-
M52b28 wypadanie zapłonu i wskazania inpy
Podjechałem do drugiego mechanika z lepszym kompem i dokładnie powiedział co jest: uszkodzony czujnik wałka rozrządu i niedziałająca grzałka 1sondy lambda. Od razu kupiłem org czujnik i jak ręka odją normalnie :D Jedzie już jak trzeba i nie telepie nim już też zamówiłem też sonde i czekam na nią.
-
M52b28 wypadanie zapłonu i wskazania inpy
Komplet nowych swiec i cewki zamienione miejscami i dalej wychodzi na komputerze błąd 1 cylindra.
-
M52b28 wypadanie zapłonu i wskazania inpy
Właśnie mam identyczny problem. Po podłączeniu pod kompa wychodzi błąd na pierwszym cylindrze. Zmiana cewki i wtrysku nic nie pomogła. W chwili obecnej będe sprawdzał instalacje elektryczna czy gdzieś nie jest uszkodzona lub wtyczki nie są poprzepalane.
-
problem z trybem awaryjnym silnika
Tak jak kolega wcześniej wspomniał może to wszystko powodować LPG. Jeźdząc tylko na gazie komputer traci swoją prawidłową mapę i później mogą być tego typu problemy. Profilaktycznie odłącz klemry od akumulatora na noc i zrób 50-100km tylko na benzynie. Jak problem wystąpi też na benzynie będzie wiadomo że to nie wina LPG. Profilaktycznie podłącz go pod komputer u osób które znają sie troche na BMW. Zazwyczaj zawsze w każdym mieście jest taki warsztat który specjalizuje sie w BMW lub tematy tych aut są im znane.
-
drzwi kierowcy
No definitywnie nie służy do tego tylko do zamykania i otwierania centralnego zamka. Gdzieś wcześniej był podobny wątek to przyczyny usterki dopatrywano się w braku zasilania w panelu sterowania szybami.
-
E38 - jakie felgi, opony, dystanse ?
Tutaj masz zamienniki rozmiarów opon stosowanych w E38: http://7er.pl/showthread.php/1781-opony-ROZMIARY-OPON-W-E38-!!!!!!!!!!!!!
-
drzwi kierowcy
Najprostsza sprawa to uszkodzony siłownik centralnego zamka. U siebie miałem to samo. Z pilota nie zamykał i nie otwierał dzwi tylko z kluczyka można było go zamknąć. http://img07.tablica.pl/images_tablicapl/79927733_2_644x461_silownik-centralnego-zamka-bmw-e36-dodaj-zdjecia.jpg
-
[520i] Sonda lambda dla Siemens DME
Sond się nie lutuje.. Jedynie możesz ją skręcić i złapać opaską termo-kurczliwą lub w jakiś inny sposób ale nie lutować. Niestety z osprzętem siemensa możesz tylko założyć sonde siemensa. To jest tak zwana tytanowa sonda 5V podobne są montowane do Opli z silnikiem 1,8 2,0. Niestety po rozkodowaniu wychodzi dokładnie jaką musisz mieć sonde i taka powinna być. Orginał zaczyna się od ok 600zł w góre. Ja mam założoną od Opla (krótszy kabel musiałem odciąć od poprzedniej sondy). Dobierająć musisz się też sugerować kolorem kabli. Znalazłem coś takiego, myśle że się komuś przyda: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=15&t=61418
-
VIN - prośba o rozkodowanie
Witam serdecznie. Prosze o rozkodowanie numeru VIN: WBAHB61040BK61731 Z góry bardzo dziekuje. Pozdrawiam.
-
m20b25 nie trzyma wolnych obrotów na zimnym silniku gaśnie
U mnie jest troche podobnie ale ja to zwalam wine na zwykly gaz. Jest zwezka w ukladzie a na ssaniu dostaje wieksza dawke paliwa a powietrza jest mniej i moze dlatego tak sie dzieje. Ale to tylko moja sugestia :wink:
-
Traci wolne obroty - czasem gaśnie
To definitywne objawy uszkodzonego silniczka krokowego.. Ja u siebie mialem to samo ale akurat podpasowal mi z Saab-a (jest mniejsze wejscie ale dalem nowe przewody laczace, wtyczka jest taka sama) i teraz juz nie mam problemu z tym. Sprawdz tez przewod od odmy bo u mnie jakis fantasta tak puscil przewod ze w jednym koncu sie przelamal a w drugim zatkal i zacza wywalac olej i nie trzymal wolnych obrotow.
-
BMW E34 NIE ODPALA NA MROZIE =(
Ja mam podobnie u siebie. Ale znalazlem sposob przelaczam na benzyne i wciskam gaz do konca i trzymam go i zaczynam krecic, po chwili slychac ze zaczyna lapac i jak zaplapie to tylko delikatnie odpuszczam zeby nie zlapal min obrotow bo zlasnie ale tez zeby nie byly za wysokie bo olej jest jeszcze zimny i nie wszedzie dobrze smaruje.