Skocz do zawartości

mariomini

Zarejestrowani
  • Postów

    27
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez mariomini

  1. Witam, sorki że tak późno piszę. W moim przypadku okazało się że winny był uszkodzony moduł świec żarowych (który naprawił mi użytkownik forum Roger-Nysa). Po naprawie i skasowaniu błędów przestały się pojawiac nie tylko błędy związane z świecami żarowymi ale co dziwne również znikł ten błąd podgrzewacza paliwa, więc musi sterownik również za to odpowiadac :). Oczywiście gdy padnie sam podgrzewacz lub będzie niestyk na kablach to też będzie ten błąd, także trzeba na spokojnie sprawdzic, każdy przypadek indywidualny. Moja drobna sugestia - gdy odpinacie i wpinacie moduł świec żarowych, sprawdźcie dobrze styki na kostkach, w razie luźnego wchodzenia podoginajcie, psiknijcie WD40. U mnie lużny był prawy styk, ten duży i pomimo dobrego sterownika auto nie grzało świec i wyrzucało błędy. Na szczęście już wszystko gra, na największych mrozach paliło na raz :). Pozdrawiam wszystkich forumowiczów.
  2. Witam, od początku posiadania bmw e61 INPA wyświetla mi błąd - 4587 fuel filter. Po skasowaniu błąd nadal się pojawia po paru kilometrach. Jako że zima się zbliża, pasuje ten problem wyeliminować. Wymieniłem filtr paliwa lecz nic to nie pomogło. Czyżby ten błąd mógł oznaczać uszkodzony moduł/ogrzewacz usytuowany przy filtrze? Może ktoś miał podobny przypadek? Nie chciał bym kupować ogrzewacza bez potrzeby. Dzięki za pomoc. Pozdrawiam
  3. Problem rozwiązany, klema plusowa nie dokręcona tak jak należy. Po dokręceniu i skasowaniu błędu póki co się nie pojawił ponownie. Dzięki
  4. Witam, w moim nowo zakupionym bmw 535d e61 2004, w którym średnio raz na dwa dni jest jakaś nowa zagadka... pojawił się następujący błąd poduszki: 9aff resistor detonation pill circuit 2 to big ( w module Satellite vehicle center). Która to będzie poduszka? Jaki może być powód tego błędu? Dwa dni temu skasowałem go inpą i znikł, niestety dzisiaj znowu się pokazał i zaraz po skasowaniu błąd znów się pojawia... Dzięki z góry za pomoc :)
  5. Witam, znajomy ma 532i 2000rok z LCMIII. Zaznaczam że nie jest to standardowy problem z świecącym się jednym długim światłem jak to było w starszych LCMach. Otóż cały czas migają(pulsują) postojówki, kierunkowskazy szybciej migają. Co jakiś czas komputer zgłasza defekt dosłownie wszystkich żarówek (pomimo że świecą prawidłowo). Wymieniliśmy wszystkie żarówki na wszelki wypadek, INPA zgłosiła raz problem "23 dimmer potentiometer, wire open", co on może oznaczać? Może ktoś miał taki problem w e39?
  6. Tak, robiłem już dwa auta w serwisie: Auto-Serwis Mechanika Pojazdowa Janusz Wieczorek ul. Krzyska 106a 33-100 Tarnów tel: 014 625-10-10 0601 55-79-45 - telefon do szefa fax: 014 625-10-10 adres email: januszwieczorek@op.pl Mogę polecić, obydwie bmki śmigają ok.
