Skocz do zawartości

Wymiana świec żarowych w E91 320d


artekch

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Musze przed zima wymienic świece żarowe bo podobno.. nie odpale w zimie. ( Tak mi powiedziano w Salonie).

Przypone ze mam E91 320d z 2006 - przebieg 165tys. Czy mozna samemu sprawdzic stan swiec?

Kosz wymiany w serwisie to 800zł, wiec zastanawiam sie dlaczego tak drogo????

Czy oprócz swiec trzeba jeszce cos wykrecac i zmieniac ze koszt jest taki drogi?

 

Jedna świeca BERU na allegro to kosz 59zł - powiedziano mi ze ta firma jest w miare dobra - mozecie mi doradzic jakas inna marke

W sklepie takie swiece chodza po 75zl za sztuke. Do autka ida 4 wiec kosz to okolo 300zł

 

Wiec moje pytanie brzmi czy sam moge je wymienic? Lub zlecic wymiane kazdemu lepszemu mechanikowi ktory to zrobi za 50-100zl.

 

Dzieki za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 74
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

WITAJ

 

Sprawdzenie i ewentualna wymiana świec jest dziecinnie łatwa i mogą to być

bardzo łatwo zaoszczędzone pieniądze :cool2:

 

świeca żarowa albo działa albo nie - wiem że zalecana jest wymiana całego kompletu

 

ale można to potraktować z lekkim przymrużeniem oka ( to nie xenon )

 

sprawdzić cz działają można zwykłą próbówką - jak przewodzi prąd to jest ok jak nie jest spalona

 

ceny świec są różne ja wymieniłem na boscha nr sprawdzisz na realoem.com

 

Wymiana to po prostu wykręcenie starej i wkręcenie nowej po wcześniejszym zdjęciu kapturka :mrgreen:

 

 

Pozdrawiam

Niemirad

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

My BMW foto: http://img85.imageshack.us/g/p1030826.jpg/

Chip Tuning wykres: http://img690.imageshack.us/img690/4972/hamowniawykresbmw.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do swojego auta potrzebujesz Beru GE 102. Mogą też być innej firmy, ale to Beru idzie na pierwszy montaż i jest firmą wiodącą na świecie w dziedzinie rozruchu zimnego diesla i lepszych już raczej nie znajdziesz.

Koszt na allegro od 49zł za szt.

 

http://motoallegro.pl/swiece-zarowe-beru-bmw-3-e46-e90-e60-2-0d-i1207886833.html

 

Jeśli serwis stwierdził po uprzednim podłączeniu pod komputer że są do wymiany, to pewnie cię nie kłamali, ale jeśli powiedzieli bez sprawdzania, to lepiej to sprawdzić samemu (chyba omomierzem) lub po podłączeniu pod kompa.

Mój 2.0d odpalał bezproblemowo do: -15, -18'C, a świece wszystkie miał spalone. Po wymianie żadne mrozy nie były już groźne.

Jeśli ktoś wymieni ci świece za 100zł, to nawet długo się nie zastanawiaj tylko mu zleć. Nie polecam pierwszego lepszego mechanika, bo jak uszkodzi ci głowice przy wymianie, to pewnie się wypnie, a uszkodzenie gniazda świecy w głowicy zdarzają się często - nawet 1 na 10 wymian a wtedy koszt naprawy to około 1500zł.

Ja u siebie wymieniałem sam i były problemy z jedną świecą - pierwszą z prawej. Na szczęście gwintu całkiem nie zniszczyłem i z trudem wkręciłem nową świecę (wykręcanie było bardzo ciężkie).

Przed wymianą obowiązkowe ściąganie kolektora aby dostać się do świec (możesz przy okazji wyczyścić przepustnicę, EGR oraz kolektor oraz założyć nowe uszczelki (w kolektorze) jeśli są wycieki oraz sprawdzić stan słynnych klapek. Warto przy okazji sprawdzić filtr powietrza i odmę (odpowietrzenie skrzyni korbowej).

BMW E36 1991 Limuzyna 325i 2005↔2007

BMW E46 2002 Touring 320d Lift 2007↔2010

BMW E91 2006 330d 2010↔2018

BMW E81 2007 118d 2015→

BMW F31 2014 325d 2018→

icon1.png

F31-C-HRj_qqhnpsx.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musze wymienic takze Uszczelka kolektora wydechowego?

 

Moze ktos dokladnie mi opisac co mam kupic? Bo chce poprostu wymienic przy okazji co to jest niezbedne... Wiec musze kupic 4 świece oraz uszczelkę kolektora wydechowego czy jakaś inna?

