Skocz do zawartości

stop cenom paliwa!


Sławo

Rekomendowane odpowiedzi

otrzymałem e-maila o tkaiej treści. moim zdaniem ta akcja mam sens- ja juz sie do tego zastosowałem. pozwole sobie wkleić tu jego treść

 

Do wszystkich kierowców ...

Bardzo niezły pomysł. Przeczytaj proszę do końca.

Ceny paliwa poszybowały w górę. Jeszcze trochę i zobaczymy 5 PLN za litr a potem może i więcej. Poniższa propozycja ma znacznie więcej sensu niż kampanie typu "nie kupuj paliwa w danym dniu" które były przeprowadzane kilka miesięcy temu. Producenci paliw śmiali się jedynie bo wiedzieli, że nie będziemy kontynuować akcji krzywdzšc samych siebie rezygnujšc całkowicie z zakupu paliwa. Było to bardziej niekorzystne dla nas niż problem dla nich.

Ale mysląc o tamtym pomyśle powstała idea, która może przynieść

rzeczywiste korzyści. Przeczytaj proszę i przyłącz się!

Firmy paliwowe i państwa OPEC ciągle uważają, że koszt litra paliwa jest niski. Musimy wiec podjąć radykalne kroki aby nauczyć ich, że to kupujący kontrolują rynek a nie sprzedający. Przy cenach paliw rosnących każdego dnia my konsumenci musimy podjąć akcję. Jedynym sposobem abyśmy zobaczyli, że ceny paliwa idš w dół jest trafienie kogoś w portfel poprzez nie kupowanie jego paliwa. I możemy zrobić to BEZ narażania się na niewygody. Oto więc pomysł:

Do końca bieżącego roku NIE KUPUJMY ŻADNYCH PALIW a najlepiej niczego od dwóch największych firm paliwowych: ESSO i STATOIL.

Jeżeli nie będą sprzedawali paliwa, będą zmuszeni do obniżenia ceny,

jeżeli obniżą ceny inne firmy będš zmuszone do uczynienia tego samego. Ale aby osiągnąć efekt musimy pozbawi te dwie firmy milionów klientów. Wbrew pozorom test to całkiem łatwe do osiągnięcia.. Czytaj dalej a dowiesz się jak dotrzemy do milionów.

Wysyłam tę wiadomość do 30 osób. Jeżeli każda z nich wyśle ją do

kolejnych dziesięciu (30 x 10 = 300) i każda następna do kolejnych 10 i tak dalej to już w szóstej kolejce wiadomość ta dotrze do 3 milionów ludzi. Jeżeli każda z nich wyśle do kolejnych 10 ...

Wszystko co należy zrobić to wysłać tę wiadomość do 10 znajomych osób (i nie kupować paliwa na stacjach ESSO i STATOIL). To jest ogólnoświatowa akcja. Ile to potrwa? Jeli każdy kto otrzyma tę wiadomość prześle ją do 10 znajomych dotrzemy do 300 milionów konsumentów w cišgu 8 dni! Założę się, że nie sądziłeś, że masz taki potencjał, prawda? W grupie siła i nawet najgrubsza gałąź złamie się jeśli spadnie na nią wystarczająco duża ilość niezmiernie lekkich płatków śniegu. Jeżli uważasz, że ta akcja ma sens prześlij dalej tą wiadomość. WYTRZYMAJMY DO MOMENTU AŻ CENY PALIWA WRÓCĽ DO NORMALNEGO POZIOMU (ok, 3,5 PLN / litr).

Razem możemy to zrobić. Prześlij tę wiadomość nie kupuj paliwa na ESSO i STATOIL. Kupuj na wszystkich innych tylko nie na tych dwóch.

 

WYTRZYMAJMY !!

pozdrawiam

 

piszcie tutaj prosze swoje opinie na ten temat i czy jestescie za taka akcja

dla mnie to ma sens jesli tylko uda sie zachecic duza ilosc osob do takiej akcji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzi sie to tylko w niektorych miastach lub rejonach gdzei te stacje maja dosc bogato robudowana siec. U mnie w miescie jest tylko ESSO z tych stacji wymienionych powyżej na ktorej i tak nie tankuje, natomiast jest sporo shell i BP, także niestety ten pomysł u mnie w mieście niezabardzo się sprawdzi. Ale akcja jest godna uwagi. Z reszatą Sławo ty też w gliwicach pomykasz i wiesz że tych stacji u nas poprostu nie ma

B-artek M-onika W-ojtuś (synek)

Skype: barto75 lub barto551

Moje byłe BMW http://www.bmww.webpark.pl/M5drive.gif Moje też byłe BMW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
piszcie tutaj prosze swoje opinie na ten temat i czy jestescie za taka akcja

dla mnie to ma sens jesli tylko uda sie zachecic duza ilosc osob do takiej akcji

Po pierwsze nic z tego nie będzie. Nie ma szans.

