Skocz do zawartości

Gaśnica w E60 gdzie zamontować ?


macio116

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 lata później...

Gasnica w srodku auta? A co jak ze starosci sama wystrzeli ? PRzeciez to wam zrobi taki syf w samochodzie, ze masakra. Na gasnicez z tylu auta w bagazniku jest specjalna siatka z boku. Pierwsze slysze by gasnice trzymac pod tylkiem przeciez ona ma byc w bezpiecznej odleglosci od pasazerow nie daj bog wystrzeli sama to z samochodu smietnik.


Trojkat kamizelka apteczka gasnica na wszystko w bagazniku sa polki i tam sie to trzyma. Jak ci sie auto zapali to przede wszystkim z niego uciekaj, a nie sie martw gdzie gasnica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Każde mogło mieć fabrycznie gaśnicę. NR OE: 82272166304. Inne modele BMW to samo rozwiązanie f10, e70, e46, e90, e84, e87, f20, f30, f25 - wszystko pod fotelem. Gaśnicę masz mieć pod ręką. A te bajki o wybuchu to nie skomentuję. Jak oglądałeś jakieś po 15 właścicielach e60, które i tak ma swoje lata, to skąd miałeś widzieć w tych kapeluszach gaśnicę, jak handlarze nawet narzędzia od auta opierdzielają na boku i zestaw apteczka + trójkąt.

i8 też ma gaśnicę w tym miejscu.

Masz tutaj:

64b3511s-960.jpg

8ab3511s-960.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

To jest dorabiane bo fabrycznie nie ma takiego uchwytu w tych samochodach.

 

:search: są dziesiątki takich uchwytów na aukcjach i w archiwum *ORYGINALNYCH*


- tu koleś montuje taki zestaw do E46, podane masz numery części OE w opisie. /w oryginalnych otworach fotela, nic nie "dorabia"/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Panowie ja już nie mam sił, sztab inżynierów z BMW zaprojektował, ze ma tam być zgodnie z 50 normami, ergonomia itp. a ten będzie pisał, że gaśnica komuś strzeli :mad2:

Idź do salonu i zobacz.

A jak masz stłuczkę, to masz śmietnik zrobiony z deski, bo poduszki wywalą.

Tu masz np. e46, wszystko w fabryczny otwór i sprzedawane przez BMW, ale w salonie powiedz, że „wypierdziela gaśnice".

63427_x600.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja rozumiem ze Polak to taki dziwny typ, który dla bezpieczeństwa swojego i bliskich wytnie wszystkie zbędne rzeczy z auta np gaśnice, dpf, egr, poduszki, z tym już się spotkałem, ok, nie rozumiem, nie szanuje, ale biorę do wiadomości.

Ale skąd się wzięło ze gaśnica ma sama z siebie wybuchnąć? XD wiesz ile norm taka gaśnica musi spełnić żeby została wyprodukowana? Podejrzewam ze przy strzale w przod, to ta gaśnica okaże się trwalsza niż ten cały gruzik i to ona będzie robic jako punkt zgniotu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytuje z innego forum :


"Miałem dziś taką przygodę, podczas jazdy nagle wybuchła mi w środku

samochodu gaśnica.


Stara, halonowa gaśnica - to tak może ku przestrodze tym którzy są

zwolennikami wożenia takich staroci ;) (ja już nie jestem)


Huk, syk, środek gaśniczy rozpylony mgłą w całej kabinie, zastanawiałem

się czy to zbiornik z paliwem wybuchł, tył mi urwało czy co jeszcze :)


Ale za to upewniłem się w przekonaniu, że chyba nic mnie nie jest w

stanie pozbawić zimnej krwi, z wybuchem miny włącznie :)


Wstrzymałem oddech, samochód w czasie jazdy przewietrzyłem otwierając

bagażnik i okna z przodu. Zatrzymałem się i przewietrzyłem dokładnie.

Mam nadzieje że za dużo się nie nawdychałem, bo to podobno niezbyt

zdrowy gaz.


Ciśnienie po prostu urwało zawór i cały środek gaśniczy swobodnie i

nagle się wydostał.


Tu fotki zwłok gaśnicy:"


Ponizej wstawiał 3 zdjecia rozwalonej gaśnicy po wystrzale ale nie chce mi sie tego przerzucać z jakimis linkami upload zdjęć na tym forum to tragedia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja rozumiem ze Polak to taki dziwny typ, który dla bezpieczeństwa swojego i bliskich wytnie wszystkie zbędne rzeczy z auta np gaśnice, dpf, egr, poduszki, z tym już się spotkałem, ok, nie rozumiem, nie szanuje, ale biorę do wiadomości..

