Skocz do zawartości

problem z gongiem i zegarami w 524 td POMOCY!


Q_U_B

Rekomendowane odpowiedzi

witam koledzy,

jako że niedawno zakupiłem swoją pierwszą bawarkę to jeszcze nie do końca orientuje się kiedy i jaki powinien być dźwięk gongu.

w pierwsze kilka dni od zakupu zaraz po przekręceniu kluczyka słyszalny był dźwięk gongu, teraz jest tak ze po przejechaniu kilku, czasem kilkunastu kilometrów dopiero słychać ten dźwięk.

dodam ze posiadam komputer z wyświetlaniem tylko godziny i temperatury, i zauważyłem że wcześniej jak wsiadałem i było słychać dźwięk to wyświetlała się na komputerze temperatura, teraz jest tak że wyświetla się godzina a dopiero w trakcie jazdy kiedy zabrzmi gong przełącza się na temperaturę.

a jakby tego było mało to prędkościomierz i ekonomizer (obrotościomierz działa dobrze!) są martwe przez pierwsze kilkaset - kilka tysięcy metrów drogi.

niech mi ktoś powie czy to może być jeden wspólny problem czy to jakieś dwie usterki które się nałożyły na siebie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest jeden wspólny problem. Licznik jeżeli się zawiesza to pada czujnik lub poprostu jest zaśniedziały. Masz go na moście... A z gongiem masz wszystko oki. Ten gong to ostrzeżenie o niskiej temperaturze i możliwości poślizgu. Sygnalizuje to przy 3.5 stopniach. Więc jeżeli temperatura jest wyższa niż 3.5 to wcale nie będzie dźwięku. A jak jedziesz autem to temperatura lekko spada i wtedy pojawia Ci się na zegarku właśnie temperatura z gongiem ostrzegawczym.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie jest czujnik od temperatury na kompie? Bo u mnie komp mówi że jest -37 stopni niezależnie od tego czy mamy -20 czy -3 :mad2:

http://www.autocentrum.pl/gfx/awc/petrolicons/1999768810_1.gif

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Licznik jeżeli się zawiesza to pada czujnik lub poprostu jest zaśniedziały. Masz go na moście...

 

jak rozumiem czujnik można wymienić lub sprawdzić i wyczyścić jeśli tylko jest zaśniedziały? a jakieś bliższe położenie lub wygląd danego czujnika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.