Skocz do zawartości

czy nie za dużo pali?


mcdr

Rekomendowane odpowiedzi

kilka dni temu stałem się szczęśliwym posiadaczem x3 3.0i - obserwując wskaźnik średniego spalania zastanawiam się czy to auto trochę za dużo mi nie pali - jak narazie jeżdzę tylko w mieście dom - praca, praca - dom w sumie 20 km (50% drogi to korek - ruszamy 50m stop, ruszamy 20m stop, ruszamy 80 m stop) średnie spalanie po przejechaniu ok 200km pokazuje mi sie na poziomie 21-22l - czy to oby nie trochę przesada na ten silnik?

wczoraj byłem na kompie - wszystko jest ok, nie ma najmniejszego błędu, auto ma 28tyś przebiegu i przez ostatnie 2 lata przejechało 4tyś km :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

A czego się spodziewałeś po 3 litrowym silniku benzynowym, napędzie na 4 koła i jeździe w korku zimą? Pewnie jeszcze bawisz się przy tym nowym nabytkiem i nie żałujesz pedału gazu?

Niestety ale w naszych warunkach benzynowe silniki takiej mocy to kosztowna zabawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spodziewałem się trochę mniej tak ok 18 więc daltego pytam czy to nie troszkę za dużo - miałem niedawno signum 3.2 i ono paliło ok 16 więc myślałem że to będzi ejednak poniżej 20 i tak też pisza w róznych raportach spalania użytkownicy że w mieście ok 15-16l i dlatego pytam

a co do zabawy to właśnie za mocno narazie go nie cisnę bo slisko :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też myślełem o dieslu ale jest dużo droższy w zakupie niż benzyniak - przy moich przebiegach 10-15tyś km/rok to się nie opłaca :(

a ile w ogóle teraz taki 3.0 d pali?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kilka dni temu stałem się szczęśliwym posiadaczem x3 3.0i - obserwując wskaźnik średniego spalania zastanawiam się czy to auto trochę za dużo mi nie pali - jak narazie jeżdzę tylko w mieście dom - praca, praca - dom w sumie 20 km (50% drogi to korek - ruszamy 50m stop, ruszamy 20m stop, ruszamy 80 m stop) średnie spalanie po przejechaniu ok 200km pokazuje mi sie na poziomie 21-22l - czy to oby nie trochę przesada na ten silnik?

wczoraj byłem na kompie - wszystko jest ok, nie ma najmniejszego błędu, auto ma 28tyś przebiegu i przez ostatnie 2 lata przejechało 4tyś km :(

 

Porównując do mojego samochodu wydaje się trochę za dużo ( x5 większa masa silnik 4.8 litra ).Przy podobnym stylu jazdy nie spalił mi więcej niż 18.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm, no to o co może chodzić?? czy mało jeżdzenia mogło mu zaszkodzić i musi teraz się trochę "rozruszać"? czy gdzie szukać przyczyny?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Widzę że macie jakieś cudowne maszyny :duh: :duh:

Lub BMW głupoty pisze w instrukcji :norty:

Instrukcja fabryczna X3 3.0i w trybie miejskim 17,4L

X5 3.0i w trybie miejskim 18.1L

X5 4.4i w trybie miejskim 18.2L

X5 3.0d w trybie miejskim 12.0L

Dane dotyczą aut ze skrzynia automatyczną.

Nie wiem jak Wam ale mi autko zawsze pali trochę więcej niż w danych producenta.....

W zimowych warunkach to nawet musi więcej spalić.....

 

X3 z silnikiem 3.0i wazy 1840kg

X5 z silnikiem 3.0i waży 2070kg

Więc jeśli chodzi o mniejszy ciężar X3 też szału nie ma...