  7. Nie wiem jak jest w X5 ale jeżeli jest tam skrzynia 6HP26 to duże prawdopodobieństwo że to sprzęgło hydrokinetyczne. To typowa wada konwerterów montowanych w 6HP26. Diagnoza jest bardzo ciężka, zresztą pisze o tym w tym wątku, serwis nie radzi sobie... :). Jest filmik kilka wpisów wyżej, u mnie działo się tak samo. U mnie też na początku myślałem że to wtryski, ale wykluczyłem je gdyż mają korekty bardzo w normie. Tak było również z innymi pomysłami, jak wykluczyłem wszystko to pojechałem do serwisu skrzyń i spokój nastał. Aż miło teraz jechac :)
  8. Jeżeli chodzi o naprawę automatycznych skrzyni biegów BMW, polecam firmę z Tarnowa: Auto-Serwis Mechanika Pojazdowa Janusz Wieczorek ul. Krzyska 106a 33-100 Tarnów tel: 014 625-10-10 0601 55-79-45 fax: 014 625-10-10 adres email: januszwieczorek@op.pl Znają się na rzeczy, miła, fachowa obsługa, Robili mi już dwa samochody (BMW e39 523i generalka skrzyni, E61 535d regeneracja konwertera) , obydwa śmigają pięknie. Dbają o klienta, dobierają olej do skrzyni fachowo (piszę o tym specjalnie gdyż niektóre serwisy asb zalewają czym popadnie, bez sprawdzenia specyfikacji, potem nie potrafią nawet podać symbolu oleju), tutaj olej jest zawsze odpowiedni do danego typu skrzyni. Części zamienne do skrzyń to zawsze oryginał. Jak wiadomo to bardzo ważne. Ceny normalne, nie odstraszają ;)
  9. Samochód odebrany po regeneracji sprzęgła hydrokinetycznego. Falowanie znikło (u mnie było również podczas jazdy na odpuszczonym gazie, przy wciskaniu gazu czasami było można wyczuć wpadanie w wibracje konwertera). Teraz całkiem inna jazda :). Co do falowania na postoju to nadal jest, ale tylko widzialne na obrotomierzu, na silniku praktycznie go nie czuć. Stwierdziłem że to może załączająca/wyłączająca się sprężarka klimy... lub coś innego, będę próbował to wyczaić. W każdym razie mogę na chwilę obecną potwierdzić, że falowanie na postoju nie jest od padniętego konwertera. Regenerację robiłem w Tarnowie, zakład bardzo przyzwoicie prowadzony, miła, fachowa obsługa, firma warta polecenia, dodana do Polecanych Warsztatów: viewtopic.php?f=10&t=5735&p=1120543#p1120543
  10. Radek, z tego co rozmawiałem z serwisem skrzyń w tarnowie to jest to możliwe. U mnie dodatkowo występuje popiskiwanie gdy dodaje czasami gazu - sprzęgło lockupu w konwerterze. Obecnie autko jest w tarnowie, konwerter poszedł do regeneracji. Dam znac jak remont wyszedł.
  11. Dzięki Natek, będę się kontaktował :)
  12. Witam, podepnę się do starego wątku, mam w moim 535d problem z falowaniem obrotów, pytanie, czy jeżeli to wina sprzęgła hydrokinetycznego to falowanie będzie również na postoju? (na każdym położeniu lewarka) oraz gdy jadę i odpuszczę gaz?
  13. Dopiero teraz sprawa się rozjaśniła. U mnie powodem był sterownik (moduł) świec żarowych. Po podpięciu do komputera czasami pokazywał błąd wszystkich 6 świec żarowych, czasami tylko jednej (która faktycznie jest do wymiany). Po paru dniach kiedy nie bardzo miałem się jak tym zająć i auto było normalnie użytkowane w dzień, na noc odpinałem aku, samo się naprawiło :lol: , tzn sterownik od świec do reszty padł, na stałe pokazał się błąd świec żarowych (wszystkich 6 szt) i problemy z rozładowywaniem aku ustały. Pobór obecnie ładnie spada do 0,2A w trybie snu. Teraz pozostaje wymiana modułu, chyba że tylko woda dostała się do wtyczki, bo auto tyle co kupione, oczywiście odczyszczone pod maską było na zero, z pewnością handlarze używali ostro karchera... czego ja jakoś nie pochwalam, wole tradycyjne czyszczenie. Mam nadzieje że to koniec zagadek z rozładowującym się aku... :)
  14. Byłem u elektromechanika z moim przypadkiem. IBS to jednak raczej nie będzie, sprawdziliśmy i w DISie nie ma błędu. Zrobiliśmy testy i błędów żadnych nie ma pod kątem aku, jedynie jedna świeca żarowa do wymiany... Zrobiliśmy również z poziomu DISa kilkukrotnie wyłączenie wszystkich systemów, niestety tylko raz udało się uśpić samochód naprawdę (pobór coś około 0,5A). Innymi razy był nadal około 5-6A !!! :shock: Dis zgłasza że proces wygaszenia przebiegł OK, lecz nadal jest wysoki pobór prądu. Próbowaliśmy wypinać wszystkie przekaźniki i bezpieczniki, lecz bez zmian. Stąd moje kolejne pytanie, gdzie są jeszcze schowane przekaźniki w tym autku? (nie licząc schowka i tych nad aku). Elektromechanik mówił że mogą być nad schowkiem przykryte deską rozdzielczą, lub gdzieś pod maską, może ktoś się orientuje?. Będę szukał, może jakiś przekaźnik się zwiesił...