Po drugie ja i tak nie tankuję na żadnej z tych stacji więc nie ma znaczenia czy się przyłączę :wink:

Po trzecie w tym długim cytacie jest conajmniej jeden błąd - nieprawdą jest że państwa OPEC ciągle uważają, że koszt litra paliwa jest niski. Państwa OPEC mogłyby sprzedawać po 25 $ za baryłkę (tyle wg nich jest warta) ale skoro popyt jest tak duży że wszyscy są gotowi płacić niemal 3 razy tyle to dlaczego nie zarobić?

Pozdrawiam

Bastek

Kiedyś: E21 315 '83, E34 520i '90, E34 525iA '92, E36 316i '95, E30 318iT '93, E46 325xi Touring, E91 325i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Barto to fakt u nas moze i jest mało tych stacji ale od czegoś trzeba zacząć- zeby to mialo rece i nogi . pomysł- tym bardziej ma to sens u nas bo dla nikogo nie bedzie probleme zrezygnowac z tankowania np na esso skoro obok ma kilka innych.

 

Bastek- ,mowisz ze z tego nic nie bedzie - przyznaje sie ja tez dosc sceptycznie do tego podchodze bo wiem ze natura polakow jest talka zeby tylko narzekac a nic nie robic w danym kierunku- to nie jest glupi pomysl by nie tankowac prze weeekend- bo to faktycznie byl glupi pomysl. a sensu nie ma to tylko dlatego ze nikt nie wierzy w sile grupy, a szkoda bo mi sie pomysl podoba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
Bastek- ,mowisz ze z tego nic nie bedzie - przyznaje sie ja tez dosc sceptycznie do tego podchodze bo wiem ze natura polakow jest talka zeby tylko narzekac a nic nie robic w danym kierunku- to nie jest glupi pomysl by nie tankowac prze weeekend- bo to faktycznie byl glupi pomysl. a sensu nie ma to tylko dlatego ze nikt nie wierzy w sile grupy, a szkoda bo mi sie pomysl podoba

Ja to widzę tak:

 

Nawet jeśli tą wiadomość dostanie 3 mln kierowców w Polsce (co już jest wg mnie mało realne) to zaraz się okaże że na stacjach tych dwóch koncernów tankuje max. 20% z nich.

Z tych 600 tys kierowców może 10% (choć i to mało relane) uzna że chce wziąć udział w akcji, a reszta nie weźmie udziału nie dlatego że polacy lubią tylko narzekać, ale dlatego że mają tą stację po drodze, albo jest im wszystko jedno ile kosztuje paliwo, albo jeżdżą na gazie i benzyny prawie nie używają itd...

Czyli 60 tys kierowców nie zatankuje na stacjach Statoila i Esso (dlaczego akurat na tych a nie na BP czy Shellu :?: ) tylko na innych stacjach np na Orlenie.

Sam Statoil ma w Polsce wg ich strony ok 180 stacji.

Zakładając że akcja dotyczy tylko Statoila (bez Esso) to oznacza że każda z tych stacji straci średnio 333 klientów (a w praktyce mniej bo akcja obejmuje jeszcze stacje Esso). Tylu klientów to część z tych stacji ma codzień, a niektóre dużo więcej. Myślisz że zauważą wielką różnicę? Najwyżej podniosą ceny o 2 grosze i w ten sposób zrekompensują sobie straty.

Kolejna sprawa - nawet gdyby to się udało i Statoil oraz Esso obniżyłyby ceny to dlaczego miałby obniżyć ceny np Orlen na który przyjechali Ci wszyscy klienci? Teoretycznie dlatego że spadły ceny na Statoilu i klienci tam się przenieśli. Ale dlaczego w takiej sytuacji to Orlen ma obniżyć ceny paliw a nie Statoil podnieść i odbić sobie kilkumiesięczne straty?

