Skocz do zawartości

316 M40, problemy na zimnym silniku, falowanie


smyk23

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Koledzy, potrzebuję porady. Gdy tylko trochę przymrozi bmka ma problemy na zimnym silniku, obroty skaczą, jak nie przytrzymam gazu to gaśnie. Tak samo przy dojeżdżaniu do skrzyżowania. Rozgrzeje się i jest wszystko w porządku. Mam zwykły gaz ale problemy są takie same także na benzynce. Co roku to samo, latem problemu nie ma. Od czasu do czasu ale raczej rzadko mi strzela. Wymieniłem gumę przepływomierza w tamtym roku. Teraz zamierzam wymienić świece bo już dawno tego nie robiłem, może to jest to ???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziłem na innych postach, że z tym krokowcem to najpierw warto go przeczyścić. Mam do was pytanko, czy "zatopienie w benzynce" go nie uszkodzi ??? Jestem laikiem w tej kwestii . . . Ale najpierw wymienie świeczki i zobaczymy jak będzie chodził, jak będzie lipa to będę szukał dalej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak mycie nie pomoże to stawiacie na krokowca ??? Dzisiaj duży mrozik, bmka odpala ładnie tylko, że na gazie zaraz gaśnie a na benzynce trzeba odczekać aż się trochę podgrzeje, na zimnym nawet na beznynce poszarpuje, szczególnie jak się popuszcza gazu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A i zapomniałem dodać, że jak jej pociskałem to się ładnie wkręcała na obroty aż do pewnego momentu tak ok 6 tys. obrotów tak jakby traciła moc ( jakby nie paliła na jeden cylinder ) nie wiem, może to przez stare świece.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja miałem taki sam problem w swojej 1,8 m 40. Nie wiedzialem co robic,na początku tez myslalem że to krok lub świece. Pojechalem na kompa wywalilo tylko sonde lambda. Po wymianie obroty ustaly,komp pokazal zakres falowania 60 rpm. Mechanik mowil ze jak na ten silnik to lepiej juz nie bedzie takze sprawdz moze warto:) pozdr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.