Skocz do zawartości

Naped 4x4 czy RWD? (już męczy mnie ten śnieg grr.)


Rufio

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze

Rozumiem, że te 15 mm w górę dla wersji 4x4 to jest od standardu, czyli w wersji M jest 15 mm w dół, a więc różnica pomiędzy M a 4x4 to 30 mm. A dla mnie to juz jest "koza" przede wszystkim w wersji coupe.

 

Dlatego ponawiam pytanie, czy da się bez technicznego uszczerbku dla samochodu, obniżyć nadwozie o około 20 mm w wersji 4x4?

 

Te samochody z linków jw są ok, ale ja będę szukał czegoś z 2009- 2010r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 81
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • Zasłużeni forumowicze

A ja jestem pewny na 100% że zawieszenie M występuje z Xdrive.

Wymieniałem amortyzatory z tyłu i kupowałem takie jak do M-ki (krótsze). Jak podałem Vin gościowi na hurtowni to sam powiedział, że zawieszenie M

http://i.imgur.com/eyc1PrK.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko się da, napewno :D

Znajomy ma E92 330xd 11.2006, Kupiony w Polskim ASO, bezwypadek, 145 000km - automat, navi, skóra etc. za 89 000pln :shock: według mnie cena okazyjna, tylko rocznik i przebieg nie taki :duh:

 

Arnold, mi po głowie cały czas chodzi nowe Z4 35is, jeździłem takim - 340km - maaasakra :D "M" też mi się marzy ale prawdopodobnie czekam na F32, taką nową bym sobie zamówił przedpremierowo :) Żeby być jednym z pierwszych :twisted: Podobno według spekulacji ma mieć między 3.7sek - 3.9sek do 100km/h :mrgreen:

Pozdrawiam :)

http://www.mslab.com.pl


Do sprzedania:

Komplet felg z oponami zimowymi RSC - 17" Wzór Styling V Spoke 236

Nowy zestaw felg do F30 LCI 17" oponami zima i lato

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Pomyliłem się.Coś źle spojrzałem w dane. Zawieszenie zwykłe i xdrive ma tą samą wyskość

Wg danych BMW przeswit

E92 330d i xd ma 143mm

z M pakietem 125mm

E93 ma 138mm (M pakiet mniej o 15mm)

 

Idziemy dalej waga w kg

E92 330da 1615

E92 330xda 1715

E93 330da 1840

 

Średnica zawracania x drive +0,8m i brak opcji Active steering

 

Układ kierowniczy(nie wiem o czym to świadczy, jak ktos wie prosze napisac)

xdrive Steering ratio, overall :1 18.2

zwykły Steering ratio, overall:1 16.0

 

E93 i xdrive mają krótsze przełozenie tylengo dyferencjału 2.929 w porównaniu do 330d i 335d 2.813

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Arnold, mi po głowie cały czas chodzi nowe Z4 35is, jeździłem takim - 340km - maaasakra :D "

 

Też takim jeździłem :8) . Dlatego najlepiej chyba tak jak piszesz Z4 35is + jakiegoś SUVA w dieslu. Np nowe X3 z 3.0d Mamy 21cm prześwitu zamiast 14cm w E92.

Tak sobie popatrzyłem na dane 330xd to jedank to taki średni pomysł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KoKoS z4 jest świetna, co prawda nie miałem okazji nią jeździć ale wierzę Ci na słowo. Niestety ja muszę mieć miejsce na fotelik :), 2 samochody u mnie puki co odpadają bo drugi żony miałby przebieg 3000km rocznie ( ja w pracy i tak jeżdżę innym )

Ideałem byłaby dla mnie e90 m3 tylko znalezienie takiej, krajowej z pewną historią graniczy z cudem. Raczej skłaniał się będę w stronę serii 3, czas pokaże, z reguły kupuję auta jak trafia mi się okazja. Jeszcze nigdy nie kupiłem auta w "normalnej" cennikowej cenie... :wink:

Na razie nie szukam ale zainteresowało mnie to auto http://otomoto.pl/bmw-335-i-cabrio-e93-salon-pl-fv-22-C16549462.html

 

W Polsce też można znaleźć coś ciekawego do sprowadzonych jestem... uprzedzony a "ameryki" nawet nie oglądam. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Okazja są najlepsze :D

 

Cena za ta 335i jest aż za dobra.

 

edit:

eeee to cena netto czyli taka srednia.

 

Odnośnie wysokości patrzyłem w dane techniczne.

I chyba za czasów E46 x-y były wyższe.

