Skocz do zawartości

e60 530d wysokie spalanie


oligator04

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie wszystkich.

Czy ktoś może podpowiedzieć co może być przyczyną b. wysokiego spalania (cykl mieszany 14-15 l/100km)(miasto 16,8)

Zaznaczam że styl jazdy dosłownie na piórko.

Wymieniłem elektr. sterowanie turbiny , nowa odma , nowe filtry.

Samochód był podłączny pod kompa i wszystko niby jest O.K.

Będę bardzo wdzięczny za każdą podpowiedź bądz radę.

Pozdrawiam.

Jest to e60 530d. automat , euro4 , 2004r. przebieg 224000

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja i tak się dziwie, ze tak mało Ci pali - jak się lata z Wawy do jednej z okolicznych miejscowości w 9 minut (normalny czas przejazdu 25min) albo stoi w miejscu z włączonym samochodem po 45min ( :norty: ) to i tak jest niezle!!

A co do kolegi z 16.8, to faktycznie chyba ciut dużo jak na spokojna jazdę. Moja pierwsza myśl to te wszystkie rzeczy, które podales jako wymienione. A na kompie byłeś w ASO?

virus by Masters - 190km, 395Nm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja i tak się dziwie, ze tak mało Ci pali - jak się lata z Wawy do jednej z okolicznych miejscowości w 9 minut (normalny czas przejazdu 25min) albo stoi w miejscu z włączonym samochodem po 45min ( :norty: ) to i tak jest niezle!!

A co do kolegi z 16.8, to faktycznie chyba ciut dużo jak na spokojna jazdę. Moja pierwsza myśl to te wszystkie rzeczy, które podales jako wymienione. A na kompie byłeś w ASO?

Czy Ciebie się ktoś pytał? Zawsze się odezwiesz nie w "swoim"dziale... :nienie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja i tak się dziwie, ze tak mało Ci pali - jak się lata z Wawy do jednej z okolicznych miejscowości w 9 minut (normalny czas przejazdu 25min) albo stoi w miejscu z włączonym samochodem po 45min ( :norty: ) to i tak jest niezle!!

A co do kolegi z 16.8, to faktycznie chyba ciut dużo jak na spokojna jazdę. Moja pierwsza myśl to te wszystkie rzeczy, które podales jako wymienione. A na kompie byłeś w ASO?

Czy Ciebie się ktoś pytał? Zawsze się odezwiesz nie w "swoim"dziale... :nienie:

A to posiadacz 3er nie ma prawa się odzywać w innych działach?

Opanuj się :nienie:

Ostatnio coś pisałem w dziale od F10. To co ja tam też nie mogę pisać? :duh:

BMW to jest to co lubię najbardziej! Freude am Fahren!

http://img.userbars.pl/120/23959.gif

http://img153.imageshack.us/img153/6728/aaad.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to musze wyjaśnić - znamy się z Amstaffem ładnych kilka wiosen... :oops: i to raczej On mógłby mnie pogonić

 

Jakaś ściema, nie znam człowieka ;)

 

A poważnie to jeśli powymieniales najbardziej podejrzane rzeczy, to wirtualnie chyba w tym przypadku nie pomożemy :( raczej zostaje serwis. No chyba, ze ktoś ma jednak jakiś pomysł??

virus by Masters - 190km, 395Nm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to musze wyjaśnić - znamy się z Amstaffem ładnych kilka wiosen... :oops: i to raczej On mógłby mnie pogonić

 

Jakaś ściema, nie znam człowieka ;)

 

 

Nigdy Ci tego nie wybaczę... :hand: :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie wszystkich.

Czy ktoś może podpowiedzieć co może być przyczyną b. wysokiego spalania (cykl mieszany 14-15 l/100km)(miasto 16,8)

Zaznaczam że styl jazdy dosłownie na piórko.

Wymieniłem elektr. sterowanie turbiny , nowa odma , nowe filtry.

Samochód był podłączny pod kompa i wszystko niby jest O.K.

Będę bardzo wdzięczny za każdą podpowiedź bądz radę.

Pozdrawiam.

Jest to e60 530d. automat , euro4 , 2004r. przebieg 224000

 

Sie ma,

Sprawdz temp silnika poprzez ukryte menu (temp pracy to 90-92 stC), wbrew pozorom awaria termostatu EGR czy glownego skutecznie zwieksza spalanie a wymiana tego pierwszego jest banalnie prosta i trwa w porywach do minut dziesieciu.

Pozdrawiam,

//M

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego mnow

 

też chce odblokować to OBC menu ale mi nie dzieła chociaż robię tak jak jest napisane .

Na przykładzie jest

CU12345 dwie litery i pięć cyfr

 

mój VIN

przyklad

A123456 jedna litera i 6 cyfr

dodaje wszystkie sześc i nic jest jakaś różnica przy wprowadzaniu takiej numeracji VIN

 

A swoją drogą moje 2.5d pali 13-14l po mieście i nie wiem czy to tak ma być, chyba dużo bo ludzie nieraz na forum piszą jakieś dziwne spalania typu 10l po mieście

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam ten sam problem

 

530d 2004r automat

 

pali 16-17 litrow teraz przy spokojnej jezdzie po miescie wiec to lekka przesada

 

czekam na rozwoj sytuacji co sprawdzac, podpinalem pod inpe i jest czysto

 

a moze filtr dpf ?? czytalem ze jak sie popsuje czy tam zapcha to auto wiecej pali ale jak to sprawdzic?

 

termostat

 

egr??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy no nie róbcie dowcipów bo Wasze 530d/525d palą podobnie lub nawet w niektórych przypadkach więcej niż moje 530i też automat !!!!!

Ostatnio będąc w Krakowie wystałem się w korkach ale zanim to nastąpiło zresetowałem kompa - wynik 14,8 L/100km

Kiss French. Wear Italian. Drive German.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy no nie róbcie dowcipów bo Wasze 530d/525d palą podobnie lub nawet w niektórych przypadkach więcej niż moje 530i też automat !!!!!

Ostatnio będąc w Krakowie wystałem się w korkach ale zanim to nastąpiło zresetowałem kompa - wynik 14,8 L/100km

Potwierdzam i też się zastanawiam o co tu chodzi :?: :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś na bank jest nie tak z autem, o ile przy butowaniu to każdy wynik jest możliwy i jestem w stanie uwierzyć w spalenie przez np 320d 25 litrów, to przy spokojnej jeździe sprawne 530d w życiu nie powinno palić 17stu.

Cieszę się, ze mogłem pomoc ;)

virus by Masters - 190km, 395Nm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.