  15. Odpięta jest jedna wtyczka ta z dwoma pinami, drugiej tej co idzie od plusa nie odpinałem. Jeździłem autem, było wszystko normalnie. Czy to że była wpięta ta wtyczka od plusa mogło robić zamieszanie? Co do ładowania to 13,8-13,9V ale jeszcze sprawdzę i potwierdzę. Spróbuję odpiąć tą drugą wtyczkę, może to coś ma do rzeczy. Zmieniłem też wczoraj wieczorem wszystkie żarowki do podświetlenia środka na diody, ale to chyba nic do tego nie powinno mieć, normalnie gasną, rozjaśniają się, nic się nie wiesza (raz w E65 jak wymieniliśmy żarówki na diody to się oświetlenie zawieszało i świeciło kiedy chciało, rozwiązaniem było zostawienie jednej żarówki tradycyjnej). Tutaj wszystko jest ok, raczej myślę że to nie to.
  16. Myślałem że to już temat zamknięty, że kupię nowego IBS i będzie ok, lecz po nocy zonk. Na odpiętym IBSie po nocy aku był całkiem pusty, bardziej rozładował się nawet niż z podpiętym IBS. Myślę że jednak to będzie ta klema, lecz wcześniej podjade do diagnosty potwierdzić. Moje pytanie jest następujące - czy możliwe że przy odpiętym IBS może wystąpić coś takiego jak mnie spotkało, aku rozładowany do dna? czy kogoś to spotkało? :( Niby ładowanie jest na włączonym silniku.
  17. Moje niedopatrzenie, podziękowanie oczywiście też dla bratpit-a !! :handshake: Będę próbował odpiąć zasilanie IPSa, może faktycznie sie "odwiesi", jeżeli nie to zamówię nowy. Wielkie dzięki dla was jeszcze raz !!
  18. BRAWO cdxa !!! Strzał w dziesiątkę. To właśnie IBS blokował wejście do trybu uśpienia. Po odłączeniu auto weszło w tryb snu :). Teraz pytanko, czy ten IBS jest konieczny do funkcjonowania, po co on właściwie jest? Można go jakoś naprawić czy pozostaje tylko zakup nowego za ok. 600zł? Czy mogę do rozwiązania problemu używać auta z odłączonym IBSem? Dzięki raz jeszcze! :)
  19. Sprawdzilem jeża, wyciągając bezpieczniki 3 i 30. Niestety nie pomogło, także pewnie to nie jego wina, auto nadal nie chciało przejść w stan uśpienia :(. Jak sprawdzić tą inteligentną klemę minusową?, jest jakiś trick aby ją zdiagnozować? Ewentualnie mam INPE, tylko gdzie szukać?. Z tego co zaobserwowałem to jeden przekaźnik jest ciepły cały czas (umieszczony w skrzynce w bagażniku, na dole skrzynki, ten większy, czarny, po jego prawej znajdują się dwa duże bezpieczniki - żółty i pomarańczowy). Po jego wyciągnięciu nie ma zapłonu, ABS i z pewnością jeszcze czegoś. Winny zapewne nie jest on tylko coś co go zasterowuje. W chwili obecnej wyciągnąłem go na noc, mam nadzieje że aku nie będzie dzięki temu rozładowany. Może ktoś będzie miał jakiś pomysł, szczególnie zainteresował mnie temat IBS, może faktycznie to ona jest winna.
