Skocz do zawartości

"brewki" lamp przednich E60


MateuszC

Rekomendowane odpowiedzi

Mam stare lampy od mojej poprzedniej E60.Chyba jutro spróbuje jedną z nich rozebrać ,oczywiście jak mi się uda...Bo słyszałem,że jest bardzo ciężko oddzielić szkło od reszty.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak będziesz rozbierał to rzuć okiem z łaski swojej na diody od brewki - czy ten element na którym są osadzone jest możliwy do podmiany (to mówię tak z wyprzedzeniem gdybym rozciął swoją i okazało się że ścieżki są zawilgotniałe i nic się nie da z nimi zrobić). Mowa o tym:

 

http://img513.imageshack.us/img513/4425/post85791230956226.jpg

By salexy at 2011-01-29

 

http://img443.imageshack.us/img443/7620/post85791230956101.jpg

By salexy at 2011-01-29

 

Przy okazji jakbyś miał na zbyciu ten element to ja się piszę.

 

A swoją drogą jakie to masz te stare lampy ?? Czy z nimi coś było nie tak ? Bo może rozetnij lewą a ja odkupiłbym od ciebie prawą jeśli będzie zgodna z moimi?

Kiss French. Wear Italian. Drive German.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A swoją drogą jakie to masz te stare lampy ?? Czy z nimi coś było nie tak ?

 

Z lampami wszystko ok.Są to zwykłe lampy nie ksenony na żarówke H7,a wymieniłem dlatego,że zmieniałem na ksenonowe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Witam.

Nie chciałem zakladać nowego tematu więc przyłącze się do tego.

Mam taki sam problem z diodami w brewkach. Wymontowałem to ustrojstwo, a raczej wyciąłem bo wymontować się nie da. Pojechałem do znajomego elektronika i stwierdził że diody przygasają bo kończą swój żywot, natomiast z resztą elektroniki jest ok.

W związu z tym potrzebuje nowych diód,a nie wiem gdzie tego szukać. Kiedyś widziałem w jakimś temacie link do ebaya w którym były one dostępne. Nies teraz niepotrafie tego zlokalizować. Jeśli ktoś ma jakieś namiary na sklep lub aukcje gdzie można je kupić to proszę o informację. Dodam jeszcze że nie zabardzo wiem jak ich szukać bo nie znam ani ich symbolu ani typu, nie wiem o nich nic oprócz tego że są montowane w bmw.

 

Pozdrawiam i proszę o szybką pomoc, gdyż jestem bez samochodu dopuki nie zrobie lampy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie masz dwie opcje:

1. na zachodnim forum był link do Radioshack w Stanach ... tam tego jest ile chcesz i jakich chcesz

2. Kupić byle jaką lampę uszkodzoną z rozbitym kloszem jakkolwiek i dokonać przeszczepu :) byleby nie było po liftingu bo ponoć tam są inne diody (tak wyczytałem).

 

Podpowiem że jak ja szukałem:

Piranha lub Superflux w kolorze pomarańczowym (bursztynowym/miodowym) lub ewentualnie białym

zimnym o następujących parametrach:

20mA 4-pin kąt świecenia 130° Power LED (5mm). Kąt świecenia może być zbliżony. MCD 500-1200

 

Wybrałem wyjście drugie i kupiłem za 60PLN lampę rozpirzoną. W przyszłym tygodniu jest przeszczep.

Kiss French. Wear Italian. Drive German.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie że ktoś się w końcu podjął takiej roboty !! :cool2:

 

co prawda mnie ten ból nie dotyczy (choć kiedyś na kilka dni zamilkła mi jedna brewka) w starych lampach, to jestem z Wami :mrgreen: i z niecierpliwością będę czekał na wrażenia po przeróbce.

Prezioso Ty zmieniasz na białe czy ponownie pomarańcz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękujemy Ci że w tym niepowodzeniu i wielkim problemie łączysz się z nami w pokoju ;) heheh

Zmieniam na pomarańczki ponieważ:

- lampa do przeszczepu jest pomarańczowa (zakup za całe 60 PLN ;) )

- widziałem kilka dni temu na żywo białe LED'y przy ringach w kolorze żółtym(standard)- wygląda to niezbyt pięknie, gdyż LED świeci zimnym światłem a nasze ringi są ciepłe stąd taka różnica. Chyba że znajdę fantastyczne białe ringi (jakieś LED żarówki bez zbytniej ingerencji) to się pewnie za jakiś czas pokuszę.

- w ciągu dnia nie widać białego - bardziej widoczny jest pomarańczowy (przy srebrnym aucie biały kolor brewki chyba zginie)

 

Inna rzecz że jeżdzę na DRL non stop więc ...

 

A swoją drogą to dobrze że taki Pan Doktor się pojawił. Powiem wam po operacji jak się pacjent miewa i jak to wszystko przebiegło.

Kiss French. Wear Italian. Drive German.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jak obiecałem tak piszę.

Jestem po "przeszczepie". Czas trwania operacji około 2h. Zmieniałem na pomarańczową. Brewka jedna wycięta druga wstawiona z lampy dawcy.

Człowiek tym zajmujący sie z aukcji podanej wyżej zrobił to w pełni profesjonalnie i zabezpieczył lampę przed wilgocią. Czysto schludnie i efektywnie. Lampa działa i świeci. POLECAM :) jeśli ktoś ma takowy problem .

Kiss French. Wear Italian. Drive German.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mniej więcej zrobił to tym sposobem http://forums.5series.net/topic/68197-ultimate-eyebrow-upgrade/ tylko że 10 razy bardziej schludnie i profesjonalnie (przy czym należy zaznaczyć że gość z US był prekursorem :) ). Czym zakleił ? Jakąś taką czarną mazią w tubce szybko wiążącą wyglądało jak klej na bazie silikonów. W każdym razie uszczelnił mi jeszcze krawędzie lampy aby wyeliminować jakieś przecieki. Całej operacji nie widać - nawet jak podniesiesz maskę. Dopiero jak odczepisz ten plastik nad lampą co jest widać ślady uszczelniacza. Z zewnątrz nic nie było dotykane. Fotkę dołączę później.
Kiss French. Wear Italian. Drive German.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obiecane zdjęcia.

Zdjęcie nr 1. Po podniesieniu maski

http://img51.imageshack.us/img51/1531/19112011006.jpg

 

Zdjęcie nr 2/3. Lampa dawca po wycięciu brewki

http://img827.imageshack.us/img827/1097/19112011008.jpg

http://img189.imageshack.us/img189/1166/19112011007.jpg

Kiss French. Wear Italian. Drive German.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Witam was, dziś po raz pierwszy prawa brewka przestała dzialać. Myslałem że diody sie spaliły i trzeba będzie wymienić. Ale po wł/wył przełącznikiem od świateł (kilka razy na przemian) zaświeciła :D Nie dawało mi to spokoju czemu tak się stało i po dłuższej zabawie z przełącznikiem od świateł znowu zgasła :duh: wiec dalej kręciłem i znów zaświeciło :lol: Tak że może ktoryś z was ma problem taki jak ja z przełącznikiem. Jutro sprawdzę czy jak brewka nie świeci czy dochodzi do niej napiecie. Jeżeli nie, to bedę szukał przełacznika do świateł. Chyba że jest to cały modół :? ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brewka do wymiany, tak jak masz foto na górze musisz zrobic przeszczep z innej lampy lub jest typek na Allegro i ma je po100zl

 

Jak narazie świeci i mam nadzieję że tak będzie do końca. Opisalem tylko mój przypadek bo może komus nawalił przełącznik a nie same diody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.