Skocz do zawartości

USZKODZONY CENTRALNY WLEWU


RUDY 102

Rekomendowane odpowiedzi

WITAM

GDZIE ZNAJDE PRZEKAZNIK LUB CENTRALKE KTURA STERUJE KLAPKĄ WLEWU - SERWO MECHANIZM JEST DOBRY SPRAWDZIŁEM ALE PILOTEM TYLKO OTWIERA SIE WLEW NIE CHCE GO ZAMKNAC/ BMW E36 325 TDS nie chce sie za to zabierac nie wiedzac gdzie to jest

pozdrawiam WSZYSTKICH FORUMOWICZÓW

POZDRAWIAM !!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...
Jak sobie z tym poradzic? Mam dokladnie to samo! Centralny przy wlewie otwiera sie a nie zamyka. Sprawdzilem napiecie miernikiem i neonowka. Na otwarcie dostaje napiecie 12V (albo -12V- neonowka swieci) a na zamkniecie 0,4V czyli prawie nic (i neonowka nie swieci). RUDY 102 gdzie byl problem? Jak sobie poradziles?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mam takie błache pytanie. Skąd wiece ze otwiera skoro nie da sie zamknąć?

 

Oczywiście :wink: Powodzenia w naprawie :cool2:

 

:) Bo ten skobelek w silowniku od wlewu mozna "manualnie" wysunac. I jak dostaje sygnal zamkniecia (-12V) to chowa skobelek :) Ale nie dostaje +12V zeby wysunac skobelek. Gdzie szukac? Chyba pozostaje elektryk samochodowy.

 

Moze ktos zna dobrego w Katowicach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

posprawdzajcie sobie wiazki elektryczne do silownikow poczynajac od dzwi kierowcy pozniej lewe tylne drzwi nastepnie wiazka w tylnej klapie i tak pokoleji czy kazdy przewod ma przejscie bo lubia sie wsrodku przewody peknac wygladaja ok a nie sa i lubia sie wtedy dziac przerozne rzeczy dziac z centralnym zamkiem. Najczesciej psuja sie wiazki w klapie bagaznika i w dzwiach kierowcy bo najczesciej otwierane ale czasem peknie jakis przewodzik i albo nie przewodzi jak trzeba albo sie gdzis zwiera w skrajnych przypadkach podczas wlanczania swiatel zamykal sie centralny zamek bo robilo sie zwarcie z podswiatlenia rejestracji na przewody centralnego i zamykalo drzwi :jawdrop: w 95% przypadkch ze niepoprawnym dzialaniem centralnego w e-36 to byl powod

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, mam zamontowany alarm. Wlaczanie/wylaczanie alarmu powoduje zamkniecie/otwarcie centralnego zamka. W drzwiach sie zamykaja a przy wlewie nie.

 

 

Sprobuj zamknac auto kluczem i sprawdz czy zamyka klapke.

Wydaje mi sie ze masz zle podpiety alarm do centralnego i przez to nie zamyka klapki wlewu i nie dziala ryglowanie drzwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie dzisiaj posprawdzalem wszystkoo i okazuje sie ze z kluczyka mozna zamknac tylko te drzwi do ktorych sie wklada kluczyk a nie wszystkie :) Klapka sie nie zamyka tymbardziej. Tak jakby czujniki w zamkach byly poodlaczane? Albo moze ja mam nieoryginalny centralny? Czeka mnie wizyta u dobrego speca od alarmow i centralnych zamkow. Tylko po przejrzeniu tego forum ja juz wiem na ten temat wiecej niz niejeden spec! :)))

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mysle, ze ten kto zakladal alarm wpial sie w przewody czujnikow otwierania i zamykania. Dlatego teraz nie moge zamknac samochodu z kluczyka tylko z pilota. Myslicie ze dobrze mysle. Moze tak byc? Czy schemat centralnego zamka ktory znalazlem tutaj:http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=15166&highlight=schemat+centralnego+zamka moze tez pokazywac centralny w E36 z 1996 roku?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.