 

Niedowiarków odsyłam do instrukcji waszych autek :mrgreen:

 

Dla zużycia bardzo ważna jest szerokość opon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a u mnie problem chyba zaczyna się klarować - dzisiaj jak wracałem z pracy zaświeciła się kontrolka silniczka na pomarańczowo :( jak mniemam może to mieć związek - prawda? co to może być bawiąc się w zgaduj zgadulę - sonda, przepływka?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Witam,

sam myślałem o zakupie 3,0 benzyna ale teraz nie żałuję, że wybór padł na diesla! mój mnie zaskakuje bardzo, bardzo pozytywnie!!! Wprawdzie nie "gniotę" go za bardzo ale teraz, zimą spala mi ok. 9l!!! :D ale więcej jeżdżę poza miastem niż w mieście (proporcje 65:35). Komputer wskazuje mi średnią prędkość na jednym baku (po tankowaniu kasuję) ok. 60km/h a średnie zużycie z ostatnich 13 tys km od zakupu autka(09.2010r.) to 8,6l/100km!! :D Nisko?? Może i tak ale czasem uprawiam "eco-driving" ale nie unikam też ostrej jazdy! Generalnie, silnik i autko - rewelacja!!!! Pzdr!

[...] wszyscy kupujemy BMW dla radochy z jazdy, nie zawsze kierując się do końca rozumem. [...]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w mojej skromnej opinii takie spalanie nie jest możliwe przy silniku 3.0d w tym aucie - nie ma w ogole opcji. miałem kilka aut i w życiu nikt mi nie powie że 3.0d w x3 może tyle palić dla przykładu miałem 120d (małe auto i bez napędu na 4 koła) fakt na trasie spalało 5,5-6l ale za to w mieście ok 10-11l i średnia na pewno nie jest w stanie zejść poniżej 7-8 litrów - w takim małeym aucie wiec jak tu mówić o 9 w x3 ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Ja mam wprawdzie silnik 2.0 ale znajomy ma 3.0sd i spalania nie różni się poważnie. Mój średnio nigdy nie przekroczył 9l/100! Nogę mam raczej ciężką. Spalanie średnie latem 8,4-8,6. Zimą rośnie do 8.9. Więc te 11L w 120d to albo ktoś nie potrafił jeździć albo np. przepływomierz był walnięty. Oczywiście zakładam, że samochód jeździ a nie jest tylko przeparkowywany o 500m i nigdy nie osiąga temperatury pracy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w mojej skromnej opinii takie spalanie nie jest możliwe przy silniku 3.0d w tym aucie - nie ma w ogole opcji. miałem kilka aut i w życiu nikt mi nie powie że 3.0d w x3 może tyle palić dla przykładu miałem 120d (małe auto i bez napędu na 4 koła) fakt na trasie spalało 5,5-6l ale za to w mieście ok 10-11l i średnia na pewno nie jest w stanie zejść poniżej 7-8 litrów - w takim małeym aucie wiec jak tu mówić o 9 w x3 ...

 

Takie jest rzeczywiste spalanie!!! Nie mam tendencji do zmyślania!!! Sam jestem mile zaskoczony, że udaje się bez problemu utrzymać średnie poniżej 9l. Teraz na obecnym tankowniu staram się dość delikatnie jeździć to po przejechaniu 440km komputer pokazuje średnie 8,1. A jak jechałem tylko na trasie (1300km, Katowice-Wilno), jadąc naprawdę oszczędnie spalił średnio 7,4!!! Ale średnie na 1 baku ok. 10l też już zaprezentował! Zależy jak bardzo go cisnę ;) Pozdrawiam

[...] wszyscy kupujemy BMW dla radochy z jazdy, nie zawsze kierując się do końca rozumem. [...]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Teraz mi się przypomniało, że raz miałem średnią też ponad 11L/100. Ale to była trasa ponad 1200km z pedałem w podłodze. Razem z 2 postojami przejechana w 8,5h (żeby nie było, że jestem piratem drogowym to część w PL obejmowała jedynie 30km).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

