Skocz do zawartości

E60|2005| 535D-SPORY PROBLEM-WIRUJĄCE OBROTY SILNIKA ITD.


Kajec33

Rekomendowane odpowiedzi

  • 5 miesięcy temu...

Witam,

podepnę się do starego wątku, mam w moim 535d problem z falowaniem obrotów, pytanie, czy jeżeli to wina sprzęgła hydrokinetycznego to falowanie będzie również na postoju? (na każdym położeniu lewarka) oraz gdy jadę i odpuszczę gaz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radek, z tego co rozmawiałem z serwisem skrzyń w tarnowie to jest to możliwe. U mnie dodatkowo występuje popiskiwanie gdy dodaje czasami gazu - sprzęgło lockupu w konwerterze. Obecnie autko jest w tarnowie, konwerter poszedł do regeneracji. Dam znac jak remont wyszedł.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samochód odebrany po regeneracji sprzęgła hydrokinetycznego.

Falowanie znikło (u mnie było również podczas jazdy na odpuszczonym gazie, przy wciskaniu gazu czasami było można wyczuć wpadanie w wibracje konwertera). Teraz całkiem inna jazda :).

 

Co do falowania na postoju to nadal jest, ale tylko widzialne na obrotomierzu, na silniku praktycznie go nie czuć. Stwierdziłem że to może załączająca/wyłączająca się sprężarka klimy... lub coś innego, będę próbował to wyczaić. W każdym razie mogę na chwilę obecną potwierdzić, że falowanie na postoju nie jest od padniętego konwertera.

 

Regenerację robiłem w Tarnowie, zakład bardzo przyzwoicie prowadzony, miła, fachowa obsługa, firma warta polecenia, dodana do Polecanych Warsztatów:

viewtopic.php?f=10&t=5735&p=1120543#p1120543

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samochód odebrany po regeneracji sprzęgła hydrokinetycznego.

Falowanie znikło (u mnie było również podczas jazdy na odpuszczonym gazie, przy wciskaniu gazu czasami było można wyczuć wpadanie w wibracje konwertera). Teraz całkiem inna jazda :).

 

Co do falowania na postoju to nadal jest, ale tylko widzialne na obrotomierzu, na silniku praktycznie go nie czuć. Stwierdziłem że to może załączająca/wyłączająca się sprężarka klimy... lub coś innego, będę próbował to wyczaić. W każdym razie mogę na chwilę obecną potwierdzić, że falowanie na postoju nie jest od padniętego konwertera.

 

Regenerację robiłem w Tarnowie, zakład bardzo przyzwoicie prowadzony, miła, fachowa obsługa, firma warta polecenia, dodana do Polecanych Warsztatów:

viewtopic.php?f=10&t=5735&p=1120543#p1120543

widze,ze pochodzisz z moich rodzinnych stron ;)

Co do falowania obrotow na postoju;Mialem taki objaw w mojej X5,przy dodaniu gazu tak do 1200 obr/min zaczynalo sie falowanie slyszalne na silniku i widoczne na obrotomierzu.Reklamowalem prolem w ASO bezskutecznie.Nie poradzili sobie z tym.Nie potrafili nawet okreslic przyblizonej przyczyny takiego stanu rzeczy.

Ja podejrzewalem wtryski choc korekcje byly w porzadku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak jest w X5 ale jeżeli jest tam skrzynia 6HP26 to duże prawdopodobieństwo że to sprzęgło hydrokinetyczne. To typowa wada konwerterów montowanych w 6HP26. Diagnoza jest bardzo ciężka, zresztą pisze o tym w tym wątku, serwis nie radzi sobie... :). Jest filmik kilka wpisów wyżej, u mnie działo się tak samo.

U mnie też na początku myślałem że to wtryski, ale wykluczyłem je gdyż mają korekty bardzo w normie. Tak było również z innymi pomysłami, jak wykluczyłem wszystko to pojechałem do serwisu skrzyń i spokój nastał. Aż miło teraz jechac :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, robiłem już dwa auta w serwisie:

 

Auto-Serwis Mechanika Pojazdowa

Janusz Wieczorek

ul. Krzyska 106a

33-100 Tarnów

 

tel: 014 625-10-10

0601 55-79-45 - telefon do szefa

fax: 014 625-10-10

adres email: januszwieczorek@op.pl

 

Mogę polecić, obydwie bmki śmigają ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam.

W swojej 535d mam taki sam problem jak opisujecie powyżej. Czy ktoś mógł by mi udzielić informacji gdzie to należy zrobić, na terenie podlasia, mazowsza ? Bo do Tarnowa to troche mam jazdy...

i ten Konwerter ? gdzie go zamawialiście i jakiej firmy.

Z góry dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Rowniez podlacze sie do tematu, mam podobne objawy i teraz juz sie upewnilem, iz jest to powod sprzegla hydrokinetycznego (choc u mnie obroty nie faluja na postoju).

 

Pytanie moje jest takie, czy ktos moze polecic dobry warsztat od skrzyn w okolicach Warszawy, bo do Tarnowa z polecenia uzytkownika mariomini troche daleko, zwlaszcza, ze auto trzeba bedzie zostawic.

 

Druga sprawa, ile kosztuje taka regeneracja sprzegla hydrokinetycznego (to pytanie jest do tych, ktorzy robili taka operacje) i czy nalezy regenerowac hydrokinetyczne sprzeglo jak najszybciej? Czy ma to jakis zly wplyw dla samochodu?

 

 

Prosze o odpowiedz, kilka osob przerabiala to na wlasnym przykladzie, wiec mam nadzieje bedziecie w stanie mi odpowiedziec na pytania:)

 

Pozdrawiam!

Jeździłem wieloma samochodami, ale tylko BMW daje przyjemność, komfort i powoduje uśmiech na twarzy...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Midparts - porządny serwis automatów :cool2:

Ex:

IX M60

F96 X6M Comp.

G05 X5 m50d

F90 M5 Comp. 780km

G01 X3 30i

F86 X6M 575km

F15 X5 25d

E71 X6 40d

E70 X5 4.8i

E61 535d

E31 850ci cudo:)

E53 X5 4.4i

E46 328ia

E39 540ia

E39 535i

E39 528i

i sporo innych ale już nie BMW 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Auto oddane do Midparts, diagnoza niestety nie jest zbyt pocieszająca. Czekam na części i będę naprawiał. Jak już będę po naprawie i trochę pojeżdżę to dam znać co i jak, póki co polecam warsztat ASB Midparts, Pan Mirek jest rzeczowym facetem i doradzi w temacie, jednak zawsze trzeba uważać i przeprowadzić rekonesans kompleksowo, naprawa skrzyni nie wiąże się z wydatkiem typu 500zł, więc trzeba być pewnym.
Jeździłem wieloma samochodami, ale tylko BMW daje przyjemność, komfort i powoduje uśmiech na twarzy...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.