Skocz do zawartości

Filtr paliwa 520D-177KM

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
  • Zasłużeni forumowicze

Witam

Czy znajduje się on w podłodze pod kierowcą , jak się do niego dostać?.

Pozdrawiam

Opublikowano
  • Zasłużeni forumowicze
tak, jet gdzies manual w dziale "zrob to sam", dotyczy chyba E39 ale w E60 jest tak samo
  • 2 tygodnie później...
Opublikowano
kolego ja mam 163km i to jest pod kierowcą trzeba tylko całą osłone zdiąc!!
  • 11 miesięcy temu...
Opublikowano
Kolego mógł byś sprecyzować gdzie "pod kierownicą" szukać tego filtra?
http://img513.imageshack.us/img513/9260/avatar2qg.jpg
Opublikowano
  • Zasłużeni forumowicze
Kolego mógł byś sprecyzować gdzie "pod kierownicą" szukać tego filtra?

 

Pod kierowcą a nie pod kierownicą.

Opublikowano

Dziś szukaliśmy tego filtra przy okazji innej naprawy i pod fotelem kierowcy nic nie widziałem

osłony były zdjęte ale żadnej dodatkowej klapki nie widziałem. Zielonego pojęcia nie mam gdzie on jest ukryty

Mógł byś kolego jakoś mnie naprowadzić na miejsce zamontowania tego filtra?

Mówimy o E61 520D 163km 2006r

Będę bardzo wdzięczny

http://img513.imageshack.us/img513/9260/avatar2qg.jpg
Opublikowano
filtr jest przykręcony do podłogi od strony podwozia tj. pod autem mniej więcej pod fotelem kierowcy aby go zobaczyć trzeba odkręcić plastikową osłonę
Opublikowano
  • Zasłużeni forumowicze
Dziś szukaliśmy tego filtra przy okazji innej naprawy i pod fotelem kierowcy nic nie widziałem

 

No przyznam że nie przypuszczałem że będziesz go szukał pod fotelem :) tu możesz zobaczyć na przykładnie E46 gdzie jest. http://www.youtube.com/watch?v=Kyn1UygG-gQ

Opublikowano

Pod fotelem "w kabinie" jeszcze nie szukałem ale jak tak dalej pójdzie to zacznę rozważać taką ewentualność ;)

Może w turingu jest gdzieś mocniej z tyłu bo po zdjęciu tej dużej plastikowej osłony widziałem tylko kolorowy - chyba niebieski przewód

zdaje się że od akumulatora. Nic więcej tam nie przypominało filtra lub osłony filtra.

No chyba że ja patrze i nie widzę.

http://img513.imageshack.us/img513/9260/avatar2qg.jpg
Opublikowano
  • Autor
  • Zasłużeni forumowicze
Nie wiesz czy głupa palisz ? Po miedzy podłogą a osłoną zewnętrzną podłogi. W miejscu gdzie siedzi kierowca.
Opublikowano

No przyznam się że nie widziałem.

Dziś się do tego szukania specjalnie nie przykładaliśmy bo byliśmy zmęczeni walką z drążkiem kierowniczym, ale już wcześniej czytałem

że filtr ma być pod fotelem kierowcy wiec patrzyliśmy też w tamtym miejscu.

http://img513.imageshack.us/img513/9260/avatar2qg.jpg
Opublikowano
pod autem są dwie osłony, osłona pod silnikiem i osłona pod skrzynią biegów, trzeba wejść pod auto, odkrecić osłonę pod skrzynią biegów i patrząc od środka auta w kierunku progu pod drzwiami kierowcy powinien być filtr paliwa.

sadzomiotacz pędzony gnojówką


Sprzedam swoje BMW E91 320d 163 KM 2006 390 kkm, Navi Prof., panorama, bezwypadkowe, zadbane, pewne. Info - priv

Opublikowano

dziś autko było na podnośniku i namierzyliśmy ten nieszczęsny filtr

jak będę wymieniał to porobię fotki i wrzucę na forum

http://img513.imageshack.us/img513/9260/avatar2qg.jpg
  • 3 tygodnie później...
Opublikowano
dziś autko było na podnośniku i namierzyliśmy ten nieszczęsny filtr

jak będę wymieniał to porobię fotki i wrzucę na forum

 

 

Masz te fotki kolego?

Sprzedam bmw e36 http://tablica.pl/oferta/bmw-318i-e36-CID5-ID4w39t.html?action=show&id=66505631


...nawet gdy rodzinie twej łzy do oczu się cisną,przenigdy nie współpracuj z pi.......ą policja.....

Opublikowano

Tak już to zrobiłem.

Jak dam radę to dziś wieczorem wstawię fotki.

http://img513.imageshack.us/img513/9260/avatar2qg.jpg
Opublikowano

A więc to idzie tak:

Wchodzimy pod samochód i demontujemy osłonę - tę pod fotelem kierowcy - w tym przypadku tą najciemniejszą(mokrą)

 

http://img864.imageshack.us/img864/4526/dscf2120.jpg

 

Po zdemontowaniu osłony widzimy filtr

 

http://img12.imageshack.us/img12/3360/dscf2125k.jpg

http://img860.imageshack.us/img860/6651/dscf2127.jpg

http://img685.imageshack.us/img685/3224/dscf2129e.jpg

 

Odkręcamy obejmy, zdejmujemy gumę i spuszczamy paliwo z filtra do naczynia

Do odkręcenia obejmy filtra potrzebny jest Torx - z tego co pamiętam T25

 

http://img191.imageshack.us/img191/534/dscf2134h.jpg

 

Demontujemy stary filtr. Przekładamy gumę ze starego filtra na nowy

 

http://img820.imageshack.us/img820/5576/dscf2137o.jpg

 

I składamy wszystko w odwrotnej kolejności.

Przydadzą się śrubokręty mały i duży, Torx - chyba T25 i naczynie na paliwo.

Nie pamiętam czy do tej osłony wystarczy śrubokręt czy jeszcze klucze nasadkowe sześciokątne.

Prosta miła robota :)

Edytowane przez bukszpan

http://img513.imageshack.us/img513/9260/avatar2qg.jpg
Opublikowano

Spoko

Tam tyle jest tych osłon że trzeba wiedzieć gdzie grzebać :)

http://img513.imageshack.us/img513/9260/avatar2qg.jpg
Opublikowano

Witam

mam jeszcze 1 pytanie

czy filtr zalałeś paliwem przed montażem

Opublikowano

Nie, nic nie zalewałem.

Po zamontowaniu wszystkiego wsadziłem kluczyk w pozycję dwa - tak że zapaliły się kontrolki i tak zostawiłem.

Słychać było przez chwilę jakieś chlupotanie, poczekałem aż ucichło i odpaliłem auto.

Wszystko było ok.

http://img513.imageshack.us/img513/9260/avatar2qg.jpg
Opublikowano
Dzięki za informacje :cool2:
  • 1 rok później...
Opublikowano
Czy tak samo jest w 530d ?
Opublikowano
Czy tak samo jest w 530d ?

 

 

tak samo

 

kluczyk w pozycję zapłon i odczekanie 15 sekund powinno się zrobić 2 razy , układ sam się odpowietrza

Opublikowano
U mnie po wymianie filtra pojawia się błąd 4587 Fuel Filter. Co mogłem zrobić źle? Czy możliwe że to wina filtra? Założyłem filtr firmy Bosch

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.