 

Zebym nawet chcial to wiekszosci rzeczy jakie wymieniasz nie usune bo jeżdżę benzyna. Poza tym co ty piszesz, ze Polacy to tylko usuwaja skoro w Niemczech to takie grube mody robia tych aut to wywalaja nawet katy a co dopiero dpfy w tych autach wstawiaja jakies wydechy drogie moce robia juz nie wspomne ze nawet w f10 520d potrafili do wydechu przelotowego dokładać wydech Audio za 7000 pln co podbija dzwiek wydechu glosnikiem w bagażniku.


Polacy tacy zli chlopie Polacy usuwaja egr jak sie non stop psuje, dpf usuwaja jak jest juz niezdatny do regeneracji nikt w Polsce poza malymi wyjątkami nie bawia sie w jakies mody z kosmosu, a jedz do Niemiec Holandii zobaczysz co tam robia z tymi bmkami.


Ktos napisze pomiar emisji spalin tylko szkoda, ze te nowsze bmki nawet po zmianie wydechu nie kopca w dieslu i wszystko uchodzi im plazem.


Ja bym nie robil z Polakow druciarzy masowo. Bo Olane bmw przez niemca po trafieniu do Polski czesto dostaje drugie życie.


W Polsce mamy juz 800 konne Bmki z silnikami 2 jz to z grubszych modów mamy piekne bmki do driftu coraz wiecej limitowanych bmw ktorych wyszlo kilkaset na cały swiat.


Gdzie jak gdzie ale w Polsce bmw zyskuje w ostatnich latach strasznie. Nie tylko klientów, bo tych przybywa peczkami na ta marke ale tez szacunek do marki wzrósł dużo.


Dlatego proszę Polaków nie wrzucac do jednego wora, bo nie mamy sie czego wstydzić przed Niemcami i reszta Europy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty ostrzegasz innych ludzi, żeby nie wozili ze sobą gaśnice, bo gdzieś jakiś idiota napisał ze wybuchła mu przeterminowana gaśnica? Ty tak na poważnie? I byłeś w Niemczech? A nie czytałeś jak Arabowie Polaków z maczetami ganiali? Jak to ludzi porywaja dla okupu? Nie bałeś się? :shock:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty ostrzegasz innych ludzi, żeby nie wozili ze sobą gaśnice, bo gdzieś jakiś idiota napisał ze wybuchła mu przeterminowana gaśnica? Ty tak na poważnie? I byłeś w Niemczech? A nie czytałeś jak Arabowie Polaków z maczetami ganiali? Jak to ludzi porywaja dla okupu? Nie bałeś się? :shock:

 

Ja napisalem jedynie, ze fabrycznie tych uchwytów pod fotelami bmw nie montowało, moim zdaniem najlepszym miejscem na wożenie gaśnicy jest bagażnik. A jeśli ktoś chce to na upartego może ja pchać pod fotel i to jego wybór. Reszty nie komentuje, bo to off top. Udanego montażu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś dolozyl uchwyt. Z fabryki z tym nie wyjeżdżały. Można zamówić i go zamontować albo do aso podjechać to zamontują. Na 100 ogłoszeń na oto moto e90 zadna nie ma takiego uchwytu fabrycznie.


Dodam tylko, ze tradycyjna gasnica jest za duża by ja pchać pod siedzenie. Pod sportowymi fotelami ledwo reke wpycham a gdzie gasnice tam upchac, a nie chciałbym jej miec na widoku centralnie przed fotelem.


Znajac zycie trzeba zakupić gasnice która ma mniejsza średnicę niz tradycyjna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie wyjeżdżały, znaczy że klient nie zamawiał tej opcji. Ale opcja jest, gaśnica jest standardowych rozmiarów do osobówki (albo mniejsza, jajkowata taka). Nie widać jej wcale praktycznie, a jest szybki dostęp. Widziałem już kilka, fakt że zawsze pod fotelem comfort. Może ty miałeś zawsze do czynienia ze zwykłymi siedzeniami lub sportowymi. Stąd moje pytanie o osprzęt do sportowych siedzeń ori lub nie. Ktoś coś wie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E92? No może tam nie montowali. Co się w ogóle udzielasz, skoro mowa o e60 w tematach działu e60. To ci powiem, że pod fotel gaśnicy się nie pcha tylko zawiesza pod podporą kolanową, czy jak ją tam zwał. W e60 wejdą nawet dwie gaśnice. Pojęcia nie masz o czym piszesz. Życzę szybkiej reakcji w skoku do bagażnika, jak będzie potrzeba. Oby nie było i obyś nie był do pełna walizkami załadowany, bo może być ciężko.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.