Skocz do zawartości

Kluczyk a zapisane dane w samochodzie


Prezioso

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Nie działa mi wyszukiwarka (spróbój ponownie za kilka minut i tak wkoło) dlatego pytam na forum.

Kiedyś słyszałem w ASO że kluczyk przechwytuje aktualne dane zapisane w samochodzie - kilometry, temp silnika, serwisy etc. Potwierdza się to na serwisach.

Słyszałem również z ASO że baterii w kluczyku się nie wymienia gdyż ładuje się w trakcie jazdy - w instrukcji sugerują by raz na jakiś czas zabrać ze sobą zapasowy kluczyk w drogę i dzisiaj nastąpił taki moment :) wziąłem klucz ze sobą. I ku mojemu zdziwieniu: odpaliłem auto i nagle pozycje które miałem zapisane (radio/ustawienia foteli/jednostki spalania/zasięg/język/światła ustawienia wszystkiego) stały się jakby default user czyli fabryczne. Po włożeniu klucza codziennego użytku wszystko wróciło do normy.

 

Moje pytanie brzmi:

- czy dane w samochodzie NIE KOPIUJĄ się automatycznie do nowego kluczyka ?

- czy jest możliwość skopiowania danych i przeniesienia ich na drugi kluczyk - czy muszę się udać do ASO i oni udzielą mi wszelkich porad za drobną opłatą w postaci 800PLN ?? :)

W zasadzie można to na nowo ustawić ręcznie - ale po co :)

Kiss French. Wear Italian. Drive German.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

Taki niby bajer jeśli auto jest eksploatowane przez dwóch kierowców

Każdy ma swój klucz, do którego przypisane są indywidualne ustawienia

 

W twoim przypadku drugi klucz nie był pewnie używany, więc ustawienia wróciły do fabrycznych

Czy da się w prosty sposób skopiować ustawienia z jednego na drugi nie mam pojęcia

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to tego drugiego od kupna auta ani razu chyba nie używałem :) Pewnie auta bym nie poznał przy jego użyciu.

BMW to jest to co lubię najbardziej! Freude am Fahren!

http://img.userbars.pl/120/23959.gif

http://img153.imageshack.us/img153/6728/aaad.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarek_pr : a myślisz że ja poznałem i do tego się trochę wystraszyłem o co chodzi ;)?? odpalam a tam mi w milach pokazuje dystans - fotel coś nie bardzo dopasowany (jak nie mój) "szprecha" po niemiecku w iDrive o niskiej temperaturze jakiś kosmos :) a do tego kierownica jeździ góra dół by w końcu się zatrzymać nie w mojej pozycji :D słysząc szum w głośnikach i widząc napis LOCAL - jak jakieś koszmarne ziszczenie najgorszych problemów w E60 hehe

 

Mój się ładuje w stacyjce nie mam luksusu ;) prędzej Luksusową ...

Kiss French. Wear Italian. Drive German.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.