Skocz do zawartości

3.20d 163km ..czarny dym z rury !!!!


paweltop1984

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie dzis byłem ogladać bmw takie jak w tytule z przebiegiem 90tys z 2005 z przebiegiem raczej wszystko ok bo sprawdzałem w aso z dokumentami i raczej tak jest..tylko niepokoi mnie to że jak byłem nim na przejażdżce to brat jechał za mną i stwierdził że sporo kopciła ta betka..fakt ja sporo ją cisnąłem w gaz..ale nie aż tak ostro..właściciel auta stwierdził że bmw tak ma..fakt jak powoli dodawaliśmy gazu pozniej na postoju to nie kopciła..ale jak w jeżdzie wdepnąłem to był dym..

proszę o poradę bo juz mu dałem zadatek a teraz się martwię tym kopceniem.. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam auto z 2005 r. najechane ponad 200 tyś. i nie kopci, więc bmki tak nie mają, chyba że nie masz filtra to wtedy podobno może pokopcić, ale też nie za dużo, a że mechanikiem nie jestem, to nie bardzo Ci podpowiem dlaczego tamta może kopcić. Tak jak mówię moja nie kopci wcale.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Ja mam taki silnik z przebiegiem 87 tys km i oczywiście zostaje trochę spalin jak się przyciśnie do 4 tys obr. Szczególnie na 1 i 2 biegu, bo na trójce jedzie się już szybko więc spaliny rozkładają sie na dłuższym dystansie i nie są tak widoczne. Proponowałbym zalać np. v-power i sprawdzić czy dymek jest mniejszy. U mnie na tym paliwie prawie wogóle nie dymi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bzdura!nie zgodze sie z tym, ze w bmw ma leciec czarny dymek:/mamy w rodzinie 3 Beemki, e60 530d-przebieg 225 000, przy 4tys obr zero dymku!druga to 118d przebieg 70 000km ponad 4tys obr - zero dymy noi moja e90 chip na 198 km przebieh 125 00 4,5 tys obr I nic zero...wiec czarny dymek musi byc czyms spowodowany...malo tego posiadalem wczesniej e46 320d przebieg niespelna 300 000 I naprawde tez nie puszczala zadnych chmur...wiec wnoskuje ze bmw to nie vw czy audi zeby puszczalo chmury-cos musi byc nie tak...jest sie myle prosze mnie poprawic...:)pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam jeszcze pytanie odnośnie tej betki..bo właściciel stwierdził że cos jest z tarczami.. że jak sporo pojeździ pohamuje sporo to ma drgania na kierownicy i mechanik mu stwierdził że ma tarcze przegrzane z przodu ..zmienił klocki i to nic nie dało i ma zmienić tarcze ..spotkaliście się z czymś takim??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rocznik 2005, wiec naprawdopodobniej auto bez DPF-a. Poddymia bo pewnie jezdzilo na kiepskiej jakosci oleju napedowym (jak juz ktos wczesniej napisal marka stacji paliw nie zawsze idzie w parze z tym co maja w zbiornikach, wiec klient tak naprawde jest zdany na dobry los). Przez takie paliwo koncowki wtryskow sa przybrudzone i zaczynaja sobie podlewac, przez co auto poddymia.

Rada na to, to albo wymienic koncowki wtryskiwaczy, albo te potraktowac ultradzwiekami, albo zlac temat zupelnie (chyba ze ktos ekolog jest). Co do tarcz, to jak sa podgiete to kierownica bije. Usunac mozna tylko przez wymiane tarcz na nowe, albo przetoczenie starych.

Co do skor, to nie wiem czy we wszystkich E90 tak jest, ale z regoly tapicerka skorzana wizualnie tak naprawde jest polaczeniem prawdziwej skory i skory ekologicznej. Chyba boczki sa ze skory ekologicznej, jak ktos napisze jak je rozroznic, to moge napisac jaka gdzie jest.

Sprzedam:

1. Agregat DSC kompletny

2. HCU do DSC nowka w atrakcyjnej cenie.

3. Junctionbox control unit - sterownik sterujacy elektronika auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie napisałeś jaki masz silnik, a to dużo zmienia, ja ma 320d, na dymienie pomogła wymiana przepływomierza.

 

Mam 2.0 D 163 KM bez DPF

masz racje jeśli chodzi o przepływke taka była pierwsza diagnoza w serwisie jak zgłosiłem problem z nadmiernym dymieniem ale problem sam sie rozwiazał po zmianie paliwa(stacji) :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

macie racie koleś co to autko mi sprzedaje przyznał że był na kompie i wyszło że coś z przepływomierzem..obiecał że mi to wymieni..a możliwe że też przez nią ten samochód słabo się zbierał??bo..jak sie nim przewiozłem to rewelacji nie czułem..a wczesniej jeździłem passatem tdi 132km..i nie czułem różnicy..:(((
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sprawie kopcenia na czarno, czarny tym to oznak nie do końca spalonego paliwa albo zbyt bogatej mieszanki. Sprawdzić wtryskiwacze czy nie leją za dużo - komputer, czasy korekcji wtrysków. Sprawdzić czy nie ma jakiejś nieszczelności w dolocie, może gdzieś lewe powietrze sie dostaje, które nie jest brane pod uwagę przy obliczaniu dawki paliwa.

 

Moim zdaniem z jakością paliwa to nie bedzie miało związku.

sadzomiotacz pędzony gnojówką


Sprzedam swoje BMW E91 320d 163 KM 2006 390 kkm, Navi Prof., panorama, bezwypadkowe, zadbane, pewne. Info - priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam jeszcze pytanie odnośnie tej betki..bo właściciel stwierdził że cos jest z tarczami.. że jak sporo pojeździ pohamuje sporo to ma drgania na kierownicy i mechanik mu stwierdził że ma tarcze przegrzane z przodu ..zmienił klocki i to nic nie dało i ma zmienić tarcze ..spotkaliście się z czymś takim??

 

widać, że ktos nie ma zielonego pojęcia o motoryzacji. Na bicie kierownicy przy hamowaniu nie ma co zmieniać klocków bo to nie ma nic do rzeczy. Jeśli są drgania przy hamowaniu to wina tarcz przede wszystkim a potem ew. piast, zawieszenia

sadzomiotacz pędzony gnojówką


Sprzedam swoje BMW E91 320d 163 KM 2006 390 kkm, Navi Prof., panorama, bezwypadkowe, zadbane, pewne. Info - priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.