Skocz do zawartości

Traci wolne obroty - czasem gaśnie


ChudyY

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ;)

 

Mam pewien problem wcześniej falowały mi obroty przy jeździe nie chciał wchodzić na obroty tego się pozbyłem chodzi jak pszczółka :P, teraz został mi taki problem że traci wolne obroty tzn po odpalenie czasem zgaśnie odrazu przy normalnej jeździe jak za wolno zmieni się bieg to również zdąży zgasnąć. A no i na wolnych jak sobie chodzi to telepie silnikiem z tym że obroty nie falują zachowuje się tak jakby miał za niskie obroty biegu jałowego.

 

Da się jakoś wyregulować obroty biegu jałowego ??

Chyba że ktoś ma inne pomysły to wysłucham.

 

Proszę o pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerz mówiąc nie znam się na tym ale może warto oblukać czujnik wolnych obrotów... bądz jednostkę sterującą ... a co do regulacji biegu jałowego to chyba nie możliwe chociarz nie wiem ...

Grubo albo Wcale...

FWD Is For GAY :P

http://www.youtube.com/user/Pienio21?feature=mhum#p/a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To definitywne objawy uszkodzonego silniczka krokowego.. Ja u siebie mialem to samo ale akurat podpasowal mi z Saab-a (jest mniejsze wejscie ale dalem nowe przewody laczace, wtyczka jest taka sama) i teraz juz nie mam problemu z tym. Sprawdz tez przewod od odmy bo u mnie jakis fantasta tak puscil przewod ze w jednym koncu sie przelamal a w drugim zatkal i zacza wywalac olej i nie trzymal wolnych obrotow.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...

Witam,miałem-mam podobny problem,...

tz. odpala na benzynie niby ok,ale moment obrotowy na jałowym spadł do 600-700,autkiem zaczyna "telepać",przy dodawaniu gazu drgania się zwiększają i słychać z pod maski "klekot metaliczny".Gdy chcę ruszyć okazuje się ze nie mam mocy i po kilku metrach gaśnie....

muszę poczekać aż przełączy się na gaz i dopiero jedzie (ale moc słabsza),choć stukot i drgania pozostają...

Różne opcje przychodziły mi do głowy...szukałem tu i tam i dałem do mechanika i okazało się że pękła dźwigienka zaworów....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.