Skocz do zawartości

320d - problem z częściami

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam wszystkich klubowiczów.

Od kilku dni jestem posiadaczem bmw e46 320d, r.04".

W zakupionym modelu muszę wymienić:

- łożysko (prawy przód)

- wahacz (prawy przód)

- tarcze wraz z klockami (tył)

- filtr powietrza

Z racji tego, że dopiero zaczynam swoją przygodę z bmw proszę o radę dot. jakiego producenta części polecacie bo wiem, że jest dużo firm robiących części i zapewne różna jest ich jakość. Dodam jeszcze, że mechanik wycenił mi same ww części na 1200zł.

Edytowane przez dvd

Opublikowano
  • Zasłużeni forumowicze
Wlacz sukaj.
Opublikowano
.

Edytowane przez yoshimura01

Opublikowano

witam

ja również jestem świeżym posiadaczem bmw od 2 miesięcy. bo myślałem ze kupie auto które mnie nigdy nie zawiedzie, jednak się myliłem. po kupnie od razu pojechałem do mechanika nawet trzech aby posprawdzali własnym okiem czy wszystko gra i każdy mówił ze tak cacuszko kupiłem i w ogóle, byłem również w serwisie aby podpiąć pod kompa. również żadnych błędów. powymieniałem wszystkie tam filtry to co potrzeba z myślą abym przynajmniej rok nim bez żadnej awarii przejechał , aż tu nagle jadąc strasznie siwy dym szedł z rury i wysokie nawet bardzo wysokie obroty silnik dostał , mało tego nie można było go zgasić kluczykiem, dopiero szybka reakcja , piaty bieg i puszczenie sprzęgła i samochód zgasł . okazało sie że turbina wciągnęła mi olej i i zaczął sie spalać. no i oczywiscie teraz trzeba oddać auto mechanikowi aby po przeczyszczał mi wszystko z tego oleju wywalic i zregenerowac turbine całosc około 2 tysiaki. :cry: normalnie załamka. i mimo ze auto mi sie podoba to obawiam sie ze moja przygoda tak jak szybko sie zaczeła tak szybko sie zakonczy, i bede musiał ją sprzedac. bo nie zamierzam teraz siedziec w nim jak na szpilkach i nadsłuchiwac sie ze znów zaraz coś mi padnie :(

Opublikowano
  • Zasłużeni forumowicze
witam

ja również jestem świeżym posiadaczem bmw od 2 miesięcy. bo myślałem ze kupie auto które mnie nigdy nie zawiedzie, jednak się myliłem. po kupnie od razu pojechałem do mechanika nawet trzech aby posprawdzali własnym okiem czy wszystko gra i każdy mówił ze tak cacuszko kupiłem i w ogóle

 

Zapewne ten diesel to była "igła i okazja z allegro", a Ci co sprawdzali to auto oglądali wszystko tylko nie turbine. :cool2: Diesla się kupuje wtedy jak się zna jego pochodzenie albo dogłebnie sprawdzi... albo się kupuje benzyne.

Edytowane przez BaX

Opublikowano
to jeszcze pochwal sie w jaki sposob nabyles to auto i za ile. Zaloze sie ze przebieg ponizej 200tys lub lekko przekroczony
Opublikowano
  • Zasłużeni forumowicze
dvd: łożysko się wymienia całe z piastą, ceny od 100-300zł. Polecam FAG.
Opublikowano
auto wyniosło mnie 21000 a przebieg około 240000
Opublikowano
jeśli auto nie jest po dzwonie to jeszcze skusiłbym się za 21 tyś ..... doinwestujesz auto tymi 9 tyś różnicy i będzie w super stanie ! tylko nie licz że kupiłeś tanio i będzie ok , bo nie będzie !!!! najgorzej jak ma wady ukryte które ciężko było wykryć przy zakupie ....

SPECIAL REMAPPING SERVICE - SOFTWARE ENGINEERING - IDA PRO


Chiptuning Łódź


ŁÓDŹ BYDGOSZCZ BIRMINGHAM LONDON


https://www.tc-performance.com/

Opublikowano
auto wyniosło mnie 21000 a przebieg około 240000

 

Euro czy dolary?

