Skocz do zawartości

Wgranie nowego softu do E91 320i 2006


multilab

Rekomendowane odpowiedzi

Wlasnie jestem na etapie aktualizacji softu poprzez glowice BMW i kodowanie online. Aktualizacja jest robiona z powodu doposazenia przeze mnie auta w zestaw swiatel xenonowych. Wszystko jest zamontowane juz od tygodnia, wlacznie z nowym modulem i czekam na radio... Dlaczego na radio??? Poniewaz zmienilem u siebie radio business na professional - uzywane. Podczas kilkugodzinnej aktualizacji komputer aktualizowal kolejne sterowniki i... zatrzymal sie na radiu, 'krzyczy' aby dac mu stare radio lub nowa czesc o numerze... i gucio... Nic nie da sie zrobic odlaczajac nawet calkowicie radio od kostek samochodu. Na szczescie sprzedalem radio naszemu forumowiczowi ktoremu dziekuje za zrozumienie i moze dzis lub jutro odesle mi radio... :cool2: Dzieki kamil20011 :cool2: Jednym slowem im wiecej kombinowanych modyfikacji w naszych autach nie przewidzianych przez fabryke tym wiecej bedzie z tym klopotow. pozdr.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 77
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

"seler" jesli chodzi o moda to na 99% po aktualizacji softu nie bedziesz go juz mial.

Najczesciej podlaczaja auto pod Progmanna i procedura leci, poza tym i tak jak jakis sterownik padnie to ty jestes winien, bo aktualizacje softu robia na ryzyko wlasciciela.

 

 

Pytanie czy do 320d '06 warto zrobić aktualizację? Czy poprawili coś konkretnego? Mam charakterystyczne "zajączkowanie" przy uszaniu po dłuższym staniu w korku i czasami potrafi mi zgasnąć na wolnych obrotach (podejrzewam coś z klimą bo to tylko latem a nie zostawia żadnych błędów). Jest szansa że update coś na to pomoże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zarejestrowani
Jest sporo szansa, w 2010 już ponoć poprawiono zajączkowanie przez podniesienie po updacie obrotów jałowego odrobinkę i ( ponoć) jest taka opcja że jak ruszasz ze sprzęgła bez gazu to komp sam podnosi obroty na 1100, wyczytałem to na jakimś forum ale nie pamiętam na jakim. Ogólnie też mapa poprawia ( ale nie zawsze patrz problem kolegi AO) przebieg kresek i poprawia wyniki spalania, ale nie wiem jak w praktyce po ja po update-cie swojego od razu robiłem program ;d

b4c4c1867b858a60.jpg.30a4296d964cadcc5bbee45deeb1292d.jpg

OFICJALNY ZEWNĘTRZNY PARTNER BMW AG

Chiptuning Programowanie Carplay Kodowanie Diagnostyka BMW AOS

Tel. +48-790-465-462

https://www.facebook.com/Codemybimmer

https://www.instagram.com/codemybimmer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdunek z Gdańska rzucił mi ceną 800zł.... :shock: wydaje mi się czy to trochę dużo? Co prawda powiedzieli, że dopiero po diagnostyce auta wykaże co tak naprawdę potrzebuję upgradu ale wstępnie 800zł. Co wy na to?

 

 

W Warszawskim Inchcape 400 netto - najtaniej, obdzwonilem wszystkich stolecznych dealerow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wroclawski Inchape też chce 800zł i na ryzyko klienta a koszt zablokowanego ewentualnego sterownika to 200-4000zł i duże ryzyko że dla rocznika 06 cos się wysypie.

Wygląda na to że ryzyko chyba nie warte podjęcia :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Mi w Inchcape Warszawa krzykneli 500 zł za wgranie nowego softu. Chcę wgrać nowy soft, gdyż w 320i z przełomu 2006/2007 mam navi business i niestety pokazuje mi same strzałki bez widoku mapy. Niestety w serwisie nie są w stanie mi zagwarantować, że nowy soft zmieni obraz nawigacji... podobno w niektórych egzemplarzach po wgraniu nowego softu to się znienia a w niektórych nie i nie wiadomo od czego to zależy. Ktoś przerabiał podobny temat?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie jestem na etapie aktualizacji softu poprzez glowice BMW i kodowanie online. Aktualizacja jest robiona z powodu doposazenia przeze mnie auta w zestaw swiatel xenonowych. Wszystko jest zamontowane juz od tygodnia, wlacznie z nowym modulem i czekam na radio... Dlaczego na radio??? Poniewaz zmienilem u siebie radio business na professional - uzywane. Podczas kilkugodzinnej aktualizacji komputer aktualizowal kolejne sterowniki i... zatrzymal sie na radiu, 'krzyczy' aby dac mu stare radio lub nowa czesc o numerze... i gucio... Nic nie da sie zrobic odlaczajac nawet calkowicie radio od kostek samochodu. Na szczescie sprzedalem radio naszemu forumowiczowi ktoremu dziekuje za zrozumienie i moze dzis lub jutro odesle mi radio... :cool2: Dzieki kamil20011 :cool2: Jednym slowem im wiecej kombinowanych modyfikacji w naszych autach nie przewidzianych przez fabryke tym wiecej bedzie z tym klopotow. pozdr.

