Skocz do zawartości

330i lpg??


koziolekkamil

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 93
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Delikaty offtopic ale może by pomogło w pracy tego działu

Osoby którym gaz sie nie podoba wcale nie muszą tu wchodzić i opisywać swoich frustracji bo gaz: jest zły, wypala zawory, nie smaruje, jest suchy, a miałeś kiedyś? nie, ale sąsiad wujek czy kolega miał w osiemdziesiątym piątym w polonezie.

Nie mam diesla więc nie wchodzę na forum o dieslach i nie pisze ze bezana czy gaz jest lepszy, a wiele osób które prawdopodobnie leją tylko benzynę kupuje części w aso pompuje koła azotem goli się mach 3 turbo je baleron i mieszka w apartamentowcu wchodzi na dział o LPG i pisze ze gaz jest zły, a autor postu wcale o to nie pytał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce zaśmiecać forum wiec zapytam tu:

 

Zna ktoś jakiś warsztat w Małopolsce gdzie bez obaw założą instalacje lpg do bmw 330xi?

 

Znajomy ma takie bmw i chciałby żeby to ktoś założył jak należy.

ja znam na śląsku bardzo dobry warsztat, sam tam zakładałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Delikaty offtopic ale może by pomogło w pracy tego działu

Osoby którym gaz sie nie podoba wcale nie muszą tu wchodzić i opisywać swoich frustracji bo gaz: jest zły, wypala zawory, nie smaruje, jest suchy, a miałeś kiedyś? nie, ale sąsiad wujek czy kolega miał w osiemdziesiątym piątym w polonezie.

Nie mam diesla więc nie wchodzę na forum o dieslach i nie pisze ze bezana czy gaz jest lepszy, a wiele osób które prawdopodobnie leją tylko benzynę kupuje części w aso pompuje koła azotem goli się mach 3 turbo je baleron i mieszka w apartamentowcu wchodzi na dział o LPG i pisze ze gaz jest zły, a autor postu wcale o to nie pytał.

Święte słowa :cool2: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Delikaty offtopic ale może by pomogło w pracy tego działu

Osoby którym gaz sie nie podoba wcale nie muszą tu wchodzić i opisywać swoich frustracji bo gaz: jest zły, wypala zawory, nie smaruje, jest suchy, a miałeś kiedyś? nie, ale sąsiad wujek czy kolega miał w osiemdziesiątym piątym w polonezie.

Nie mam diesla więc nie wchodzę na forum o dieslach i nie pisze ze bezana czy gaz jest lepszy, a wiele osób które prawdopodobnie leją tylko benzynę kupuje części w aso pompuje koła azotem goli się mach 3 turbo je baleron i mieszka w apartamentowcu wchodzi na dział o LPG i pisze ze gaz jest zły, a autor postu wcale o to nie pytał.

 

 

Kilka spraw. Po pierwsze ten dział nazywa się Spalanie & Paliwa alternatywne a nie "LPG", choć faktycznie przez LPG został zdominowany. Druga sprawa - forum bazuje na dyskusji a nie na dodawaniu "lubię to" do stwierdzeń o zajefajności danego rozwiązania. Po trzecie podałem konkretne wady LPG, nie bazując na opowiadaniach szwagra ciotki zięcia brata tylko na faktach.

 

Dziękuję i pozdrawiam

Powyższy post odzwierciedla jedynie prywatne poglądy i stan wiedzy autora, zatem nie musi on opisywać stanu faktycznego. Autor nie bierze odpowiedzialności za skutki decyzji podjętych w oparciu o niniejszy post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To pomogliście chłopakowi który założył temat :D

Zauważ że chyba każdy temat o LPG się kończy tak samo, że zamiast podpowiedzieć i pomóc to znajdzie się parę osób które skrytykują LPG i zaczyna się wojna, i dziwna sprawa że największą wiedzę o usterkowości instalacji mają Ci którzy nigdy jej w aucie nie mieli :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gaz w aucie miałem w sierra i w e34 lata temu później coś mnie zraziło do gazu i żyłem w epoce, że gaz tylko jest do zapalniczek a nie do auta :? . Ale jak wydałem ponad 20 tyś PLN na PB to zbladłem - teraz mam gaz i jeżdżę dużo taniej, a co z tym idzie robię więcej kilometrów.

Każdy będzie wrzucał do forum o lpg swoje 2 gr ja mogę nawrzucać trochę do diesla bo mam taki wynalazek w swojej stajni :) o dziwo z moją nic się nie dzieje narazie ale jak zacznie to będą jaja, natomiast jak czytam wypowiedzi kolegów z forum o dieslu to czasami mam ochotę :mad2: ich rady są warte czasmi tyle co g... Ludzie kupią diesla za 15 tyś PLN przebieg pewnie z 500000 cofnięty do 120000 km bo auto przecież z 2002 roku bo taki realny w Polsce przebieg - a później umarło turbo, nie ma mocy, nie odpala, coś skrzypi coś stuka itp.