 

Prawda jest taka że E92/E93 bez zawieszenia M to trochę koza.

Edytowane przez Rufio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem ją, ładna tylko gdzie navi :) Chociaż ją w sumie można dołożyć. Ja po nowym roku dokładam do E92, gryzłem się z tym strasznie że to i sramto i już jestem prawie zdecydowany. Jak sie uda to napisze jak to wygląda i jakie koszta.

 

Co do M3 E90, to przed świętami licytowałem taką z znajomym... w Niemczech 2008 rok, 40tyś km, bezwypadek auto z BMW AG, szara w manualnej skrzynii z pełnym wyposazeniem. Ale przelicytowali nas :cry2:

Pozdrawiam :)

http://www.mslab.com.pl


Do sprzedania:

Komplet felg z oponami zimowymi RSC - 17" Wzór Styling V Spoke 236

Nowy zestaw felg do F30 LCI 17" oponami zima i lato

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, już wiem kto tym jeździ, znam ten samochód. Jak byście zobaczyli zestaw auto + blond kierowca :mrgreen: to dopiero by wam się podobało :twisted:

 

Swoją drogą nie jest to taka okazja, znajomy chce sprzedać M3 E92 '08, 26 tyś km, Pierwszy właściciel, Polskie ASO, bezwypadek, auto pewne za 180 000pln do negocjacji. Manualna skrzynia, navi etc.

Arnold, może wzioł by w rozliczeniu twoje E90 :)

Pozdrawiam :)

http://www.mslab.com.pl


Do sprzedania:

Komplet felg z oponami zimowymi RSC - 17" Wzór Styling V Spoke 236

Nowy zestaw felg do F30 LCI 17" oponami zima i lato

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem ze sprzedażą bo auto mam w leasingu, wszędzie chcą moje e90 z otwartymi ramionami ale ja muszę jeszcze rok nim jeździć ( po dwóch latach mogę je wykupić ) lub oddać komuś leasing - cesja. Także do przyszłej zimy wożę się tym co mam a później zobaczymy. Widziałem eM trójki z 2008 roku salonowe po 165 - 180 tyś i też uważam je za fajną opcję. Jednak przy tej e93 widzę roczne auto 100.000zł taniej.

Jak dla mnie :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ja się wypowiem bo miałem E90 xdrive i 2 tygodnie temu po dwóch latach beztroskiej jazdy ją sprzedałem. Co do prześwitu to pierwsze słyszę, że E90 z xdrive są wyższe, E46 owszem ale dane techniczne pokazują, że E90 są takie same. Moje auto przed sprzedażą nabywca zabrał do ASO na prześwietlenie, trzepali go 4 godziny i po 115tys przebiegu nie stwierdzili w napędzie żadnej usterki. Jak dla mnie xdrive spisywał się super, może trochę przez to spóźniało się DSC ale trakcja w zimie ekstra. W moim X3 za to już ten napęd inaczej działa, później czuć działanie przodu, w E90 nie było nic czuć, wszystko działało jakoś tak bardziej bezpośrednio.

pozdrawiam

Krzysiek


Sprzedam do E90 pre lift:

1. Pasek wielorowkowy do benzyniaków N52

2. Lampy komplet ori tył, używane w bdb stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Pamiętaj, żeby po wykupie z leasngu mieć auto jeszcze pól roku u siebie.

Jak sprzedasz wcześniej to masz fv z Vatem 22%, a jak po pół roku to masz VAT zwolniony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda, różnica duża... Leasing grr. Przysłali mi note obciążającą o AC ostatnio, cena AC 100% wyższa niż normalnie, jutro będę tam dzwonił :duh: szkoda gadać :D

 

To takie słowa otuchy Arnold od Rufio :mrgreen:

Pozdrawiam :)

http://www.mslab.com.pl


Do sprzedania:

Komplet felg z oponami zimowymi RSC - 17" Wzór Styling V Spoke 236

Nowy zestaw felg do F30 LCI 17" oponami zima i lato

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Jeździełem kiedyś na tzw "x drive days" 335xi i miałem możliwość porównania do 330xd. I teraz napiszę herazję dla niektórych, ale dla mnie na tych testach lepiej prowadziło się 330xd. Pomimo tego, że 335xi była w wersji coupe.