 

Na przyszłośc jak będziesz aktualizował oprogramowanie to zmień kody opcji w sss nazywa się to Vechicle Order (VO) w ncsexper Fahrzeugausstattung(FA). SSS szuka poprostu sprzetu który masz zapisany w opcjach. Bo bez tej zmiany to przy każdej aktualizacji automatem będzie prośba o zainstalowanie sprzetu, no chyba że zawsze będziesz przekładał radia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Robili mi to Łomiankach BMW Pawłowski. Cena trudna do określenia gdyż zrobiono to w ramach walki z żółtą kontrolką silnika i innymi czynnosciami serwisowymi. Co prawda nie pomogło (oprócz zaworu egr trzeba wyczyścić też inne elementy) ale jestem zadowolony z jazdy. Silnik jakby pracuje równiej i nie ma nagłego walenia w plecy przy szybkim przyspieszaniu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

ciekawe co tak naprawdę dają nowe softy

przy opisie typu - auto jeździ płynniej, nie robi kangurków koledzy mogli by dodać jaka skrzynia, mam auto po modzie i za godzinę ma przyjechać magik i zaprogramować soft, spolszczał tydzień temu i nie starczyło czasu na zaprogramowanie, nowe mapy już sam wgrywałem. Moda robiłem po spolszczeniu menu, ciekawe czy dzisiaj nie wynikną jakieś nieprzewidziane sytuacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3.0 dA - sam robiłem update wszystkiego co mi podpasiło oprócz CASa bo spękałem :wink: - pewnie robione pierwszy raz od kiedy bestia fabrykę opuściła :twisted: .

 

Zmieniła się praca automatu - płynniej przerzuca biegi, mniej odczuwalne zmiany pomiędzy biegami, brak szarpania które mnie wkurzało. Mam też wrażenie, że jak depnę to ciągnie trochę inaczej, mocniej ale to chyba przez płynniejszą zmianę biegów.

To zmiana na 100%.

 

Mam też wrażenie że mniej pali. Łatwiej teraz zrobić wyniki 6l/100kmprzy jeździe podmiejskiej ale przyznam że nie jestem tego pewny. To spalanie z dojazdu do pracy jak mam "easy" dzień i jadę zgodnie z resztą aut na drodze :mad2:

 

Ani razu jeszcze nie zrobiłem pomiaru z dystrybutora ile pali ani przed update ani po... może zmienił się sposób liczenia średniej?

 

Jedno jest pewne, spali ile tylko wleje :duh:

Przypilnuj magika aby podpiął porządny prostownik - to nie jest wgrywanie Windowsa :lol: Trochę gorzej z formatem jak instalka się wywali :twisted2:

Ja posadziłem zegary podczas aktualizacji bez extra zasilania na dzień zanim nie dostałem porządnego prostownika - spania nie miałem ale wstały za pierwszym razem :dance:

 

Co dają nowe softy? Pewnie pozbywasz się starych błędów w oprogramowaniu a dochodzą nowe :norty:

pozdrawiam

http://www.hostpic.org/images/75oie_1992258bREE92Wx_2_.png

Pomogę w mojej okolicy przy diagnozie,kodowaniu itp. Free of charge.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zarejestrowani
ciekawe co tak naprawdę dają nowe softy

przy opisie typu - auto jeździ płynniej, nie robi kangurków koledzy mogli by dodać jaka skrzynia, mam auto po modzie i za godzinę ma przyjechać magik i zaprogramować soft, spolszczał tydzień temu i nie starczyło czasu na zaprogramowanie, nowe mapy już sam wgrywałem. Moda robiłem po spolszczeniu menu, ciekawe czy dzisiaj nie wynikną jakieś nieprzewidziane sytuacje.