Ci co jeżdżą tylko na PB i robią przebiegi rocznie 1000 - 5000 km nie mają sensu montować instalki bo im się nie zwróci, ja robię ok 35.000 - 50.000 km rocznie i zacząłem liczyć PLN, a co za tym idzie to to że mogę sobie spokojnie wydać ok 1200 - 1500 PLN miesięcznie na inne pierdoły, a nie oddawać lekką reką właścicielowi stacji.

Kolego załóż gaz pojeździł i zobaczysz ile będziesz miał więcej papierów w kieszeni to taka moja rada. Ja gaz widziałem już w różnych autach Porsche 911, Mercedes

brokat_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ci co jeżdżą tylko na PB i robią przebiegi rocznie 1000 - 5000 km nie mają sensu montować instalki bo im się nie zwróci

Dokładnie tak jest jak mówisz, wtedy LPG ma sens jeśli było od razu przy kupnie w aucie i jest dobra instalacja w dobrym stanie, albo jazda normalnie na benzynie. A są i tacy co chodzą wszędzie na nogach a chcąc się gdzieś trochę dalej wybrać raz na miesiąc jadą autem i z ciężkim sercem przychodzi im tankowanie Pb-wtedy wkładają najtańszy możliwy gaz prosząc jeszcze o ustawienie na najniższe spalanie (ubogą mieszankę) i tu się zaczyna paranoja bo auto nie jedzie, strzela, szarpie i finał jest wiadomy "eeee gaz jest do zapalniczek" :mrgreen: ilu ja takich znam :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ja wam cos zacytuje z forum odnosnie gazu w samochodach

ja w swoim V8 przejechałem blisko 200 000 km z LPG bez większych kłopotów

 

Są pewne zasady przy montażu i korzystania które wrzucam tu na forum

 

1.Zakład który montuje musi umieć mieć doświadczenie zagazowywania dużych pojemności i nowoczesnych silników ( naprawdę lepiej dopłacić 500 zł więcej )

 

2. Ja kiedy grzeję powyżej 180-200 km/h przerzucam się na benzynę

 

3.2x w miesiącu robię dzień benzynowy - i jeżdżę na nie niej

 

4.Droższe instalacje dają dłuższy bezobsługowy okres i warto tu zainwestować

 

Zakładając , że przeciętnie duże pojemności palą ok 15 litrów benzyny przy montażu dobrej instalacji i przejechaniu 200 000 km jesteś do przodu 1-2 auta w zależności od ceny zakupu

 

15 litrów PB x4,7 cena 95PB x 200 000 km/100 = 141 000 zł wydałeś na benzynę

18,5 litrów LPG x 2,10 x 200 000 km/100 = 77 700 zł wydałeś na LPG

 

Czyli obrazowo pisząc na tej różnicy mógłbyś kupić przynajmniej 3 szt e38 w naprawdę niezłym stanie lub 8 e32 którymi da się jeszcze jeździć lub 1 szt e65 z 2005 :mad2: :mad2: :mad2:

Taką kasę oddajemy BP/Shellowi i innym koncernom - w 4-5 lat jesteśmy w stanie podarować im 3 szt E38

A ile jesteśmy w stanie podarować naprawdę potrzebującym ??? :cry2: :cry2: Czy jesteś w stanie zrobić kilka dodatkowo ciekawych rzeczy za 22 000 zł w roku ? Byłeś na Kubie i Hawajach w jednym roku pod rząd ?Kasy wystarczyłoby aby skończyć dodatkowy fakultet - jeśli tylko masz ochotę zainwestować w swoją głowę :norty:

 

To co pokazałem nazywam coachingiem finansowym :D

 

 

Pozdrawiam :cool2:

 

 

dziekuje za uwage.

viewtopic.php?f=76&t=119746&start=15

autorem tych słow jest prezes BMW Klub Polska

 

także zamiast pisać głupoty weźcie kalkulatory do ręki, zacznijcie liczyć zamiast żyć stereotypami.

Edytowane przez quaszi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A ja się dziwie, że żaden Moderator nie wykasował 80% postów w tym temacie i nie wystawił tyle samo ostrzeżeń za OT.

 

Z tematu w którym pytania brzmiały tak:

 

jak przedstawia się sprawa z instalacją sekwencyjną w tych silnikach??

Instalacja narazi ten motor na jakieś usterki?? średnio ile będzie palił lpg?

 

zrobiło się podwórkowe pyskowanie, i durnowata wymiana opini typu :

-glupi jestes

-nie, to ty jestes glupi

-nie bo ty

-ty -ty -ty

 

-gaz

-nie gaz...