Pozdrawiam

Bastek

Kiedyś: E21 315 '83, E34 520i '90, E34 525iA '92, E36 316i '95, E30 318iT '93, E46 325xi Touring, E91 325i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta akcja zdecydowanie nie ma szans powodzenia.

Ceny ropy spadna znaczaco tylko wtedy, gdy zmniejszy sie na nia popyt. A popyt jest zwiazany nie tylko z kupowaniem paliw do samochodow, ale glownie ze zuzyciem ropy w roznych galeziach przemyslu.

Najlepiej to widac w Chinach, gdzie technologie produkcji sa na tyle przestarzale, ze zuzywaja (porownywalnie) duzo wiecej ropy, niz w USA czy UE.

Boje sie, ze jedyne, co mozna zrobic, to przejsc na LPG, a za jakis czas na CNG (ktore jest w ogole paliwem idealnym, bo praktycznie niewyczerpywalnym, a przy tym dosc ekologicznym).

Byly:

E36 318is Coupe

E32 750i

E30 318i

E36 320i Touring

E34 AC Schnitzer S3(240 HP i 315 Nm)

E38 730i Indyvidual

E23 732i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze przytcze moja rozmowe mailowa

>>> Prześlij tę wiadomość nie kupuj paliwa na ESSO i

>>> STATOIL. Kupuj na wszystkich innych tylko nie na tych dwóch.

 

>>pomijajac moja ignorancje do kazdego maila z napisem 'rozeslij to do

wszystkich'.... :)

>>- szkoda ze wymienione koncerny sa firmami o kapitale zagranicznym

(statoil - norwegia, esso - niemcy)

>>- esso akurat w polsce zajmuje jakis szczatkowy segment rynku

>>- dominujacym u nas na rynku koncernem i importerem jest pknorlen, ktory jako jedyny moze wplynac na ceny paliw w polsce

>>- protest w polsce nawet jakby polowa polakow sprzedala samochody nie wplynie na swiatowe ceny paliw

>>- jeszcze nigdy mailowy lancuszek nic na tym swiecie nie zmienil poza

iloscia listow w skrzynce

 

> Kuba nie czepiaj się!

> Nic nigdy nie wiadomo... Trochę wiary w możliwości kilku maili... :)!

 

zawsze obalam sens wszelkich lancuszkow

spam to spam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm w sumie macie racje.... nie wiem tylko czemu tak wiele osob entuzjastycznie zareagowało na akcje" nie tankuj w weekend" - ktora wogole nie miala sensu , a na ta jakos wszyscy zapatruja sie sceptycznie. sam juz nie wiem moze faktycznie nic nie poradzimy na te ceny a za rok spodkamy sie na forum fiata CC bo juz nie bedzie nas stac na tankowanie paliwa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja i tak nigdy nie tankowalme na zadnym Esso czy StatOil, zawsze BP czy Shell, ale ostatnio BP mnie wkurza bo wprowadzaja dziwne przepisy (np nie mozna wpisywac innego nr rejestracyjnego na fakturze niz samochod ktorym sie przyjechalo albo pacholek ze znakiem STOP zeby nie odjechac przed zaplaceniem hahaha)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby tak zacząć tankować TYLKO na "niefirmowych" stacjach i wzyscy by na to poszli, to miałoby sens. Wtedy nie tylko koncerny by się zastanowiły, ale pomoglibyśmy drobnej przedsiębiorczości...!

Jednak w to nie uwierzę tak, jak i w pojednanie "kiboli" - zawsze ktoś się wyłamie, zawsze komuś ceny pasują, bo ma firmówkę, zawsze komuś nie będzie się chciało stać w kolejce, zawsze coś...

Kai
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem jak najbardziej za :!: Nie rozumiem waszego sceptycznego podejscia do sprawy. Od dzisiaj omijam ESSO i STATOIL szerokim lukiem :!:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heeh z ta akcyza to unia europejsaka mial racje krytykujac polske bo nizsza akcyza = nizsze cenna= wyzsz sprzeda =wieksze zapotrzebowanie na rynku swiatowym=wieksze ceny

a co do postu to czemu bojkotowac esso i statoil ten e-mail chyba wyszedl z

PKN Orlen

PS czy wiecie ze wzrost zysku w tym roku w PKN Orlen wyniosl 40%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.