Skocz do zawartości

318i M40 co wymienia się wraz z paskiem rozrządu?


tofixs

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytanie co do kosztu kompletnego rozrządu do modelu tak jak w temacie

Czy pompa wodna wchodzi w skład komletu?

Przyszedł czas na wymiane ,a ja słysze co warsztat inna bajke :duh:

 

 

_______

Poprawiłem tytuł. Zapoznaj się z formatem tytułowania wątków dla tego działu! Następnym razem będzie ostrzeżenie. mattiss

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Znaczy że masz m40. Z tego co pamiętam to miedzy 220-300. Pompa nie jest napędzana rozrządem wiec nie ma musu jej wymienić ale jak jest stara to warto wymienić.

Jak masz m43 to masz łańcuch i się go nie wymienia bez potrzeby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W m40 pompa jest napędzana przez pasek klinowy alternatora. Możliwe, że masz za mało płynu, spróbuj dolać płynu przy odkręcony na maks ogrzewaniu, odpal silnik dolej i postępuj dalej jak przy odpowietrzaniu. skontroluj potem poziom na zimnym silniku, powinno być do połowy zbiorniczka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W m40 pompa jest napędzana przez pasek klinowy alternatora. Możliwe, że masz za mało płynu, spróbuj dolać płynu przy odkręcony na maks ogrzewaniu, odpal silnik dolej i postępuj dalej jak przy odpowietrzaniu. skontroluj potem poziom na zimnym silniku, powinno być do połowy zbiorniczka.

:duh: A co to ma do wymiany rozrządu :mad2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego w skład kompletnego rozrządu do M40 wchodzą 2 rolki, napinacz i pasek. To jest cały zestaw, pompa nic do tego nie ma. A co do zestawiku, ja tydzień temu na allegro kupiłem go (ze wzmocnionym paskiem) za 170 zł z przesyłką. Pozdro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego w skład kompletnego rozrządu do M40 wchodzą 2 rolki, napinacz i pasek. To jest cały zestaw, pompa nic do tego nie ma. A co do zestawiku, ja tydzień temu na allegro kupiłem go (ze wzmocnionym paskiem) za 170 zł z przesyłką. Pozdro

 

Życzę powodzenia :!: Ciekawe ile Ci wytrzyma zestw o wartości opony rowerowej....

 

Co do tematu: pompa nie jest częścią rozrządu. W m40 bezpieczny przebieg dla wymiany to ok 200000. W warsztatach "no name" będą Ci wciskać jak nawięcej rzeczy do wymiany - z tego żyją....

 

 

Pozdrawiam,

Prawdziwy facet ma wał a nie przeguby :P


Gdyby bóg kochał przedni napęd, to chodzilibyśmy na rękach i jedli dupami :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy ile wytrzyma tyle wytrzyma. Mam rachunek, mam gwarancję nic więcej mnie nie obchodzi. Pasek jest firmowy DAYCO do tego wzmocniony. Macie pieniądze to ładujcie, ja w starego trupa którego drugi silnik to koszt 800 zł nie będę inwestował. Tu masz link do aukcji: http://allegro.pl/rozrzad-komplet-bmw-e30-e36-e34-1-6-1-8-m40-kxmk-i1308241151.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, może i masz gwarancje na pasek i rolki, ale jak Ci rąbnie przy 70 na godzinę to wierz mi że uszkodzenia będą nieco większe a tego gwarancja nie obejmuje a co za tym idzie koszty będą niewspółmierne do "silnilika do starego trupa za 800pln"....

Znasz powiedzenie "biednego nie stać na gó_wno" :?: Chyba nie....

 

 

Pozdrawiam,

Prawdziwy facet ma wał a nie przeguby :P


Gdyby bóg kochał przedni napęd, to chodzilibyśmy na rękach i jedli dupami :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Nie wiesz że paski Dayco np. we Fiatach jako pierwszy montaż mają interwał 90tyś km i wielu przypadkach pękają po 60. Dlatego fiat skrócił w silnikach 1,9 ten interwal do 60tyś. Dayco to ja bym założy do roweru.

Co ci po gwarancji jak za holowanie, naprawę za kilkaset złotych i tak kasy nie dostaniesz. A silniki M40 słyną z tego że i tak w nich pękają paski wcześniej niż przewidział producent.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Ale lepiej dołożyć 50pln i mieć pasek Conti lub Gateś który wytrzyma tyle co fabryczny niż jakieśdayco co może po 20 pęknąć.

Wszystko po coś produkują. Piwo specjal też produkują i produkują i żywca. Są Xsenony philipsa i są xsenony XXX. Są opony continetala i są jakieś Margumy albo jakieś xeny. Niby piwo to piwo, opona to opona, żaróka jak żarówka ale rózni je wiecej niż można sobie pomyśleć. Co z tego że ktoś pisze że wzmacniany. Jak trochę handluję i wiem że nie warto wierzyć w to co piszą tylko w opinie innych użytkowników. Dorby handla to Ci gówno sprzeda jako pełnomleczną czekoladę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Zresztą nie ma co tu dywagować bo i tak założyłeś pewnie ten rozrząd. Szerokości dla Ciebie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiele nie ryzykuje. Pozdro

 

Khem :?: Jeśli remont silnika to dla Ciebie niewiele to nie rozumiem Twojego podejścia w kwestii "inwestowania w starego trupa" :cry:

 

Pozdrawiam,

Prawdziwy facet ma wał a nie przeguby :P


Gdyby bóg kochał przedni napęd, to chodzilibyśmy na rękach i jedli dupami :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

Mam pytanie kupiłem bmw e36 z silnikiem 1,8 m40 z zatartym silnikiem i chciałem włożyć silnik 1,6 m43 czy duży będzie problem czy będzie trzeba dyzo zmian w osprzęcie czy wazki będzie pasować czy wo gule to będzie możliwe albo czy to się będzie opłacać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Zabawy troszkę jest, ale jak już robić to albo m42 albo m44. Masz blisko 140km przy niewielkiej róznicy w spalaniu i kosztach przeróbki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.