Mozecie mi podac odrazu link do części. Świece jest łatwo znaleść ale reszte elementów już tak nie niestety...

 

dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musze wymienic takze Uszczelka kolektora wydechowego?

 

Moze ktos dokladnie mi opisac co mam kupic? Bo chce poprostu wymienic przy okazji co to jest niezbedne... Wiec musze kupic 4 świece oraz uszczelkę kolektora wydechowego czy jakaś inna?

Mozecie mi podac odrazu link do części. Świece jest łatwo znaleść ale reszte elementów już tak nie niestety...

 

dzieki

 

 

www.realoem.com lub www.bmwfans.info tam wszystko masz :)

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musze wymienic takze Uszczelka kolektora wydechowego?

 

Moze ktos dokladnie mi opisac co mam kupic? Bo chce poprostu wymienic przy okazji co to jest niezbedne... Wiec musze kupic 4 świece oraz uszczelkę kolektora wydechowego czy jakaś inna?

Mozecie mi podac odrazu link do części. Świece jest łatwo znaleść ale reszte elementów już tak nie niestety...

 

dzieki

 

Ja miałem na myśli uszczelki kolektora ssącego, tego który musisz zdjąć, aby dostać się do świec żarowych.

Wymiana tych uszczelek nie jest zawsze konieczna, ale przy przebiegu 150-200 tyś są już na pewno bardzo twarde i nie mają już swoich właściwości.

Ja w 320d nigdy tych uszczelek nie wymieniałem, ale 3 dni temu ściągałem kolektor w 330d i uszczelki były już bardzo twarde i wszystkie wymieniłem bo było to już niezbędne.

Uszczelki dostaniesz raczej tylko w serwisie i koszt to ok 100zł.

http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=VC31&mospid=48480&btnr=11_3327&hg=11&fg=40

Uszczelki nr 2 - 15zł szt, oraz nr 3 - 10 zł szt. (potrzebujesz po 4 szt).

Wyczyść AGR - nr 14 na rysunku, oraz cały kolektor w środku (na tyle, na ile się da) oraz zwróć uwagę na stan klapek w kolektorze i je też wyczyść jakąś chemią lub ropą.

Po ściągnięciu kolektora sprawdź stan wężyków bo parcieją z biegiem czasu. Ja przeważnie wymieniałem na nowe, bo po ściągnięci kolektora jest do nich najlepszy dostęp.

Wyczyść też przepustnicę, nr 16

http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=VC31&mospid=48480&btnr=11_3717&hg=11&fg=40

BMW E36 1991 Limuzyna 325i 2005↔2007

BMW E46 2002 Touring 320d Lift 2007↔2010

BMW E91 2006 330d 2010↔2018

BMW E81 2007 118d 2015→

BMW F31 2014 325d 2018→

icon1.png

F31-C-HRj_qqhnpsx.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musze wymienic takze Uszczelka kolektora wydechowego?

 

Moze ktos dokladnie mi opisac co mam kupic? Bo chce poprostu wymienic przy okazji co to jest niezbedne... Wiec musze kupic 4 świece oraz uszczelkę kolektora wydechowego czy jakaś inna?

Mozecie mi podac odrazu link do części. Świece jest łatwo znaleść ale reszte elementów już tak nie niestety...

 

dzieki

 

Ja miałem na myśli uszczelki kolektora ssącego, tego który musisz zdjąć, aby dostać się do świec żarowych.

Wymiana tych uszczelek nie jest zawsze konieczna, ale przy przebiegu 150-200 tyś są już na pewno bardzo twarde i nie mają już swoich właściwości.

Ja w 320d nigdy tych uszczelek nie wymieniałem, ale 3 dni temu ściągałem kolektor w 330d i uszczelki były już bardzo twarde i wszystkie wymieniłem bo było to już niezbędne.

Uszczelki dostaniesz raczej tylko w serwisie i koszt to ok 100zł.

http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=VC31&mospid=48480&btnr=11_3327&hg=11&fg=40

Uszczelki nr 2 - 15zł szt, oraz nr 3 - 10 zł szt. (potrzebujesz po 4 szt).

Wyczyść AGR - nr 14 na rysunku, oraz cały kolektor w środku (na tyle, na ile się da) oraz zwróć uwagę na stan klapek w kolektorze i je też wyczyść jakąś chemią lub ropą.

Po ściągnięciu kolektora sprawdź stan wężyków bo parcieją z biegiem czasu. Ja przeważnie wymieniałem na nowe, bo po ściągnięci kolektora jest do nich najlepszy dostęp.

Wyczyść też przepustnicę, nr 16

http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=VC31&mospid=48480&btnr=11_3717&hg=11&fg=40

 

 

Świetny opis :cool2:

 

Co do samych uszczelek, występują w zamiennikach z firmy Elring.

