Skocz do zawartości

Soczewki w e34 - xenony da sie z tego zrobic?


Bachytek

Rekomendowane odpowiedzi

Mam lampy soczewkowe oczywiscie w e34. Jak dla mnie, to one nie swieca, sa nowe, ale po prostu sa slabe fabrycznie. Pomyslalem o xenonie, a ze soczewka, to juz krok latwiej. Co trzeba by bylo zrobic, i w jakie koszta sie pchac, zeby to zrobic ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Kolego mam w swojej buni lampy z 91 roku (orginał) i po wymyciu ludzie mi mrygają bo myślą że jade na długich.Jakiej firmy kupiłeś te lampy,może jakiś badziew.
Po czterdziestce człowiek ma, trochę z osła, trochę z lwa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze xenony musza miec samopoziomowanie a po drugie spryskiwacze.Czyli w razie kontroli leci dowód rejstracyjny,tak samo jak ktoś uderzy Tobie w przod,wystarczy że powie ze oślepiły go xenony z Twojego auta i będzie Twoja wina.Jeżeli kupileś zamienniki to możesz je wyrzucić.Polecam polerke oryginalnych odbłyśnikow oraz soczewek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam reflektory firmy DJ Auto - nie wiem czy dobra, ale czesto widze lampy tej firmy. Zalozyl mi je serwis (nie ASO ale polecany na forum), ale z tego co widze, to nawet tacy ludzie naciagaja, bo zagarneli kolosalne pieniadze w stosunku do cen na allegro czy innych sklepow internetowych.

po pierwsze xenony musza miec samopoziomowanie a po drugie spryskiwacze

A czy ja gdzies napisalem, ze chce tylko lampe przerobic? Nie znam sie na tym i dlatego pytam. Jak rozumiem tej lampy nie da sie przerobic i trzeba nowe. To ile taki kompletny zestaw by musial kosztowac - z tymi zyroskopami i spryskiwaczami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daruj se i tak owod tracisz szukalem dosc dlugoi tylko Hella robi lampy z homologacja na ksenon Ale koszt ok 5 tys za zestaw xenon

Niestety ale na kloszu musi byc odpowiednia homologacja dla ksenonu DC sprawdz moze masz na lampach ale watpie pene bedzie HC

W związku ze złym stanem zdrowia nie prowadze już napraw BMW !!!!

A i od forum zacząłem leczenie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może koledze chodzi o zamontowaniu żarnika w miejsce żarówki? Nawet jeśli to też nie bardzo, bo soczewki nie są do tego przystosowane i światło nie dawałoby właściwego widma i waliło prosto po oczach innych kierowców.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ... ja mam w swojej bemce e34 soczewki z żarnikami xenon i przetwornicami , el regulacja lamp, bez spryskiwaczy na lampy bo do samochody te starsze nie muszą mieć spryskiwaczy dopiero ok. 2000r. jeżdże na nich 2 m-c a poprzednik szwagier już pare lat i jest okey , zadnego zabierania dowodu... ale wybór należy do każdego..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ... ja mam w swojej bemce e34 soczewki z żarnikami xenon i przetwornicami , el regulacja lamp, bez spryskiwaczy na lampy bo do samochody te starsze nie muszą mieć spryskiwaczy dopiero ok. 2000r. jeżdże na nich 2 m-c a poprzednik szwagier już pare lat i jest okey , zadnego zabierania dowodu... ale wybór należy do każdego..

 

wszystkie wyposażone w xenon muszą spełniać wymagania jak napisane wyżej.Kolega też miał w E34 xenon i przechodził normalnie przegląd,ale w świetle prawa jest to nie zgodne z przepisami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No na allegro teraz stoi chyba z 5 egzemplarzy z xenonami na sprzedarz, wiec byly. moze poszukam, wtedy tylko jeszcze trzeba zamontowac spryskiwacze i jazda.

