Skocz do zawartości

320d e46 150KM pęknięta sprężyna


andy_64

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem jak zamienniki ale to wlasnie oryginalne pekaja. W 2006 wymienilem obie bo na przegladzie wyszlo ze w obu brakuje juz pol lub trzy czwarte zwoja. Nie mialem zbyt wiele czasu na szukanie zamiennikow wiec kupilem oryginaly - w aso dali mi chyba 7.5% znizki a i tak zaplacilem jak za zboze :mad2: . I co, rok temu jedna pekla znowu :duh: mimo ze samochod uzywany glownie w uk i trasy do pl. Wiec tym razem kupilem eichbachy - wyszlo troche drozej ale za to mam obnizony samochod i teoretycznie jak ktoras peknie to powinni wymienic bo daja dozywotnia gwarancje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ponad rok temu wymieniałem z tyłu sprężyny, bo też mi oryginał pękł i też to dopiero zauważyłem czy zmianie opon, bo pękł po prostu ostatni zwój sprężyny i nie widać było że samochód siadł na którąś ze stron, tylko czasami na większym dołku był głuche puknięcie. Długo się zastanawiałem jakie kupić itd. Wybór padł na sprężyny Lesjofors, przejechałem już na nich ponad 20tyś km i nie narzekam, jeżeli chodzi o ich wysokość to po założeniu samochód stoi tak jak na seryjnych, wiec ja je generalnie polecam :cool2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam,

Doświadczyłem tego samego - przy wymianie kół na zimę zauważyłem, że końcówki OBU sprężyn poszły sobie oglądać świat :shock: . Kupiłem sprężyny Kraemer & Freund ( thyssenkrupp gruppe), tyle tylko, że przypadkiem zamiast dedykowanych do touringa zakupiłem wzmocnione do sedana, ale zakładam. Może jeśli wzmocnione to się nadadzą.

Btw. może ktoś wie czym generalnie różnią się modele do touringa iasedana ? (nośność, twardośc ?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Doświadczyłem tego samego - przy wymianie kół na zimę zauważyłem, że końcówki OBU sprężyn poszły sobie oglądać świat :shock: . Kupiłem sprężyny Kraemer & Freund ( thyssenkrupp gruppe), tyle tylko, że przypadkiem zamiast dedykowanych do touringa zakupiłem wzmocnione do sedana, ale zakładam. Może jeśli wzmocnione to się nadadzą.

Btw. może ktoś wie czym generalnie różnią się modele do touringa iasedana ? (nośność, twardośc ?)

Jaki koszt obu sprężyn na tył?

E46 320d 175 PS@365Nm ...by Rogalotti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Doświadczyłem tego samego - przy wymianie kół na zimę zauważyłem, że końcówki OBU sprężyn poszły sobie oglądać świat :shock: . Kupiłem sprężyny Kraemer & Freund ( thyssenkrupp gruppe), tyle tylko, że przypadkiem zamiast dedykowanych do touringa zakupiłem wzmocnione do sedana, ale zakładam. Może jeśli wzmocnione to się nadadzą.

Btw. może ktoś wie czym generalnie różnią się modele do touringa i sedana ? (nośność, twardośc ?)

Jaki koszt obu sprężyn na tył?

 

Ja wybuliłem 380 zł za komplet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam

Przypadkowo w sobotę po zdjęciu koła zauważyłem, że mam pękniętą sprężynę prawy tył, pewnie jest to już od jakiegoś czasu, bo w miejscu pęknięcia jest już rdza ale po samochodzie nie zauważyłem żeby jakoś nie równo stało mimo że sprężyny brakuje 1,5 zwoju pytanie teraz do osób które miały już z tym przygodę jakie sprężyny proponujecie?

na allegro znalazłem coś takiego http://allegro.pl/sprezyny-tyl-bmw-3-e46-98-05-sedan-kombi-wers-hd-i3643413352.html i nawet sporo osób to kupuje no i mają 3 letnią gwarancję ale nie mam pojęcia czy da się na tym jeździć no i jeszcze znalazłem sprężyny od Macieja http://czescidobmw.pl/kategorie/Zawieszenie-standardowe,11375.html jednak jak by nie było są ponad dwa razy droższe nawet po rabatach.

Czy ma ktoś doświadczenia odnośnie tych lub innych spręży?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Polecam firmy lesjofors, nie są przewężone na końcach jak ori, mam je jakieś 2.5 roku.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.