Skocz do zawartości

E36 318i 1993r benzyna NIE PALI


PBC69

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!!!

Ostatnio moja BMW jakoś dziwnie pracowała, szarpała, dusiła się gasła na niskich obrotach, obroty falowały. Teraz jak zgasła tak nie chce odpalic... Kreci i kreci ale nawet nie zalapuje... pompka jest dobra bo sprawdzalem. pomocy!!! :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz go w podszybiu, tzn musisz wymontować tą skrzynkę plastikową na akumulator, jak dobrze pamiętam wyjąć kilka plastikowych kołków, odchylić tą matę (która Ci się w palcach będzie rozsypywać) i dostaniesz się do komputerka. Jak go będziesz wymontowywał to zapamiętaj jak jest on zamontowany blaszkami czy czymś podobnym żebyś potem się nie głowił jak to ma być żeby nie latał :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemanko chłopaki!!! Wiecie mam problem z odnalezieniem komputera :oops:

tam od akumulatora nie mam pojecią jak się dostać, a za schowkiem jest full kabli i 2 skrzyneczki...

plastikowa i taka w blaszanej obudowie. myslalem ze to ta w blaszanej ale jest na niej napis ABS, na plastikowej nic nie ma...

Pomożecie???

Juz mi ręce opadają :cry2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

on nie jest we wnętrzu tylko w komorze silnika.A we wnętrzu masz komputer od ABS-u i centralke od zamka.No więc musisz zdemontować akumulator,za nim masz wygłuszenie przegrody.Musisz je odchylić,tam masz plastikową pokrywe na kilka śrub.Odkręcasz je i widzisz komputer.Wszystko robisz od strony silnika.I wszystko jest na wysokości akumulatora.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema!!! Nie wiem jak u mnie z czujnikiem, ale wydobyłem kompa... Wygląda on makabrycznie :shock:

Ale siedze i czyszczę go, wysuszę i zobaczymy. Jak nie pomoże to sprawdzę czujnik.

 

Podejdź do serwisu telefonów komórkowych i zapytaj czy mają myjkę ultradźwiękową, niech Ci wymyją elektronikę i wysuszą, wtedy dopiero sprawdzaj czy działa, jeżeli nie to szukaj innego używanego komputera, poniżej 200 pln powinieneś znaleźć. Czujnik wału można sprawdzić zwykłym omomierzem, powinien mieć od kilkuset omów do ok 1500 omów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komputer wyczyściłem na błysk, wysuszyłem, ale nadal nie pali.

Myślę, że to wina tego czujnika. Widać, że ktoś już kiedyś przy nim grzebał. Jest oryginalny ale posklejany taśmą.

Chciałem odpiąć go, ale bardzo trudno dostać się do wtyczki. Poradzicie coś?

Czy czujnik za 150zł to nie lipna sprawa? Ile może kosztować taki, który podziała?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że ma kable na wierzchu nie znaczy że jest uszkodzony, sprawdź go omomierzem. Co do komputera to może sobie paść tak nagle, miałem taki przypadek właśnie u siebie, nigdy nie był zalany, suchutki w środku i któregoś pięknego dnia silnik zapalił i sekundę później zgasł i to był koniec sterownika ;) pomogła wymiana na inny używany. Natomiast znajomego sterownik po wysuszeniu pracuje poprawnie, najlepszym rozwiązaniem było by podstawienie twojego komputera do innego auta i sprawdzenie czy działa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.