 

Na pewno po aktualizacji sterowników stracisz czipa ;D Sam przez to przechodziłem ;) A ile ten "magik" bierze od Ciebie za to ?? Tak z ciekawości bo chce porównać moimi cenami :)

b4c4c1867b858a60.jpg.30a4296d964cadcc5bbee45deeb1292d.jpg

OFICJALNY ZEWNĘTRZNY PARTNER BMW AG

Chiptuning Programowanie Carplay Kodowanie Diagnostyka BMW AOS

Tel. +48-790-465-462

https://www.facebook.com/Codemybimmer

https://www.instagram.com/codemybimmer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam manul, już jest po programowaniu magik robi wrażenie z orientowanego, powiedział, że mam teraz najnowszy soft, co do obaw o stratę moda mówił, że mogło by się tak stać jeżeli wgrywał by soft po modie, teraz tylko programował soft. Przed programowaniem nowo wgranego softa miałem na wyświetlaczu idrive chyba wszystkie dostępne w BMW funkcje, były nieaktywne tylko się wyświetlały, teraz znikły jest to co przed softem, chyba wszystko w porządku.

Jutro posprawdzam. Przestraszyłeś mnie wiadomością o stracie wirusa, strata była by kosztowna, zniecierpliwiony czekam jutra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zarejestrowani
Co znaczy programował soft ?? Albo robił update albo nie robił. Może Ci kodował auto, bo jeżeli masz teraz virusa i on by robił update softu to nie ma siły żebyś nie stracił nowego programu bo programuje się również modul DDE . Ewentualnie poszedl na latwizne i zrobił ci wybiorczo moduly nie ruszajac DDE co jest głupotą moim zdaniem bo własnie tam jest najwięcej zmian :mad2: Napisz ile płaciłeś, może być na PW bo coś mi się nie podoba w tym Twoim magiku

b4c4c1867b858a60.jpg.30a4296d964cadcc5bbee45deeb1292d.jpg

OFICJALNY ZEWNĘTRZNY PARTNER BMW AG

Chiptuning Programowanie Carplay Kodowanie Diagnostyka BMW AOS

Tel. +48-790-465-462

https://www.facebook.com/Codemybimmer

https://www.instagram.com/codemybimmer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi w Inchcape Warszawa krzykneli 500 zł za wgranie nowego softu. Chcę wgrać nowy soft, gdyż w 320i z przełomu 2006/2007 mam navi business i niestety pokazuje mi same strzałki bez widoku mapy. Niestety w serwisie nie są w stanie mi zagwarantować, że nowy soft zmieni obraz nawigacji... podobno w niektórych egzemplarzach po wgraniu nowego softu to się znienia a w niektórych nie i nie wiadomo od czego to zależy. Ktoś przerabiał podobny temat?

Witam.

Wgrałeś nowego softa?

Jak pokazuje nawigacja?mam tak jak ty navi business i pokazuje mi same strzałki.

Przydał by się widok mapy.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Co wgranie nowego softu ma wspólnego z "chiptuningiem? Chodzi mi o to że jeśli robiłem sobie strojenie silnika to wgrywając nowy soft stracę tą modyfikację?

 

Pozdrawiam

 

Oczywiscie że tak, podczas aktualizacji sterownika silnika (DDE) ładowany jest firmware z fabrycznymi mapami i wszystkie modyfikacje idą się ....

To tak jakby ktoś sformatował dysk w komputerze i zainstalował nową wersje systemu, wszystkie twoje ustawienia i dokumenty znikną

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zarejestrowani
Dobre porownanie, mapy silnika z mapa navi :cool2:

b4c4c1867b858a60.jpg.30a4296d964cadcc5bbee45deeb1292d.jpg

OFICJALNY ZEWNĘTRZNY PARTNER BMW AG

Chiptuning Programowanie Carplay Kodowanie Diagnostyka BMW AOS

Tel. +48-790-465-462

https://www.facebook.com/Codemybimmer

https://www.instagram.com/codemybimmer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie podpowiedzcie w takim razie co daje wgranie nowego softu, czy gra warta swieczki? W przeciągu tego miesiąca mam zamiar zrobic chiptunnig, czy przedtem warto bawić sie we wgrywanie skoro przy chipowaniu i tak mi wgrają co innego? Widzę, że wiąże się to też z jakimś ryzykiem, skoro się serwis zabezpiecza jakimis obwarowaniami, ale z drugiej strony nie widzę, żeby komuś się pogorszyło po tym zabiegu, raczej wszyscy są zadowoleni?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.