Skocz do zawartości

zmiana zwykłych lusterek na fuul opcję w E60


Kriss33

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 74
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

witam

 

ja mam zwykłe lusterko + czujnik deszczu i chyba jest w szybie jeszcze jakiś sensor, czy muszę dorabiać instalację do lusterka fotochrom+pilot do bramy ??

 

pozdrawiam

TL

http://imagizer.imageshack.us/v2/150x100q90/834/uaec.jpg

Był Polonez, Golf III, E36, E46, .................

Jest E61i jest Git ..................................... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

kolego bengal nie ogarniam tego co napisałeś ,ale dzięki za pomoc

znalazłem u siebie komendy:

FL_ASSIST_FUNKTIONS_ANZ

nicht_aktiv

FL_ASSIST_CC_NOT_AKTIV

aktiv (dlaczego aktiw skoro nie mam fabrycznego asystenta?)

FL_ASSIST_ZUST_22_32

nicht_aktiv

nie rozumiem tych skrótów do końca,ale to chyba to-znam tylko taki sposób kodowania tylko co pozmieniać i czy to wystarczy?

"Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa! Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dlaczego"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@malysz1976:

 

Nie zmieniaj na pałę, bo tylko stracisz czas. Dodanie asystenta świateł wymaga zmian w kilku modułach (LMA, KOMBI, CIC/CCC). Najłatwiej jest dodać asystenta do wyposażenia zapisanego w tak zwanym kluczu pojazdu (niemiecki skrót - FA, angielski - VO), a potem przekodować NCS-em całe auto. W ten sposób NCS doda odpowiednie wpisy w każdym niezbędnym module.

 

Tu masz tutoriale do NCS: https://rapidshare.com/#!download|829p9|428001986|NCS_tutorial_BMW.rar|3134|0|0

W "USING NCS TO CHANGE VO.pdf" znajdziesz jak dodać wartość do VO - dopisz $5AC.

Jak już to zrobisz, to w "HOW TO CODE WITH NCS EXPERT.pdf" znajdziesz jak przekodować całe auto ("process car"). Voila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

:D :D :D

asystent działa (kontrolka się pojawiła) DZIEKI wszystkim za pomoc w podłączeniu i kodowaniu

"Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa! Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dlaczego"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Odgrzeje troche temat.

Potrzebuje dokupic lusterko zewnetrzne (kierowcy) do E60 LCi 2009 wersja usa. Lusterko musi posiadac fotochrom, elektr skladanie, podswietlenie, oraz pamiec.

 

Nie moge nic dobrac tutaj u siebie w usa wiec poszukiwania przeszly na allegro.

 

Pytanie czy lusterko z 3 kabelkami z Europy bedzie identyczne jak moje z USA (tez mam 3 kable) i jesli Europa ma fotochrom, skladanie, i podswietlenie to powinno miec rowniez i pamiec czy niekoniecznie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie czy lusterko z 3 kabelkami z Europy bedzie identyczne jak moje z USA (tez mam 3 kable) i jesli Europa ma fotochrom, skladanie, i podswietlenie to powinno miec rowniez i pamiec czy niekoniecznie?

 

Najlepiej sprawdzić po numerze częsci, ale na 99,99% jest to samo. Wydaje mi się że wszystkie sterowane cyfrowo, czyli na 3 kablach maja już możliwość odczytu pozycji szkła lusterka, czyli obsługe pamięci. Ja tak mam a nie mam pamięci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej sprawdzić po numerze częsci, ale na 99,99% jest to samo. Wydaje mi się że wszystkie sterowane cyfrowo, czyli na 3 kablach maja już możliwość odczytu pozycji szkła lusterka, czyli obsługe pamięci. Ja tak mam a nie mam pamięci.

 

Rozumiem, Czy mozesz naprowadzic mnie w ktorym dokladnie miejscu bedzie znajdowal sie konkretny numer lusterka jako calosci?

Czy to bedzie moze pod pokrywa lusterka z czolowej strony na tym czarnym plastiku do ktorego dochodza wszystkie przewody?

Dzieki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...

witam

założyłem u siebie lusterko z asystentem, przekodowałem całe auto, asystent działa zmienia sam światła lecz nie ma żadnej dodatkowej ikony na liczniku informującej, że jest załączony, a wiem że powinna takowa być, czy trzeba ręcznie jeszcze coś przekodować ncsem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
Witam. Mam pytanie.Moje Bmw e 60 530D 2003r. Posiadam lusterka zwykłe ( Jedno urwane na parkingu) tzn podgrzewane, składane ręcznie kostka 6 pin prostokątna ale są w niej cztery kabelki, dwa miejsca wolne. Czy jest możliwość założenia lusterek full opcja czy ewentualnie mi jakieś inne podejdą ( tzn składane, podświetlane czy coś) posiadam panel w aucie z przyciskiem składania lusterek.Dziękuje za zainteresowanie tematem i ew. odpowiedzi .Pozdrawiam Michał
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
Witam mam zamontowane lusterka fotochromy zewnetrzne i wewnętrzne nie podłączone, chce to ogarnąć z tego co czytalem wystarczy +/- wziaść z czujnika deszczu, a gdzie poprowadzić kable z lusterek zewnetrznych mam tam dwie fioletowe wtyczki ale kostek gdzie sie wpiac brak, czy musze przeciagnać kable od drzwi do lusterka wewnętrznego czy coś innego ???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
  • Zasłużeni forumowicze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

witam zeby nie zakladac nowego tematu...

auto to e61 lci z 2008 roku lusterka skladane fotochrom bez LED. w wnetrzu lusterka jest czteropinowa wtyczka (zakladam ze + i - do podgrzewania oraz + i - do fotochromu)

poprawcie mnie jezeli sie mylę. zakupiłem nowy wklad z tym ze z przed lifta tz osobne podlaczenie do grzania i wtyczka 2 pin od fotochromu.

czy moge spiąć to? czy nie będzie grało? chcialem zamowic odpowiednia wtyczke i przerobić lusterko z przedlifta na wtyczke 4 pin.

Według TIS sterowanie fotochrmem wychodzi z body geteway module i idzie na pin nr. 2 wtyczki x624

pozdrawiam Darek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Sprzedaj to i kup inne.

Powinno dać się podłączyć ale jak pomyślisz grzanie z fotochromem to zniszczysz luszerko

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
"Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa! Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dlaczego"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlasnie oglądam schematy i dalej nie moge dojść do celu.

moze sprecyzuje chodzi mi konkretnie o podłączenie samego szkla ( wkladu). we wnętrzu lusterka jest 4 pinowa wtyczka kolejno od lewej czarny fioletowy czerwony i brazowy kolor kabli czarny i brąz to masa natomiast ani na czerwonym ani na fioletowym nie ma napiecia nawet jak zalacze grzanie tylnej szyby ( moze dlatego ze jak body geteway module nie wykryje oporu to nie puszcza napiecia do grzania).

Na żadnym z wyżej wymienionych schematów nie ma danego koloru kabli... ehh prosta rzecz a ty schody.

postaram sie najpierw podłączyć grzanie żeby nie uszkodzić fotochromu... jak sie uda to wezmę się za fotochrom.

teoretycznie zarówno fotochrom jak i grzanie syeroowane/zasilane jest przez 12V wiec nic nie powinno sie stac nawet jak na odwrót podlacze? poprawcie mnie jeżeli sie mylę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.