Skocz do zawartości

318i Falujące obroty a wtryskiwacze


marasmus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem z falującymi obrotami na biegu jałowym. Prawdopodobnie nie jest to wina elektroniki, sprawdzony został silnik krokowy, przepływomierz, przepustnica itd. Diagnoza komputerowa nie wykryła usterki. Dziś pojechałem na następną diagnozę, facet popsikał czymś na silnik i stwierdził, że ciągnie lewe powietrze prawdopodobnie na wtryskach i trzeba je uszczelnić, powymieniać gumy itd. Ponadto ciągnie mi benzyny jak szalona ok 15-16l na 100km, gdzie normalne spalanie to 9-10l na 100km. Silnik 1.8i M40 Teraz pytanie czy to może być przyczyną? Pytam bo nie chce wyrzucać kolejnej kasy w błoto.

Pozdrawiam

 

_______

Poprawiłem tytuł. Zapoznaj się z formatem tytułowania wątków dla tego działu! Następnym razem będzie ostrzeżenie. mattiss

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam problem z falującymi obrotami na biegu jałowym. Prawdopodobnie nie jest to wina elektroniki, sprawdzony został silnik krokowy, przepływomierz, przepustnica itd. Diagnoza komputerowa nie wykryła usterki

 

Zawsze może być Lambda tylko nie wiadomo dlaczego nie wykrywa usterki. Żebyś miał pewność i niczego nie kupował bez sensu to pierw uszczelnij dały dolot. Wymień wszystkie gumy i wężyki (prosta spraw zrobisz sam) no a potem uszczelkę pod dolotowym i te rzeczy przy wtryskach skoro pan mechanik tak zdiagnozował. Jeśli w jakiś sposób dociera przez te wtryski powietrze to to może być to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
To nagle duze spalanie to moze byc padnieta lambda mialem juz tak dwa razy w golfie. Tylko ze powinno to wyjsc na komputerze. Czy to lambda wyjdzie tez na analizie spalin albo u elektryka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.