 

Jedyne, co znalazlem: http://moto.allegro.pl/bmw-e32-e34-xenon-oryginalny-bosch-komplet-i1355025057.html

 

Z Ciekawosci, ta firma DJ Auto dobre lampy robi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Włożenie palnika xenonowego w miejsce oryginalnych żarówek to debilizm jakich mało. Sorki że się unoszę, ale jak widzę oszołomów za mną albo z przeciwka, oświetlających wszystko przed sobą to na 48h bym pakował... nie tylko zabierał dowody rejestracyjne!!

Świetnie, że jedzie taki, zadowolony z siebie, ale czy pomyśli, że stwarza zagrożenie? Jeżdżę z rodziną i są momenty podczas mijania takiego wynalazku, że nie widzę nic przed sobą... jaja bym urywał!

 

Kolejna sprawa to reflektory... mycie odbłyśników czy lamp jak piotr520 napisał: mrugają bo myślą, że jadę na długich :mrgreen:

Na początek warto światła ustawić :cool2: Można myć i jak kiedyś czytałem płynem do okien :):) zmyć wszystko do gołego plastyku :)

 

Najlepsze reflektory miał Bosch, metalowe odbłyśniki, hella ze swoimi plastykowymi niestety nie wytrzymuje czasu. Blakną i tyle...

Depo, wynalazki polcaru i inne chińskie są dobre niestety przez rok, dwa, później odbłyśniki tracą połysk. Czy warto? cena 100zł zamiast strzelam 600-800zł... wolę co roku zmieniać na Depo panowie niż po 3 latach rozebrać hellę i się rozczarować...

 

Rada... ja niestety jeżdżę na mocnych żarówkach. 100 lub 130W. Jedna uwaga. Światła ustawione prawidłowo ze wskazaniem na ustawienie poniżej optymalnej linii. Koszt żarówki niewielki...

Z racji swojego zajęcia/pracy przetestowałem wiele najróżniejszych żarówek, sprawdzonymi handluje od lat.

http://img842.imageshack.us/img842/1250/arto.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Jeżeli ktoś ma słabe odbłyśniki to tylko wymiana,ale głównym problemem w światłach mijania są brudne soczewki.Łatwo poznać po kolorze światła.Jeżeli światła zamiast na biało dają żółtą barwe jak w moim przypadku to uwierzcie mi wymycie soczewek daje naprawde niezły efekt.
Po czterdziestce człowiek ma, trochę z osła, trochę z lwa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chciałbym robić reklamy ale używam żarówek Bosmy, handluje nimi od lat, zajmuje się głównie żarówkami o mocach powyżej 100W. Są trwałe jak na tak wysilony produkt i kosztują tyle że warto :) Jeśli ktoś będzie zainteresowany szczegółami zapraszam na priv-a.

 

Jeśli chodzi o kolor światła. Każda standardowa żarówka daje standardowe światło, lekko żółtawe. Czysta czy brudna soczewka nie ma tu znaczenia. To samo dotyczy tego czy reflektor jest nowy czy nie. Owszem marketowe wynalazki Bottari i innych importerów można sobie darować!

 

Przepraszam, że się czepiam ale na żarówkach zjadłem zęby a zjadam je od 2003 roku :)

Białe światło dają żarówki o niebieskich bańkach. Philips Blee Vision, Bosma Extreme White i inne, przy czym cena Philipsów i reszty tzw oryginałów nie odpowiada niestety ich trwałości. Bosma ma w ofercie niebieskie 100W żarówki które ilością światła dorównują standardom (każda kolorowa bańka pogarsza wydobywające się z niej światło). Gdzieś mam nawet zdjęcia porównujące żarówki różnych mocy i różnych wybarwień w porównaniu do standardów.

 

PS. Nowy reflektor ze standardową żarówką daje tyle samo światła co lekko już wyblakły z żarówką 100W. 130W używam w prawym, mam niestety oryginał Helli ale ma już 8 lat i odbłyśnik nie dawał rady.

http://img842.imageshack.us/img842/1250/arto.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.