 

EL074990 i EL21120 są to numery Elringa, do kupienia np. w Inter Carsie.

 

Też przymierzam się do wymiany świec. Z tego co pokazał komp 2 mam do wymiany.

 

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam.

Mam problem - po wymianie świec ujechałem jakiś kilometr i zaczęło telepać autem i straciło moc. Po ponownym odpaleniu juz nie telepie tylko brak mocy, tak jakby miał ze 40km mniej.Sprawdzałem wszystko wydaje się dobrze podłączone. Ma ktoś jakiś pomysł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
ja mam chyba walnięty sterownik świec żarowych. Czy ktoś wie gdzie go szukać, żeby wymienić? 318d?

 

Fajnie by było gdybyś jeszcze napisał jak masz silnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam chyba walnięty sterownik świec żarowych. Czy ktoś wie gdzie go szukać, żeby wymienić? 318d?

 

Sterownik można naprawić :D Napisz dokładnie jaki silnik i który rocznik autka..

 

to jest 318D, 2,0 122KM 2007 rok, tylko czy opłaci się ten sterownik naprawiać? Jaki koszt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam chyba walnięty sterownik świec żarowych. Czy ktoś wie gdzie go szukać, żeby wymienić? 318d?

 

Sterownik można naprawić :D Napisz dokładnie jaki silnik i który rocznik autka..

 

to jest 318D, 2,0 122KM 2007 rok, tylko czy opłaci się ten sterownik naprawiać? Jaki koszt

 

 

Koszt nowego to ponad 300pln. Używanych nie opłaca się kupować, bo jest duże prawdopodobieństwo że są także "uwalone".. Więc moim zdaniem opłaca się naprawić :D Kwestia wyciągnięcia i późniejszego montażu..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszt nowego to ponad 300pln. Używanych nie opłaca się kupować, bo jest duże prawdopodobieństwo że są także "uwalone".. Więc moim zdaniem opłaca się naprawić :D Kwestia wyciągnięcia i późniejszego montażu.

 

Nowy do R4 kupisz taniej:

http://allegro.pl/sterownik-swiec-zarowych-beru-bmw-3-e46-1-8d-2-0d-i2769343126.html

(jest identyczny z tym w serwisie)

Ja kupowałem rok temu do R6 i nowy kosztował ok 230zł.

(jak ewentualnie kiedyś ten nowy się zepsuje, to pomyślę o naprawie)

 

Naprawić można za ok 100zł, ale znam ludzi którzy i tak w końcu kupili nowy, bo naprawiony nie działał (wywalał błędy).

(oczywiście bez antyreklamy dla naprawiających).

 

Pozdrawiam

BMW E36 1991 Limuzyna 325i 2005↔2007

BMW E46 2002 Touring 320d Lift 2007↔2010

BMW E91 2006 330d 2010↔2018

BMW E81 2007 118d 2015→

BMW F31 2014 325d 2018→

icon1.png

F31-C-HRj_qqhnpsx.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszt nowego to ponad 300pln. Używanych nie opłaca się kupować, bo jest duże prawdopodobieństwo że są także "uwalone".. Więc moim zdaniem opłaca się naprawić :D Kwestia wyciągnięcia i późniejszego montażu.

 

Nowy do R4 kupisz taniej:

http://allegro.pl/sterownik-swiec-zarowych-beru-bmw-3-e46-1-8d-2-0d-i2769343126.html

(jest identyczny z tym w serwisie)

Ja kupowałem rok temu do R6 i nowy kosztował ok 230zł.

(jak ewentualnie kiedyś ten nowy się zepsuje, to pomyślę o naprawie)

 

Naprawić można za ok 100zł, ale znam ludzi którzy i tak w końcu kupili nowy, bo naprawiony nie działał (wywalał błędy).

(oczywiście bez antyreklamy dla naprawiających).

 

Pozdrawiam

 

Z tymi częściami na allegro to bym uważał.. Miałem dwa przypadki kupna części "nowych oryginalnych" na allegro.. Czujnik ciśnienia - przestał działać po 2 tyg, czujnik ABS wywalał błędy.. Na aukcji wyglada dobrze, niby BERU ale ja i tak wolałbym naprawić.. I to nie chodzi o fakt że zajmuję się naprawą takich sterowników tylko, że posiadają one usterkę fabryczną i nie wiadomo kiedy znowu ulegną uszkodzeniu.. Może za rok, może za 15 lat..

