Skocz do zawartości

Skóra - pielęgnacja


frodo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Kolego Gliptone

mam jasną skórę i w salonie dostałem mleczko do skóry BMW. Jest to nic innego jak SONAX.

Kosmetyk się skończył i kupiłem Cleaner GT15 oraz GT13.

 

Napisz czy to optymalny wybór.

Jeszcze jedno, co byś polecił do trwałego zabezpieczenia lakieru na zimę.

Myślałem o Coline 915, jak sądzisz dobry wybór ? Poleć coś.

 

Pozdrawiam.

 

Collinite czy to bedzie 915 czy 476 to bardzo dobry wybór na zimowe zabezpieczenia auta-najlepszy stosunek ceny produktu do jego jakości i działania. Pamiętaj, że najważniejszą czynnością przed woskowaniem to przygotowanie lakieru. Jeżeli masz czas to użyj glinki, która usunie niewidoczny gołym okiem brud z lakieru, nalot, asfalt - następnie Cleanera przygotowującego lakier pod woski no i na końcu nawoskuj-czym warstwa wosku będzie cieńsza tym lepiej.Nakładając grubiej nic nam to nie da bo nadmiar i tak zbierzemy mikrofibrą. Możesz powtórzyć czynność woskowania po około dobie. Pomijając glinkowanie i użycie Cleanera wosk też zda egzamin ale utrzyma się na lakierze zdecydowanie krócej. Z wosków idealnych na zimę mogę oprócz Collinite polecić także Chemical Guys Jet Seal oraz Finish Kare 1000P Hi-Temp Paste Wax-wszystkie w podobnych cenach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 54
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Witaj frack,

Do tak nowego auta jak Twoje to najlepszy wybór. Szybko wyczyścisz i zabezpieczysz jasną skórę.

Jeżeli jeździsz w jeansach regularnie kontroluj siedzenie kierowcy, czy pojawiają się niebieskawe ślady. Potraktuj je jak ptasią kupę na lakierze - czyść jak najszybciej ;)

 

Na lakierze się nie znam.

Zapytaj o poradę tu http://www.all4auto.pl i tu http://www.ochronalakieru.pl

Mają szeroką wiedzę w tym zakresie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypróbowałem Glipton, G12 i G11. Good stuff.

Nie wiem czy jest lepszy niż LCK (Coralux) który używałem wcześniej. Na pewno jest równie dobry. Co do zapachu to jeszcze się nie mogę do końca określić czy mi on odpowiada, muszę parę dni pojeździć. Z pierwszego "obwąchu" nie jest on zbyt irytujący, czy faktycznie przyjemny ... hmmm, no nie wiem.

 

W każdym razie Glipton mogę polecić z czystym sumieniem jako skuteczny produkt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
Jestem po moim pierwszym czyszczeniu preparatami Gliptone (GT11 + GT12) – i przyznam że rewelacja!Jak ktoś lubi (tak jak ja) zapach BARDZO zbliżony do naturalnej skóry to jest super!!Jak długo się utrzymuje to ciężko mi powiedzieć bo jeżdżę dopiero z nim 5 dni – po intensywności na początku a teraz sądzę że wytrzyma około 2 tygodni.Co do czyszczenia to środek świetnie „rozpuszcza” bród jest tylko mały problem z wydobyciem go z dość mocno perforowanej skóry – najlepiej użyć ściereczki trochę bardziej niż tylko wilgotnej jak piszą w instrukcji.No i to na czym najbardziej mi zależało - skóra się nie świeci i mam wrażenie jak by jej było więcej!Polecam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GLIPTONE jest super ,jak srodek do czyszczenia to uzyj miekkiej szczotki takiej do polerowania butow (miekkiejz naturalnym wlosem) ja tak robie i idealnie czyszci,potych srodkach skora sie nie swieci jest ladna pachnaca i matowa, a po innych srodkach to tak jakby ktos smalcem posmarowal...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już jestem po zużyciu 1 całego zestawu do jasnej tapicerki i faktycznie różnica jest zauważalna. Skóra nie jest śliska, dostaje sprężystości i nie gniecie się tak jak to miało miejsce przed czyszczeniem. Staram się czyścić fotel kierowcy co miesiąc, resztę co 2 miesiące i efekt jest piorunujący. Jedyne co mi przeszkadza to BARDZO intensywny zapach skóry. Jest to drobny mankament tego środka, ale są miłośnicy tego zapachu. Jest na tyle intensywny, że "zagłusza" listek z zapachem samochodowym, umieszczony w schowku w drzwiach, no i przenosi się na ciuchy... Ale tylko na początku, przez kilka dni. Jednak nie spotkałem się, z żadnym innym środkiem, który by tak odświeżał auto i dawał takie efekty. Zamówiłem już kolejny zestaw, z tym że na ebay'u, bo jest dużo tańszy za zestaw G11+G12 zapłaciłem 42zł, zamawiałem jeszcze kilka innych kosmetyków i przesyłka z UK nie była tragiczna. Tak więc można trochę zaoszczędzić, bo u nas taki zestaw kosztuje ok. 100zł.
Radość sprawia, że serce przyśpiesza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GLIPTONE jest super ,jak srodek do czyszczenia to uzyj miekkiej szczotki takiej do polerowania butow (miekkiejz naturalnym wlosem) ja tak robie i idealnie czyszci

z czyszczeniem nie ma problemu tylko po nim trzeba zebrać ten bród szmatką i lepiej żeby ona była trochę bardziej wilgotna wtedy lepiej zbiera (to tak z moich obserwacji)