120 nie miała nic uszkodzonego, a jeździłem normalnie, a jak sądze, moze nie jestem mistrzem kierownicy, to jeździć umiem i spalanie przy -20st było ponad 11l/100km a pokonywana przezemnie trasa to 10-15 km 2x dziennie (do pracy i z pacy + ew jakieś sprawy po drodze) długie trasy w weekendy na wycieczki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w mojej skromnej opinii takie spalanie nie jest możliwe przy silniku 3.0d w tym aucie - nie ma w ogole opcji. miałem kilka aut i w życiu nikt mi nie powie że 3.0d w x3 może tyle palić dla przykładu miałem 120d (małe auto i bez napędu na 4 koła) fakt na trasie spalało 5,5-6l ale za to w mieście ok 10-11l i średnia na pewno nie jest w stanie zejść poniżej 7-8 litrów - w takim małeym aucie wiec jak tu mówić o 9 w x3 ...

 

Takie jest rzeczywiste spalanie!!! Nie mam tendencji do zmyślania!!! Sam jestem mile zaskoczony, że udaje się bez problemu utrzymać średnie poniżej 9l. Teraz na obecnym tankowniu staram się dość delikatnie jeździć to po przejechaniu 440km komputer pokazuje średnie 8,1. A jak jechałem tylko na trasie (1300km, Katowice-Wilno), jadąc naprawdę oszczędnie spalił średnio 7,4!!! Ale średnie na 1 baku ok. 10l też już zaprezentował! Zależy jak bardzo go cisnę ;) Pozdrawiam

 

 

możne masz walnięty komputer? :wink: spalanie 8l jestem w stanie osiągnąć tylko w trasie i nie przekraczając 120/h, mówię o zimie, gumy i temperatury, w lecie średnio ok 9,5l/100. 10l/100 nie przekroczyłem mówię o wskazaniach kompa, które wydają się u mnie być wyższe o ok 0,5l na 100, dodatkowo co mi się w tym kompie nie podoba to to, że dolicza do średniego spalania postój na zapalonym silniku, mocno wtedy spalanie na kompie idzie w górę wynik jest nie miarodajny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam,

ja pokonuję ok 12 km od startu do zatrzymania i obojętne czy lato czy zima moja x3 3,0d pali 10l/100km. Ale miałem też fazę ecodrivingu i rzeczywiście samochód palił poniżej 9l/100. Ale jazda w takim stylu w BMW to katorga dla kierowcy i konsternacja współużytkowników drogi "..o co chodzi?.."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.....dodatkowo co mi się w tym kompie nie podoba to to, że dolicza do średniego spalania postój na zapalonym silniku, mocno wtedy spalanie na kompie idzie w górę wynik jest nie miarodajny

 

A jak ma komputer tego nie doliczać skoro na postoju (np. w korku) również pojazd zużywa paliwo ... bo przecież pracując na biegu jałowym nie funkcjonuje na wodzie z drugiego zbiornika ani na tlenie zaczerpniętym z zewnątrz ;) a na PB lub ON (ew LPG).

Kiss French. Wear Italian. Drive German.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem szmelcwagena ;) i powiem Ci że wpływa na średnią. To był Touran klekot 1,9 TDI (105PS). I dla przykładu raz w zimie restartowałem komputer po tankowaniu. Na drugi dzień zanim ruszyłem rozgrzewałem go dobre 10-15 minut - przy okazji odśnieżania i drapania. Miał 12L/100km (na postoju przy wolnych obrotach standardowo 0,6L/H) po ruszeniu i przejechaniu z 10km spadło spalanie do 8L/100km gdzie latem zwyczajowo było to 6,5-7/100km. Jedno jest pewne - przynajmniej w moim BMW - spalanie szybko rośnie do góry przy postoju ale ze spadaniem w dół już podczas jazdy jest ciężko ;) i jest to proces długotrwały.

Dodam jeszcze, że mój komputer niekiedy sporo przekłamuje -> gdzieś we wrześniu zatankowałem go do pełna (pierwsze odbicie pistoletu). Przejechałem 101km -> tankowanie numer dwa również do pierwszego odbicia. Na komputerze pokładowym spalanie 16L/100km - a do baku weszło około 14L

Kiss French. Wear Italian. Drive German.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.