Skocz do zawartości

Awaryjne otworzenie drzwi na rozładowanym aku


kaczydj

Rekomendowane odpowiedzi

cześć wczoraj jakiś bażant właczył mi lampeczke w środku i tego nie zauważyłem zamknąłem auto i spokojnie poszedłem spać. Wyczerpał się do zera żadne kombinacje klamka kluczyk u mnie nie zadziałały Może nie umiem jak ktoś wie to niech powie.

No to myślę sobie no w ostateczności podniosę ją i dam zasilanie na alternator ale bagażnik udało mi się otworzyć bez żadnych problemów myślę że da się w każdym przypadku bez akumulatora go otworzyć.

(sposób) Operację wykonałem tak:

Wyjąłem oprawkę podświetlania bagażnikowego i wyjąłem żarówkę na kablu od prostownika dałem drugi kabel z bezpiecznikiem 7.5A i podłączyłem pod dłuższą blaszke oprawki i minus na krótszą początkowo nie wiedziałem co było przyczyną rozładowania i niedziałania zamka nie wiedzialem ze to wina rozładowanego akumulatora jednak po podłączeniu prostego było wszystko jasne zobaczyłem palącą się żarówek w kabinie. Akumulator długo dochodził do stanu żeby móc otworzyć zamek bo ładował się przez cieńkie kabelki ale naszczęście pomogło i po około 45 minutach całej operacji otworzyłem radośnie drzwi i przeszedłem do prawidłowego ładowania.

Balem się o bezpieczniki lub co gorsza stopienie kabli ale nic się nie stało Komuś to pewnie pomoże ale to jest operacja na ryzyko ponieważ myślę że może sie uszkodzić instalacja lampki lub bezpieczniki w samochodzie ale ja to robiłem z zabezpieczeniem więc nie powinno się nic stać w każdym przypadku i uda nam się otworzyć pomyślnie drzwi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Ja miałem to samo.

Jak otworzyłes bagażnik to wejdz do niego i zdejmi oparcie od tylniej kanapy.

Jezeli masz gaz w kole to mniej roboty ja mam w kole i zrobiłem tak jak mówie a jak masz na gaz na wierzchu to muszisz odkecic całą butle.

Pozdrawiam Norbert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam wersje bez worka na narty moze chodzi o to by sprubować od podłokietnika otworzyc rygiel tez tak mozna jednak ja mam podłokietnik ze sprzęgłem wiec tez bym go nie wypchnął ;d

 

Ale sposoby z lampką lub alternatorem dają rade.

innych oprucz jeszcze wybicia szyby raczej nie ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
odnosnie wejscia jak uda sie otworzyc bagaznik to proponuje przez podlokietnik, moja mała sobie chciała zrobic kawał tatusiopwi i wepchala rękaw na narty do bagażnika i tamtendy weszła do środka i przymkneła podlokietnik!!! wiec od bagaznika przez podlokietnik wpuscimy dziecko ktore otworzy nam samochod od srodka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odnosnie wejscia jak uda sie otworzyc bagaznik to proponuje przez podlokietnik, moja mała sobie chciała zrobic kawał tatusiopwi i wepchala rękaw na narty do bagażnika i tamtendy weszła do środka i przymkneła podlokietnik!!! wiec od bagaznika przez podlokietnik wpuscimy dziecko ktore otworzy nam samochod od srodka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i oto mi chodzi, dziecko mije tamtędy się zmiescilo, jak juz gdzies na forum pisałem córa mi chciała zrobic kawal jak zostawiłem ja na chwile w aucie i wepchnela do środka rękaw co jest pod podłokietnikiem i weszła do bagażnika. nieźle mnie wystraszyła jak wróciłem a jej na siedzeniu nie był ale sie hihrał to odrazu ja wyczaiłem.

a taki sobie niewinny żarcik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie działało slyszałem ze potrzebny niby specjalny kluczyk ale ja w to nie wierze głupio pomyślane w innym samochodzie otworzysz drzwi które przekręcasz a nie zadziala cental a tu jak bys nie mial jak to musisz szybe wybić ;|
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja mam klucz, którym otwiera się drzwi mechanicznie, nie używając centralnego zamka. Zapewne każde e32 miało taki klucz. Jest on podobny do zwykłego, natomiast na końcówce nie ma wzoru, tylko jest zupełnie spiłowany. Postaram się zrobić zdjęcia dla porównania po niedzieli i zamieścić je w tym wątku. Myślę, że każdy może sobie taki kluczyk dorobić z zapasowego do centralnego.
pozdrawiam Bartek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak dobrze gdybyś zrobił mysle ze kazdy to ma ale niemiec schował "w bezpieczne" miejsce i albo mu to zgineło albo zapomniał gdzie jest albo mu sie nawet nie chciało po to grzebac zeby dać nowemu właściucielowi. Ale prawdą jest ze głupio to pomyslane i pownno otworzyć drzwi w kturych jest kluczyk a nie ze nie ma ratunku zadnego
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...
Witam serdecznie.mam taki problem że samochód sie zamyka,ale nie chce sie otworzyć.Na"pompowanie" też.Wyciągam bezpiecznik nr.20,wkładam z powrotem i drzwi są otwarte.Pierwszy raz jak tak mi zrobił to musiałem wybić szybe,a i tak nie można było otworzyć drzwi "JEST JAK SEJF".Dopiero nr.20 pomógł. Jeśli ktoś zna rozwiązanie to proszę o pomoc......... Moje doświadczenie;po wyciągnięciu bezpiecznika od centralnego można zamknąć i potem otworzyć drzwi przez "pompowanie"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ja tak to zrobiłem:

Nie mogłem otworzyć samochodu wiec wziąłem cienki drut i śrubokrętem trochę wygiąłem drzwi żeby szlo drut wsadzić. Na początku druta zrobiłem takie oczko i celowałem. Otworzyłem go po 10-15 min bo zimno było :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.