Skocz do zawartości

Strzelanie gazu.


marrio

Rekomendowane odpowiedzi

Niewierze.Ale widze że kolega ma sie za eksperta od LPG na tym forum.Ciekawe jak reduktor do 200 KM radzi sobie z 218KM?bo chyba se nieradzi

 

widzisz tak sie składa że mam uprawnienia i zarejstrowaną firmę w ITS Montaż istalacji gazowych. jeśli chodzi o twoje 218 koni, to owszem auto je ma gdy wyjezdza z fabryki, po 2 jesli byś sie troszke orietował w zasadzie działania takiej zwykłej instalacji to byś sie nie wygłupiał z tym co napisałeś,no ale cóż, kazdy chce zabłysnąć w jakiś sposób!

po 3 jest taka zasada,ze im mniej kasy włożysz w instalacje,tym więcej w naprawy regulacje,wymiany itp.! i zdecydowanie błędne jest rozumowanie wtym przypadku ze tanie jest dobre!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio slyszalem ze montuja w bm-kach zawory antywybuchowe w samym kolektorze i wtedy cala sila wybuchu uchodzi prosto do gory nie uszkadzając przeplywomierza. Ciekawe czy tak jest naprawde i czy wtedy nie potrzeba tej klapy antywybuchowej miedzy przeplywomierzem a przepustnica.. a tak przy okazji, ta klapa pogarsza w jakis sposob osiągi??
http://img412.imageshack.us/img412/7442/niskamala0udjt7.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli chodzi o zawory, tak zwane gwizdki to owszem montuje sie je w silnikach M50 z plastikowym kolektorem,przy instalacji II generacji! spotkałem sie równiez z zamontowanymi gwizdkami w silniku M30 w aluminiowym kolektorze! jesli chodzi o klapę zabezpieczającą przepływomierz to owszem ma ona wpływ na osiągi,oczywiscie niekorzystne ponieważ zmniejsza sie srednica dolotu powietrza!

niewiem czy ma to jakies znaczenie bo skoro kolega wonz zwraca uwagę na takie szczegóły i chce jeżdzić szybko i sportowo to proponuje wywalić instalkę i smigać na Pb. według mnie gaz zakłada sie po to by smigać ekonomicznie, a nie sport! po przywróceniu orginalnego stanu dolotu mozna sobie poszaleć!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK. Poradzilem sobie ze strzelaniem, mam troche skutkow ubocznych jak rozwalony przeplywomierz i pudlo od filtra powietrza (bedzie trza wstawic stozkowy, taniej). Problem nie tkwil tylko w przewodach, swiecach, kopulce i palcu, wyszlo na to ze trzeba bylo jeszcze wymienic cewke zapłonowa, chodzil pieknie ale teraz mam nowy problem, o tym w nocym temacie.

 

A co do tej klapy wybuchowej, to czy mozna wstawic, albo cos zmienic zeby przechodzilo wiecej powietrza a klapa byla dalej?

Serwis BMW. Nie ma rzeczy niemowliwych. Zaraszam - Ireland.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK. Poradzilem sobie ze strzelaniem, mam troche skutkow ubocznych jak rozwalony przeplywomierz i pudlo od filtra powietrza (bedzie trza wstawic stozkowy, taniej). Problem nie tkwil tylko w przewodach, swiecach, kopulce i palcu, wyszlo na to ze trzeba bylo jeszcze wymienic cewke zapłonowa, chodzil pieknie ale teraz mam nowy problem, o tym w nocym temacie.

 

A co do tej klapy wybuchowej, to czy mozna wstawic, albo cos zmienic zeby przechodzilo wiecej powietrza a klapa byla dalej?

Serwis BMW. Nie ma rzeczy niemowliwych. Zaraszam - Ireland.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak zwykła instalacja gazowa BRC jest o niebo lepsza niż LPI gaz, chociażby dlatego że automat zmiany z benzyny na LPG ustawiony jest na obroty malejące a na LPI jedziesz sobie spokojnie na 1 biegu,potem 2 obroty pow.2,5tyś.obrotów i jak nie masz zapiętych pasów to całujesz szybęi oby na tym się skończyło.

pozdro dla wszystkich :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak zwykła instalacja gazowa BRC jest o niebo lepsza niż LPI gaz, chociażby dlatego że automat zmiany z benzyny na LPG ustawiony jest na obroty malejące

 

zarówno jedną jak i drugą instalacje mozą ustawić, przełacznie na obrotach rosnących lub malejących!! kwestia ustawienia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.