Nie jeżdżę zbyt dużo (około 22000 km rocznie) to jednak w samochodzie spędzam przeważnie około 2 - 3 godzin dziennie, więc pomimo dość niskich przebiegów wolę diesla. Uważam także, iż w wersjach 4x4 diesel ze swoim momentem obrotowym jest dla mnie fajniejszą propozycją. Przy napędzie 4x4 + automat fajnie byłoby "podkręcić" auto do mniej więcej 280 KM tak aby miało mniej więcej 5.5 sek do 100 km/h. I to właśnie auto moich marzeń (najbliższych).

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zupełnie odmienne odczucie po przejażdżce e92 335xi. Mój samochód przy 335 STOI w miejscu. Diesel jest fajny, elastyczny, ekonomiczny z tym ostatnim bym polemizował. Ale pasuje raczej do x3, x5... a nie do osobówki która ma dawać fun. Wiem że to mój ostatni diesel we "frajdowozie". Rozumiem osoby które oczekują ekonomii i wcale się nie dziwię że szukają "ropniaków". Sam mam takie auto do pracy.

Ja chcę mieć frajdę z jazdy i dlatego kieruję się ku benzynie. P.S. choćbyś nie wiem jak "zczipował" diesla to i tak zabraknie mu agresji i czasu reakcji benzyny. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj, żeby po wykupie z leasngu mieć auto jeszcze pól roku u siebie.

Jak sprzedasz wcześniej to masz fv z Vatem 22%, a jak po pół roku to masz VAT zwolniony

 

Z całym szacunkiem, ale chyba bzdury gadasz. Jeśli właścicielem będzie wciąż firma po wykupie to zawsze będzie musiał zapłacić VAT po wystawieniu faktury dla nabywcy.

_____________________

Sprzedam nowy filtr powietrza MANN C31143 BMW E60 E61 E63 E64 - 90 zł z wysyłką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do prześwitu to pierwsze słyszę, że E90 z xdrive są wyższe, E46 owszem ale dane techniczne pokazują, że E90 są takie same.

 

 

Jest różnica widoczna gołym okiem, postaw dwa auta obok siebie na tych samych kołach i ją dostrzeżesz...

 

Engines

xDrive (All wheel drive) is only available for the 6-cylinder models. This will also apply to the future E92 coupé. xDrive models have 25 mm increased ground clearance.

 

http://www.associatepublisher.com/e/b/bm/bmw_e90.htm

 

Opcja z silnikem 6 cylindrowym już nie aktualna ;)

Edytowane przez arnold
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Ja mam zupełnie odmienne odczucie po przejażdżce e92 335xi. Mój samochód przy 335 STOI w miejscu. Diesel jest fajny, elastyczny, ekonomiczny z tym ostatnim bym polemizował. Ale pasuje raczej do x3, x5... a nie do osobówki która ma dawać fun. Wiem że to mój ostatni diesel we "frajdowozie". Rozumiem osoby które oczekują ekonomii i wcale się nie dziwię że szukają "ropniaków". Sam mam takie auto do pracy.

Ja chcę mieć frajdę z jazdy i dlatego kieruję się ku benzynie. P.S. choćbyś nie wiem jak "zczipował" diesla to i tak zabraknie mu agresji i czasu reakcji benzyny. pozdrawiam

 

Mnie raczej chodzi o trakcję a nie o przyspieszenia. Sam wolałbym benzynę ale moje auto będzie tylko w 30% dla zabawy, a w 70% będzie "wół roboczy" :mrgreen:

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Mam decyzje Izby skarbowej wydającej indywidualne interpretacje.

Faktura VAT ze stawką zwolniony dotyczy w przypadku gdy wykupsz samochód z leaingu i firma będzie posiadac jako właściciel min 6 miesięcy.

Druga sprawa warto celowac w duży wykup dwa razy mamy limit 6tys/60%

Mówie o autach osobowych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam decyzje Izby skarbowej wydającej indywidualne interpretacje.

Faktura VAT ze stawką zwolniony dotyczy w przypadku gdy wykupsz samochód z leaingu i firma będzie posiadac jako właściciel min 6 miesięcy.

Druga sprawa warto celowac w duży wykup dwa razy mamy limit 6tys/60%

Mówie o autach osobowych

 

Ale jak firma go później sprzeda? Przecież ma obowiązek wystawić fakturę VAT, tak?

Fakt, że ja mam ciężarówkę i nie wiem do końca jak jest z osobówką, ale logicznie rzecz biorąc jeśli właścicielem jest firma, to przy sprzedaży nawet po pół roku musi wystawić fakturę VAT.

_____________________

Sprzedam nowy filtr powietrza MANN C31143 BMW E60 E61 E63 E64 - 90 zł z wysyłką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.