Skocz do zawartości

Problem z PDC


luka74

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

Miałem samochód ostatnio u lakiernika (bo ktoś na parkingu zarysował mi róg zderzaka) i po odbiorze samochodu nie działa PDC. Jedynie po uruchomieniu samochodu i pierwszym wrzuceniu biegu wstecznego rozlega się ciagły, jakby trochę cichszy około pięciosekundowy sygnał. Czy ktoś wie co może być przyczyną? Z góry dziękuję za rady - Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

włącz zapłon ,daj wsteczny ,wyjdź z auta (jak automat masz]jak manual to ktoś niech ci pomoże wychodzisz i po kolei przykładasz rękę delikatnie do czujników powinno tak cykać coś jak by prąd przeskakiwał z ręki do czujnika i słychać cykanie, jeśli w którymś nie bedzie tego to znaczy albo padnięty albo lakiernik coś nie podłączył ,wystarczy że dobrze wtyczki nie włożył i masz efekt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto czasami skorzystać z szukajki, było już o tym, tez miałem kiedyś taki problem( czasami dioda na PDC zacznie migać-tryb awaryjny).

Jest też możliwość, że nie zdemontowali czujników do malowania i warstwa farby jest za gruba, nie równomiernie położona lub czujnik był nie dostatecznie oczyszczony do malowania. pozrdawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Jest też możliwość, że nie zdemontowali czujników do malowania

 

Raczej niemożliwe. Lakiernik musiałby być idiotą do kwadratu, szczególnie, że do malowania trzeba zderzak przygotować a to jest kilka różnych czynności, w których zamontowane czujniki by przeszkadzały, nie mówiąc już o narażeniu ich na uszkodzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szczerze to idiotów nie brakuje. wystarczy poczytać forum jak ludzie skarżą się na warsztaty. jest wiele warsztatów oferujących usługi expres i malują bez demontażu oczywiście bez wiedzy zlecającego, tylko po to by przepchnąć więcej furek i skroić więcej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jest to oryginalny PDC to na środkowej konsoli powinieneś mieć przycisk PDC. Nie ma potrzeby wrzucania wstecznego żeby załączyć czujniki wystarczy go wcisnąć.

 

U mnie cichszy dźwięk jest do czujników na przód, a głośniejszy na tył.

Jeśli faktycznie dźwięk jest cichy przez kilka sekund a potem cisza to moim zdaniem albo jakiś czujnik jest uszkodzony lub tylko rozłączony.

A jeśli chodzi o pomalowanie czujnika to nawet jak by był gruuuuubo pomalowany lub nawet zaszpachlowany to by piszczał cały czas, tak jakby ktoś blisko niego stał.

 

Ale oczywiście mogę się mylić. :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że od takich postów jak powyższy należałoby się powstrzymać - nic do tematu nie wnoszą, jedynie odnotowują post do statystyk:(

Myślę, że w ogóle można by się powstrzymać od pisania na forum, w końcu można jechać do warsztatu, może jeszcze coś spartaczą.

Staram się zwrócić twoją uwagę na brak fachowości w warsztacie bo z twojego posta jasno wynika ze coś spartolili tylko teraz pytanie jak bardzo, a Ty masz pretensje.

A jeśli chodzi o pomalowanie czujnika to nawet jak by był gruuuuubo pomalowany lub nawet zaszpachlowany to by piszczał cały czas, tak jakby ktoś blisko niego stał.

Mi jak czujnik padał to najpierw piszczał cały czas, aż w końcu PDC przeszło w tryb awaryjny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeśli chodzi o pomalowanie czujnika to nawet jak by był gruuuuubo pomalowany lub nawet zaszpachlowany to by piszczał cały czas, tak jakby ktoś blisko niego stał.

Mi jak czujnik padał to najpierw piszczał cały czas, aż w końcu PDC przeszło w tryb awaryjny.

 

Sorki... ale co to ma wspólnego z moją wypowiedzią??? Ja nie powiedziałem że jak piszczy to na pewno jest pomalowany albo szpachlowany. Powiedziałem odwrotnie. (To że kwadrat jest prostokątem nie oznacza, że prostokąt jest kwadratem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Cały ten temat jest bez sensu. To tak jak bym wyszedł ze szpitala po operacji i na forum pytał czemu jest ze mną coś nie tak, czy mi zaszyli wacik czy może wycieli nie to co trzeba, czy ktoś się spotkał z takim przypadkiem. :) Problem nastąpił po zdejmowaniu i malowaniu zderzaka to powinno auto wrócić natychmiast do lakiernika na sprawdzenie co spartolili a nie zgaduj zgadula na forum. Może po prostu nie jest podłączony któryś czujnik i tyle.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja się przyłącze by nie zakładać nowego tematu.

Generalnie PDC działa OK, jednak sygnały dźwiękowe idą z przodu odpowiednio do boków (prawa/lewa strona) a z tyłu słychać obydwie strony tylko po prawej stronie (jakby mono). Czy tak ma być i tak macie, czy mam szukać problemu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.