Skocz do zawartości

320d - problem z częściami


dvd

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich klubowiczów.

Od kilku dni jestem posiadaczem bmw e46 320d, r.04".

W zakupionym modelu muszę wymienić:

- łożysko (prawy przód)

- wahacz (prawy przód)

- tarcze wraz z klockami (tył)

- filtr powietrza

Z racji tego, że dopiero zaczynam swoją przygodę z bmw proszę o radę dot. jakiego producenta części polecacie bo wiem, że jest dużo firm robiących części i zapewne różna jest ich jakość. Dodam jeszcze, że mechanik wycenił mi same ww części na 1200zł.

Edytowane przez dvd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

ja również jestem świeżym posiadaczem bmw od 2 miesięcy. bo myślałem ze kupie auto które mnie nigdy nie zawiedzie, jednak się myliłem. po kupnie od razu pojechałem do mechanika nawet trzech aby posprawdzali własnym okiem czy wszystko gra i każdy mówił ze tak cacuszko kupiłem i w ogóle, byłem również w serwisie aby podpiąć pod kompa. również żadnych błędów. powymieniałem wszystkie tam filtry to co potrzeba z myślą abym przynajmniej rok nim bez żadnej awarii przejechał , aż tu nagle jadąc strasznie siwy dym szedł z rury i wysokie nawet bardzo wysokie obroty silnik dostał , mało tego nie można było go zgasić kluczykiem, dopiero szybka reakcja , piaty bieg i puszczenie sprzęgła i samochód zgasł . okazało sie że turbina wciągnęła mi olej i i zaczął sie spalać. no i oczywiscie teraz trzeba oddać auto mechanikowi aby po przeczyszczał mi wszystko z tego oleju wywalic i zregenerowac turbine całosc około 2 tysiaki. :cry: normalnie załamka. i mimo ze auto mi sie podoba to obawiam sie ze moja przygoda tak jak szybko sie zaczeła tak szybko sie zakonczy, i bede musiał ją sprzedac. bo nie zamierzam teraz siedziec w nim jak na szpilkach i nadsłuchiwac sie ze znów zaraz coś mi padnie :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
witam

ja również jestem świeżym posiadaczem bmw od 2 miesięcy. bo myślałem ze kupie auto które mnie nigdy nie zawiedzie, jednak się myliłem. po kupnie od razu pojechałem do mechanika nawet trzech aby posprawdzali własnym okiem czy wszystko gra i każdy mówił ze tak cacuszko kupiłem i w ogóle

 

Zapewne ten diesel to była "igła i okazja z allegro", a Ci co sprawdzali to auto oglądali wszystko tylko nie turbine. :cool2: Diesla się kupuje wtedy jak się zna jego pochodzenie albo dogłebnie sprawdzi... albo się kupuje benzyne.

Edytowane przez BaX
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli auto nie jest po dzwonie to jeszcze skusiłbym się za 21 tyś ..... doinwestujesz auto tymi 9 tyś różnicy i będzie w super stanie ! tylko nie licz że kupiłeś tanio i będzie ok , bo nie będzie !!!! najgorzej jak ma wady ukryte które ciężko było wykryć przy zakupie ....

SPECIAL REMAPPING SERVICE - SOFTWARE ENGINEERING - IDA PRO


Chiptuning Łódź


ŁÓDŹ BYDGOSZCZ BIRMINGHAM LONDON


https://www.tc-performance.com/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy dziwne bo ja za swoja pare miesiecy temu dalem 29500 za 2002 rok to chyba przeplacilem skoro kolega kupil za 21tys 2004 tyle ze ja zrobilem 65tys kilometrow i bunia smiga jak zloto dodam ze auto z pewnej reki a kolega kupil pewnie okazje a potem napisze jakie to bmw zlom turbina kazdemu moze sie przytrafic pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w pln :evil: + koszt rejestracji bo bym sprowadzony

 

Kolega nie złość się. Tylko popatrz trzeźwym okiem. 21tys + opłaty. Jeśli kupiłeś ją w Polsce od kogoś kto sprowadził ten samochód do Polski to patrz:

 

21tys - Płacisz Ty, pomyśl za ile ten człowiek kupił ten samochód w np Niemczech żeby jeszcze sam zarobić ja sądzę że za około 16-17tys. Wejdź na mobile.de i Zobacz jakie samochód ludzie sprzedają za 3.5 -4 tys EURO.

 

No chyba, że sam jeździłeś po ten samochód zagranice ale to i tak lekko za mało.

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=26&t=134590 Zapraszam do oceny mego samochodu:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w pln :evil: + koszt rejestracji bo bym sprowadzony

 

Nie ma co płakać. Skoro auto Ci się podoba, wszystko jest w porządku oprócz dmuchawki to w czym problem?

Nawet jak miałbyś kupić nową to i tak nie ma tragedii. Kupiłeś auto tanio, więc dolicz koszt turbo i tak nie będzie krzywdy.

 

Dobrze, że się w porę zatrzymałeś, więc pewnie się obejdzie bez większych problemów.

 

...skoro kolega kupil za 21tys 2004...

:mlotek: 2001 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki chłopaki :) tak tez myślę bo szkoda mi jej trochę hehe :) ładne są te modele akurat i mi sie bardzo podobają :) pytałem paru ludzi i tez mówią ze skoro wymnienisz sobie to turbo to juz bedziesz wiedział ze nie padnie w najbliższym czasie :) tak rozpisujemy sie na mój temat, a temat jest o częściach więc powtórzę pytanie dotyczące tych częsci, jakie marki polecacie do danych części? na poczatku posta napisał kolega ze filtr powietrza mann , a jak uważacie filtry marki filtron czy one czasami nie współpracują razem ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...
na poczatku posta napisał kolega ze filtr powietrza mann , a jak uważacie filtry marki filtron czy one czasami nie współpracują razem ?

ABSOLUTNIE NIE!!! zamienniki puchną i deformują się. Przez to tworzą się nieszczelności i niewydolności układów... wiem z własnego doświadczenia. Więc tylko i wyłącznie części ori!

kolego, Ty to się chyba powienieneś na komunikację miejską przesiąść, przy Twoich problemach z autami.

Jak Ci nawet filtry puchną, czy coś tam, to szczerze współczuję.

 

Osobiście Filtrona używałem w kilku autach (olej, paliwo, powietrze) i nigdy nie miałem z nimi żadnych przygód.

Co ciekawe, to nawet nigdy nie spotkałem się z opinią jakiegokolwiek mechanika, że Filtron jest zły, bo ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
No potwierdzam , ale może ten filtron był z ALLEdrogo, w megapromocyjnej cenie i pewnie w pudełku filtron było coś made in hina. Filtro robi dobre filtry ( znaczna cześć GM ma te filtry, lub WIX-a na pierwszym montaż) a i ostatnio widziałem OEM Mercedesa z nadrukiem filtrona.... Ważne by unikać jakiś hińskich badziew za parę groszy bo można sobie narobić, a Filtron jak najbardziej OK.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.