Opublikowano
w pln :evil: + koszt rejestracji bo bym sprowadzony
Opublikowano
koledzy dziwne bo ja za swoja pare miesiecy temu dalem 29500 za 2002 rok to chyba przeplacilem skoro kolega kupil za 21tys 2004 tyle ze ja zrobilem 65tys kilometrow i bunia smiga jak zloto dodam ze auto z pewnej reki a kolega kupil pewnie okazje a potem napisze jakie to bmw zlom turbina kazdemu moze sie przytrafic pozdrawiam
Opublikowano
w pln :evil: + koszt rejestracji bo bym sprowadzony

 

Kolega nie złość się. Tylko popatrz trzeźwym okiem. 21tys + opłaty. Jeśli kupiłeś ją w Polsce od kogoś kto sprowadził ten samochód do Polski to patrz:

 

21tys - Płacisz Ty, pomyśl za ile ten człowiek kupił ten samochód w np Niemczech żeby jeszcze sam zarobić ja sądzę że za około 16-17tys. Wejdź na mobile.de i Zobacz jakie samochód ludzie sprzedają za 3.5 -4 tys EURO.

 

No chyba, że sam jeździłeś po ten samochód zagranice ale to i tak lekko za mało.

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=26&t=134590 Zapraszam do oceny mego samochodu:)
Opublikowano
w pln :evil: + koszt rejestracji bo bym sprowadzony

 

Nie ma co płakać. Skoro auto Ci się podoba, wszystko jest w porządku oprócz dmuchawki to w czym problem?

Nawet jak miałbyś kupić nową to i tak nie ma tragedii. Kupiłeś auto tanio, więc dolicz koszt turbo i tak nie będzie krzywdy.

 

Dobrze, że się w porę zatrzymałeś, więc pewnie się obejdzie bez większych problemów.

 

...skoro kolega kupil za 21tys 2004...

:mlotek: 2001 ;)

Opublikowano
dzięki chłopaki :) tak tez myślę bo szkoda mi jej trochę hehe :) ładne są te modele akurat i mi sie bardzo podobają :) pytałem paru ludzi i tez mówią ze skoro wymnienisz sobie to turbo to juz bedziesz wiedział ze nie padnie w najbliższym czasie :) tak rozpisujemy sie na mój temat, a temat jest o częściach więc powtórzę pytanie dotyczące tych częsci, jakie marki polecacie do danych części? na poczatku posta napisał kolega ze filtr powietrza mann , a jak uważacie filtry marki filtron czy one czasami nie współpracują razem ?
Opublikowano
,

Edytowane przez yoshimura01

Opublikowano
też jestem takiego zdania, tylko oryginalne produkty dadzą na 100 % jakość
Opublikowano
  • Autor
Dzięki wszystkim za info. :)
  • 10 miesięcy temu...
Opublikowano
Się podepnę, mógłby mi ktoś podać tę stronkę z częściami i schematami, albo link do jakiejś serwisówki, chodzi mi o filtr paliwa w E90 320i N46 i ogólnie o inne części, a nie mogę znaleźć :(
Opublikowano
  • Zasłużeni forumowicze
realoem.com, podajesz numer vin i masz wszystko co potrzebujesz, tu http://www.boxer-parts.eu/miniKoszyk.php wstukujesz numery części i masz aktualne ceny w ASO.
Opublikowano
Dzięki wielkie :D :D :wink:
Opublikowano
na poczatku posta napisał kolega ze filtr powietrza mann , a jak uważacie filtry marki filtron czy one czasami nie współpracują razem ?

ABSOLUTNIE NIE!!! zamienniki puchną i deformują się. Przez to tworzą się nieszczelności i niewydolności układów... wiem z własnego doświadczenia. Więc tylko i wyłącznie części ori!

kolego, Ty to się chyba powienieneś na komunikację miejską przesiąść, przy Twoich problemach z autami.

Jak Ci nawet filtry puchną, czy coś tam, to szczerze współczuję.

 

Osobiście Filtrona używałem w kilku autach (olej, paliwo, powietrze) i nigdy nie miałem z nimi żadnych przygód.

Co ciekawe, to nawet nigdy nie spotkałem się z opinią jakiegokolwiek mechanika, że Filtron jest zły, bo ...

Opublikowano
  • Zasłużeni forumowicze
No potwierdzam , ale może ten filtron był z ALLEdrogo, w megapromocyjnej cenie i pewnie w pudełku filtron było coś made in hina. Filtro robi dobre filtry ( znaczna cześć GM ma te filtry, lub WIX-a na pierwszym montaż) a i ostatnio widziałem OEM Mercedesa z nadrukiem filtrona.... Ważne by unikać jakiś hińskich badziew za parę groszy bo można sobie narobić, a Filtron jak najbardziej OK.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.