 

pozdrawiam

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panow,

Mam pytanie moze nie zwiazane konkretnie ze swiecami,ale z samym podgrzewaczem swiec.Padl i potrzebuje go wymienic.Czy ktos moze mi powiedziec gdzie dokladnie on sie znajduje?Niby gdzies pod czwarta swieca,szukalem go tam ale nic.Prosze o pomoc.

Dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro Roger-Nysa naprawia to znaczy, że to ma sens :wink: jakby nie miało to by wymieniał :D

Mój sterownik na szczęście był cały, skończyło się na świecach. Ale różnicy nie odczułem, bo jeszcze ciepło było jak zmieniałem.

Po ilu jęknięciach rozrusznika Wam zapalają samochody? U mnie 3 razy, za czwartym odpala. Nie martwię się, bo nie kręci długo, nie mam wrażenia żeby się męczył i zawsze zapala tak samo. Jednak jakoś tak szkoda, że nie za pierwszym - drugim razem :wink: może coś da się zrobić, żeby rozrusznikowi ułatwić życie?

Po wymianie dwóch wtrysków na regenerowane też nie odczułem różnicy w zapalaniu ani spalaniu. Fakt, korekta nie była kosmiczna i warunki atmosferyczne też nie wymagają zbyt wiele póki co.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciach...ale z samym podgrzewaczem swiec.Padl i potrzebuje go wymienic.Czy ktos moze mi powiedziec gdzie dokladnie on sie znajduje?Niby gdzies pod czwarta swieca,szukalem go tam ale nic.....

 

Sterownik znaczy sie?

Pozycja A2402, Jaki silnik?

 

w M47,

http://wds.spaghetticoder.org/zi_images/GREO_M47_0005.png

 

w N47,

http://wds.spaghetticoder.org/zi_images/GREO_N47_0011.png

 

PS

Mój sterownik był naprawiany /nie przeze mnie/ i niestety ale naprawa nie odniosła skutku - zastąpił go nowy, wolałem naprawiać żeby poprawić fabrykę ale nie nie wyszło .

pozdrawiam

http://www.hostpic.org/images/75oie_1992258bREE92Wx_2_.png

Pomogę w mojej okolicy przy diagnozie,kodowaniu itp. Free of charge.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi częściami na allegro to bym uważał.. Miałem dwa przypadki kupna części "nowych oryginalnych" na allegro.. Czujnik ciśnienia - przestał działać po 2 tyg, czujnik ABS wywalał błędy.. Na aukcji wyglada dobrze, niby BERU ale ja i tak wolałbym naprawić.. I to nie chodzi o fakt że zajmuję się naprawą takich sterowników tylko, że posiadają one usterkę fabryczną i nie wiadomo kiedy znowu ulegną uszkodzeniu.. Może za rok, może za 15 lat..

 

pozdrawiam

Piotrek

 

Twoja kasa, twój wybór.

 

Mój sterownik został kupiony na allegro za bardzo dobrą cenę, i póki co działa normalnie.

Nie sądzę aby sterowniki na allegro czy w sklepie były gorsze od tych w serwisie Bmw (na pewno są nieomal o połowę tańsze i brakuje im tylko logo bmw na obudowie).

Oczywiście są części które lepiej kupić w serwisie, np termostaty czy paski wielo-rowkowe - (te mają lepszą jakość i trwałość).

BMW E36 1991 Limuzyna 325i 2005↔2007

BMW E46 2002 Touring 320d Lift 2007↔2010

BMW E91 2006 330d 2010↔2018

BMW E81 2007 118d 2015→

BMW F31 2014 325d 2018→

icon1.png

F31-C-HRj_qqhnpsx.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Przy sprawdzaniu samochodu w aso przed zakupem powiedziano mi , ze 2 swiece sa spalone. Dowiedzialem sie, ze jak pokazuje blad wszystkich 4 swiec to uszkodzony jest sterownik jezeli pokazuje dwie to tylko swiece do wymiany.

 

Teraz kilka pytan do Was:

 

1. Czy sterownik swiec w e90 to typowa usterka w sensie, ze po jakims czasie zawsze pada (moj ma prawdziwy przebieg 174k) ? Pytam czy wymieniac tylko swiece czy od razu tez ten sterownik - bo koszt wymiany swiec jest spory.

 

2. Kolejne pytanie to czy ktos wymienil uszczelki kolektora na zamienniki czy konieczne/lepiej jest kupic oryginaly bmw to w sumie kawalki gumy ? Oryginaly kpl ok 150 zl zamienniki kpl 65 zł.

 

3. Swiece planuje kupic boscha powiedziano mi, ze takie ida na pierwszy montaz to dobry wybor ?

Świeca żarowa Bosch

Bosch [0 250 402 002]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.