Skocz do zawartości

3XX klopot z centralnym zamkiem


mariusz.r

Rekomendowane odpowiedzi

Heh - przy okazji poruszę swój problem

Z pilota zamykają się wszystki drzwi i domykają szyby za każdym razem, lecz jeżeli chodzi o otwieranie to nie za każdym razem otwierają się drzwi od strony kierowcy i muszę po prostu otwierać je kluczykiem - może coś przy nich było majstrowane, nie wiem

 

- może miał ktoś podobny i zna konkrety, choć jakoś nie zawracam sobie tym głowy - lecz czasami denerwuje gdy na pewniaka łapie za klamke a tu lipa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam wszystkich Forumowiczów .

 

Mam problem z Centralką

 

kiedy zamykam z pilota odchodzi dziwny dźwięk Alarmu ale centralka nie reaguje.

Gdy zamykam drzwi z kluczyka drzwi odbijają muszę zamykać na dwa razy co to może być za problem ???? I gdzie go szukać ?? Proszę o pomoc !!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich Forumowiczów .

 

Mam problem z Centralką

 

kiedy zamykam z pilota odchodzi dziwny dźwięk Alarmu ale centralka nie reaguje.

Gdy zamykam drzwi z kluczyka drzwi odbijają muszę zamykać na dwa razy co to może być za problem ???? I gdzie go szukać ?? Proszę o pomoc !!!!!!

 

witam. prawdopodobnie masz przelamane kable przy klapie bagaznika. tez tak mialem i caly czas musialem zamykac na "2" raz. sprawdz je

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do zamka centralnego to sam miałem z nim niezłe przygody zaczęło się od palących się bezpieczników a skończyło na spalonej instalacji i jej naprawie. 2 dni dłubania ale efekt bezcenny koszta 80 zloty elektryk chciał od 300 wzwyż za robotę plus materiały ale do rzeczy

 

1. Sprawdź kable które idą pomiędzy bagażnikiem a wnętrzem samochodu, sprawdź dokładnie zwłaszcza kable w tej osłonie które idą.

2. tak jak koledzy piszą sprawdź krańcówki ale jeżeli nie masz problemów z wariującym oświetleniem to krańcówki bym sobie darował.

3.

Heh - przy okazji poruszę swój problem

Z pilota zamykają się wszystki drzwi i domykają szyby za każdym razem, lecz jeżeli chodzi o otwieranie to nie za każdym razem otwierają się drzwi od strony kierowcy i muszę po prostu otwierać je kluczykiem - może coś przy nich było majstrowane, nie wiem

 

- może miał ktoś podobny i zna konkrety, choć jakoś nie zawracam sobie tym głowy - lecz czasami denerwuje gdy na pewniaka łapie za klamke a tu lipa

 

Co do Twoje problemu piszesz o domykających się szybach gdy zamykasz zamek pilotem, tu nasuwa mi się pytanie jaki masz pilot do zamka orginalny czy dokładany bo z tego co wiem E36 domykanie szyb ma tylko z kluczyka. Z pilota oczywiście się da ale nie w 100% orginale

 

Witam wszystkich Forumowiczów .

 

Mam problem z Centralką

 

kiedy zamykam z pilota odchodzi dziwny dźwięk Alarmu ale centralka nie reaguje.

Gdy zamykam drzwi z kluczyka drzwi odbijają muszę zamykać na dwa razy co to może być za problem ???? I gdzie go szukać ?? Proszę o pomoc !!!!!!

 

Czy działa Ci zamykanie z pilota czy tylko słyszysz odgłos cykania pod deską rozdzielczą i nic się nie dzieje

 

Co do zamykania na dwa razy, jest to informacja jaką daje centralny zamek w razie uszkodzenia. Większość tego typu problemu leży w przetartych kablach miedzy bagażnikiem a klapą. Ogólnie zamek otwierając się zaraz po zamknięciu daje znać że gdzieś w jego obwodzie znajduję się jakieś zwarcie.

 

 

 

Jeżeli ktoś chciałby jakiś informacji na temat problemów z centralnym zamkiem piszcie na priv albo na forum, chętnie pomogę !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Twoje problemu piszesz o domykających się szybach gdy zamykasz zamek pilotem, tu nasuwa mi się pytanie jaki masz pilot do zamka orginalny czy dokładany bo z tego co wiem E36 domykanie szyb ma tylko z kluczyka. Z pilota oczywiście się da ale nie w 100% orginale

 

Nie tylko z kluczyka. Przy ori alarmie masz też z pilota, przynajmniej ja tak mam.

 

Co do "podwójnego zamykania" zgadzam się z Tobą w 100% - w ten sposób jest sygnalizowane jakieś uszkodzenie obwodu, najczęściej prztarty gdzies kabelek masowy.

 

 

Pozdrawiam,

Prawdziwy facet ma wał a nie przeguby :P


Gdyby bóg kochał przedni napęd, to chodzilibyśmy na rękach i jedli dupami :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Autor tematu prosił o przeniesienie do innego działu - nie widzę potrzeby. Poprawiłem tytuł dla porządku - proszę pilnować tego w przyszłości i uzupełnić info o posiadanym aucie w profilu.

 

Pozdrawiam

Przeczytaj moje artykuły:

Test 530d F10, przekrojowy o E30 i E36

http://img40.imageshack.us/img40/1371/renoma.jpg

http://images.spritmonitor.de/310241.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3.

Heh - przy okazji poruszę swój problem

Z pilota zamykają się wszystki drzwi i domykają szyby za każdym razem, lecz jeżeli chodzi o otwieranie to nie za każdym razem otwierają się drzwi od strony kierowcy i muszę po prostu otwierać je kluczykiem - może coś przy nich było majstrowane, nie wiem

 

- może miał ktoś podobny i zna konkrety, choć jakoś nie zawracam sobie tym głowy - lecz czasami denerwuje gdy na pewniaka łapie za klamke a tu lipa

 

Co do Twoje problemu piszesz o domykających się szybach gdy zamykasz zamek pilotem, tu nasuwa mi się pytanie jaki masz pilot do zamka orginalny czy dokładany bo z tego co wiem E36 domykanie szyb ma tylko z kluczyka. Z pilota oczywiście się da ale nie w 100% orginale

 

Tutaj poprawiam gdyż nie napisałam, że jest to e46; jeżeli chodzi o kluczyk to jest on nowy i wyrabiany w BMW gdyż piloty w kluczykach, z którymi kupiłam auto nie działały w ogóle :idea:

(Wiem, że jesteśmy w dziale e36 ale może ktoś mieć jakąś wiedzę na poruszony temat jeżeli chodzi też i o e46, więc stąd mój post.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Jeżeli wszystko otwiera oprócz drzwi kierowcy, to szukał bym przyczyny w krańcówce drzwi kierowcy plus dodatkowo rozebrał boczek drzwi kierowcy i tam dokładnie posprawdzał kable i wtyczki, może się przetarł któryś z tzw., kabli które sterują położeniem zamka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.