  20. Witam forumowiczów, mam problem z moim 535d, jest on tego typu że rozładowuje się akumulator. Wymieniłem go na nowy, zgłosiłem wymiane w kompie lecz objawy nadal te same, przez noc potrafi rozładować aku prawie do zera. Wygląda na to że coś cały czas działa zawieszone i samochód nie przechodzi w stan uśpienia. Z tego co wyczaiłem, to pod maską całą noc coś brzęczy. Zrobiłem również posiadówke w samochodzie (ok, 1h bez ruszania czego kolwiek) i okazuje się że cały czas brzęczy coś w nawiewach. CZYŻBY JEŻ? Jest to również bolączka e61? Nie zauważyłem problemów z biegami wentylatora itp. Który bezpiecznik/przekaźnik jest odpowiedzialny za nawiewy i zasilanie jeża? Spróbowałbym odpiąć i zobaczył co będzie wtedy. Dzięki z góry za zainteresowanie i pomoc.
  21. witam, bardzo bym prosił o rozkodowanie, możliwe że pojadę kupić :) WBANJ91000CR68438
  22. pojeździłem dzisiaj na benzynie bez załączania gazu i zero problemów, auto chodzi jak pocisk, co lepsze zero błędów w komputerze (na włączonej instalacji wystarczyło się przejechać do sklepu i z powrotem a błąd sondy wyskakiwał) Wtryski raczej nie siadły bo było tak od początku historii z gazem, do teraz zrobiłem 10000km, filtry też mają 10000 i właśnie będę zmieniał. Mam jeden filtr fazy ciekłej i jeden lotnej (w komplecie montażowym były dwa a założyli tylko jeden, plułem się że są dwa i tak ma być ale powiedzieli że jeden bedzie ok, czy na pewno?) Programika niestety nie mam ani kabelka do gazu, jutro zadzwonię do gaziarzy, w sumie to dobrzy znajomi, i raczej cieszą się dobrą opinią więc myślę że coś zaradzą, tym bardziej że w przyszłym tygodniu czeka mnie trasa na chorwację :) Wydaje mi się że to będzie wina złego podłączenia lub jakiś zły soft do gazu, czy masz jeszcze jakieś propozycje? może coś Ci się nasuwa? Pozdrawiam
  23. Witam, mam problem z 528i 98r (wtryski valtec, elektronika zenith). Na benzynie auto chodzi ok, lecz gdy przełączę na gaz to zmula go praktycznie nie przyśpiesza. Co dziwne czasami zdarza się że zaczyna jechać na gazie w miarę dobrze (nie aż tak dobrze jak na benzynie ale da się jechać) Carsoft wyświetlił mi błąd sondy bank 2 więc kupiłem nową, niestety nadal błąd nie przesatał się pojawiać. Włączyłem livedata i zdziwił mnie odczyt z sond. Na benzynie waha się między minimum a maximum, lecz jak tylko włączę na gaz to odczyt staje na max (4,855, druga 4,641). Odczyty brane na wolnych obrotach. Co może być przyczyną? wydaje mi się że gaziarze coś zle podłączyli, lecz przed jazdą do nich chciałem się skonsultować z wami. Jeżeli będą jakieś dodatkowe pytania to z chęcią odpowiem. Pozdrawiam serdecznie.
  24. Witam, pobawiłem się jeszcze livedata i dziwna rzecz. Na benzyznie odczyt z sond lambda ok (waha się max-min) lecz zaraz jak przełączę na gaz to odczyt ustaje na max (sonda1 4,855, sonda2 4,641). Gdy przełączam na benzyne odczyty się zmieniają, daję na gaz to od razu się zatrzymują na podanych wyżej odczytach. Mam instalację gazową sekwencyjną, elektronika zenith. Czy to wina instalacji? czekam na cenne porady pozdrawiam
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.