...żałosne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Odgrzewam kotleta , kieruje pytanie do uzytkownikow e46 330i na gazie ze sterownikiem STAG w tym silniku - czy wszystko dziala jak trzeba, czy nie ma problemow z adaptacjami - zwlaszcza vanosow bo podobno takowe bywaja :?:

Prosze o konkretne odpowiedzi od posiadaczy takich aut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla wszystkich niedowiarków, że 330Ci pali dużo benzyny aby rozgrzać silnik i inne "takie tam" ja osobiście zrobiłem 1461 km, auto zatankowane do pełna i proszę ile paliwa zużyła moja 330Ci w automacie

http://img862.imageshack.us/img862/7844/img4074c.jpg

Check nie pojawia się dobra instalka to 100% sukcesu - tutaj silnik wyłączony

spalanie gazu od 10,90 litrów do 14,20 litrów na 100 km

więc wychodzi taniej niż 3l dieslem e39 530dA :) gdzie najniższe spalanie miałem 6,2l/100 km ale prędkość nie większa niż 110 km/h na A4 :)

14,20 litra * 2,60 PLN = 36,92 PLN = spalanie max 330Ci

6,20 litra * 5,25PLN = 32,55PLN spalanie min 530dA

15 litrów / 1461 km = ok 1 litra na 100 km spala benzyny czyli dodajemy 5,25 PLN

wychodzi 36,92 + 5,25 = 42,17 PLN maksymalnie :p

diesel 10 litrów * 5,25 PLN = 52,50 PLN więc benzyna + lpg oszczędność ok 10 PLN na każde 100 km :)

ktoś powie że 10l/100 km dieslem to dużo więc napiszę 9l/100km = 47,25 - czyli i tak o prawie 5,10 PLN więcej na 100 km niż LPG+PB :cool2: co daje na każdy 1000 km 51 PLN więc, miesiecznie oszczędzam prawie 200 PLN jeżdząc 330Ci LPG niż 530dA co w skali roku daje mi do przodu 2500 PLN = gratisowe OC+AC w PZU dla e46 :)

brokat_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam znajomego ktory chce zalozyc gaz do 330i okolice Katowic 20km okreg macie jakies polecane warsztaty??

A tak Off Toop moj Syn jezdzi 307PeZotem na gazie Prince kupionymw nIemczech i robi na baku 420-480km

Gaz naprawde chodzi niezawodnie i jedynie mozna go wyczuc przy tankowaniu jak pani ze stacji konczy tankowanie.

Polecam osobiscie gaz z wtyrskiem do aut,nie widze roznicy jak jade na benzynie czy gazie wiec po co przeplacac???

Nie ma dobrych tanich BMW jezeli chcesz kupic dobre tanie BMW kup dwa jedno dobre drugie tanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam znajomego ktory chce zalozyc gaz do 330i okolice Katowic 20km okreg macie jakies polecane warsztaty??

A tak Off Toop moj Syn jezdzi 307PeZotem na gazie Prince kupionymw nIemczech i robi na baku 420-480km

Gaz naprawde chodzi niezawodnie i jedynie mozna go wyczuc przy tankowaniu jak pani ze stacji konczy tankowanie.

Polecam osobiscie gaz z wtyrskiem do aut,nie widze roznicy jak jade na benzynie czy gazie wiec po co przeplacac???

 

GZW Zbrosławice

663 082 622 lub 889 77 11 77

 

tam właśnie zakładałem i mogę szczerze polecić :)

 

zresztą już paru znajomych montowało i 100% zadowolenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt kogo stać nie zajmuje się takimi bzdetami, podkreślam KOGO STAĆ, a więc odpadają wszyscy Ci którzy kupują auto na pokaz bo mieli kasę, ale już im szkoda na całą resztę albo wręcz nie mają tylko są zwykłymi pozerami. To po prostu w świecie ludzi z kasą nie uchodzi aby odstawiać takie szopki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt kogo stać nie zajmuje się takimi bzdetami, podkreślam KOGO STAĆ, a więc odpadają wszyscy Ci którzy kupują auto na pokaz bo mieli kasę, ale już im szkoda na całą resztę albo wręcz nie mają tylko są zwykłymi pozerami. To po prostu w świecie ludzi z kasą nie uchodzi aby odstawiać takie szopki.

 

 

Nabijasz sobie posty :?: Czy po co to piszesz :?:

Jesteś dobrze wychowany :?: Czy jesteś burakiem :?:

 

Odpowiedz sobie na te pytania zanim coś napiszesz :!:

Forum nie jest dla ludzi którzy zaglądają innym do kieszeni - bo to nie kulturalne.

Forum jest do zadawania pytań na temat i odpowiadania na temat - Twoja odpowiedź nie wnosi nic w temacie :nienie:

Nie obchodzi nikogo ile masz kasy i dlaczego jeździsz E34 a nie E60 - bo to się nazywa kultura.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.