do weryfikacji zamienników, np. taki: http://www.opony.com.pl/narzedzia/zamienniki-opon/ lub taki http://www.oponeo.pl/narzedzia/zamienniki-opon

Dodatkowo musisz się upewnić czy, na felgę wejdzie mniejsza opona – zawsze jest tu tolerancja i na dany rozmiar felgi pasuje kilka rożnych opon; w tym pomoże ta stronka: http://www.rimsntires.com/rt_specs.jsp

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, kto opowiada takie historie o różnicach w rozm. felg.

 

W X5 felgi są identyczne i na przodzie i na tyle zazwyczaj 19 ".

Bez żadnego problemu można wrzucić na tył 255/50/19 zamiast 285 ja tak zrobiłem. Właśnie kupiłem 2 letnie opony Bridgestone Turanza ER 30 * - dedykowane do BMW. 285 mają tendencję - przy tej szerokości do ścinania wewnętrznych barków opony (pomimo dobrej geometrii i kąta pochylenia koła - zresztą jest to też element geometrii zawieszenia).

Na zimę polecam również jak w poście wyżej 235/65/17 , zdecydowałem się i kupiłem nowiutkie Continental 4x4 WinterContact - tu zachodzi potrzeba kupna kompletu felg 17''. Wydatek (używane) ok. 1000 zł.

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się tak jak wyżej jest inny rozmiar felg .Możecie sobie zakladac opone od malucha na 19 cali :D ale to wasza sprawa ja powiedzialem tyl 285 przod 255 to jest ORYGINAŁ PREFEROWANY PRZEZ PRODUCENTA BMW - to zestaw lato jak juz powiedzialem na zime rowne kola 235/65/19 najlepiie CONTI WINTER CONTACT Mozna sprawdzic rozmiar felg jak felgi są takie same to mozesz zakladac 255 :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ot, co mądrych miło posłuchać :D się przespacerowałem do garażu i macie rację, co więcej dzoniłem do BMW oraz otrzymałem 3 niezależne info z wielkich polskich firm oponiarskich i tutaj wszyscy są zgodni, że 255 na tył tzn felgę 10" nie należy - nie wolno- nie powinno się zakładać.

 

pozdrawiam Jarek

 

w kwestii zimowych podtrzymuję kolegi i swoją opinię :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.