Jedyne co mi przeszkadza to BARDZO intensywny zapach skóry. Jest to drobny mankament tego środka, ale są miłośnicy tego zapachu.

no co ty! - ja uwielbiam ten zapach (zmysł węchu podpowiada mi że siedzę w nowym samochodzie! :D )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapach samego środka dosyć szybko znika. Ja mam dodatkowo ten listek zapachowy Gliptone, ale uwaga, początkowo trudno z nim wytrzymać, za mocno pachnie. Schowałem go do bagażnika, a i tak było czuć :)

 

 

też mam ten zapach z gliptone i faktycznie na początku to masakra zapach bardzo intensywny. Wszyscy piszą , że zapch tego środka przypomina zapach skóry , a ja twierdze ze nie do końca jest to taki zapach skóry jaki by mnie satyskacjonowal , byłem ostatnio w ASO i posiedziałem w tych wszystkich nowych autach i tam jest zdecydowanie inny zapach skóry , taki bardziej przyjemny. Ale sam środek z gliptone do jasnej skóry GT 15 i GT 13 zdecydowanie polecam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie ten zapach jest za intensywny. Tak jak bratpit pisze, w nowym aucie ta skóra pachnie bardziej przyjemnie, bo jest w dużo mniejszym stężeniu, ale gliptona da się przeżyć. Najważniejsze jest jego działanie, a działa rewelacyjnie ;) A jak dbacie o swój lakier i jakie środki polecacie ? Ja używam kosmetyków Meguiar's , dziś też pierwszy raz testowałem czyszczenie glinką i przyznam że całkiem fajne rezultaty, tyle że strasznie męcząca robota, 6 godzin z woskowaniem z życiorysu. Może macie jakieś swoje typy kosmetyków do pielęgnacji karoserii ?
Radość sprawia, że serce przyśpiesza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie ten zapach jest za intensywny. Tak jak bratpit pisze, w nowym aucie ta skóra pachnie bardziej przyjemnie, bo jest w dużo mniejszym stężeniu, ale gliptona da się przeżyć. Najważniejsze jest jego działanie, a działa rewelacyjnie ;)

Jasne że nie jest idealnie (przecież to tylko chemia) ale dla mnie lepsze to niż nic - a daremno szukać zapachu skóry w siedmioletnim aucie.Mam pytanie do używających tego listka: czy jego zapach jest taki sam jak środka nawilżającego??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapach gliptonu byłby do zaakceptowania, jego intensywność maleje po kilku dniach. Fakt, że ten zapach przechodzi na ciuchy jest mało przyjemny. Na ciuchach to już jest raczej smród niż zapach. Ja chyba jednak wracam do sprawdzonego, równie a może i bardziej skutecznego, LCK CORALUX.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy a ma ktoś jakiś patent na zlikwidowanie zagięć, fałd na skórze?

a może dostępne są jakieś środki które w jakiś sposób ściągają skórę że staje się ona bardziej napięta?

 

konkretnie chodzi o coś takiego:

http://img815.imageshack.us/img815/5500/fotel.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma na to patentu niestety.

 

Problem z kolagenem oraz strukturą włókien, które z czasem się rozciągają.

 

Auta są na to podatne bo występują duże różnice temperatur.

Pozostaje Ci wizyta u tapicera jeśli wizualnie Ci to mocno przeszkadza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn tych foteli już nie mam w aucie.

Niedługo będą wystawione na sprzedaż i pasowałoby je trochę "podpicować" :wink:

 

gdzieś kiedyś czytałem że dobre podgrzanie skóry, a następne jej wałkowanie między palcami może doprowadzić w jakimś stopniu do pierwotnego wyglądu..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chce Ci się w to bawić? I tak kokosów nie zrobisz na tych fotelach, więc nie wiem czy dla dodatkowych może 200 zł warto Ci się w to bawić... No ale Twoja wola.
Sprzedam Hondę Civic Sport 1.4, salon PL, bezwyp., I właściciel, 80 tys. km - info PW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Zapach gliptonu byłby do zaakceptowania, jego intensywność maleje po kilku dniach. Fakt, że ten zapach przechodzi na ciuchy jest mało przyjemny. Na ciuchach to już jest raczej smród niż zapach.

 

Zapach skóry przechodzi na ubranie tylko w jednym przypadku - kiedy Conditioner czyli środek konserwujący nie wchłonie się całkowicie. W cieplejsze dni to sprawa 2-4 godzin. W wilgotne i zimne dni skóra znacznie wolniej wchłania kosmetyk, dlatego jeżeli nie chcesz aby ubrania pachniały skórą, to wyczyść auto np. w weekend i nie używaj kilka dni. Wtedy środek się wchłonie i po kłopocie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapach skóry przechodzi na ubranie tylko w jednym przypadku - kiedy Conditioner czyli środek konserwujący nie wchłonie się całkowicie. W cieplejsze dni to sprawa 2-4 godzin. W wilgotne i zimne dni skóra znacznie wolniej wchłania kosmetyk, dlatego jeżeli nie chcesz aby ubrania pachniały skórą, to wyczyść auto np. w weekend i nie używaj kilka dni. Wtedy środek się wchłonie i po kłopocie :D

 

Faktycznie, robiłem to w bardzo zimny dzień. Powtórzę zabieg wkrótce, w ciepły dzień. Zobaczymy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.