Skocz do zawartości

E 36 1.8 i M43 swap na 1.8 is M42


s0snus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Serdecznie

W powodzi została uszkodzona moja jednostka napędowa 1.8 i M43 w E36 Sedanie i postanowiłem wymienić silnik na nieco mocniejszy M42 1.8 is. wraz z osprzętem elektryką i kompem. Jak do tej pory wszystko cacy tyle ze się silnik kręci a iskry nie ma. Proszę o pomoc bo nie wiem za co mam się wziąć ? :cry: Ponoć trzeba dopasować EWS - DME testerem serwisowym ale nie wiem gdzie to jest i jak to wygląda. Gdzie mam sie wpiąć. I czy przypadkiem immo nie blokuje bo stacyjki do tego silnika niestety nie udało mi się zdobyć. Przewody wysokiego napięcia sprawdziłem i próbowałem na każdej z czterech cewek. I nic silnik sie kręci a iskry jak nie było tak i nie ma :mad2: :( Proszę O POMOC !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o dzieki wielkie. w zimie bede zmienial silnik na 1,8 is M42 i zbieram informacje ogolne.

skrzynia zostaje wal dyferencjal

mocowanie silnika to samo tylko zmieniac ;]

 

chce zyskac na przyspieszeniu Vmax nie musi byc taki wielki.

 

posprawdzaj dokladniej elektryke. moze cos nie podlączone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyszło na to ze cewki są dojechane. Zmieniłem na listwe cewkową z M43 1.8 i poprzedniego silnika. Jest iskra i pali. ALE teraZ wyszedł kolejny kotek z worka. Nie pali mi na pierwszy cylinder. Iskra jest ale swiece zazuca olejem. nie wiem z jakiego powodu. nie wkreca sie na wysokie obroty. i silnik faluje mirdzy 500 a 1300. :duh: Czy ktoś miał juz z tym do czynienia ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy jest jakaś różnica pomiędzy czujnikiem wałka rozrządu w silniku 1.8 i M43 a 1.8 is M42 ? Bo mam cały silnik M43 w częściach tyle ze był utopiony i korbowód bokiem wyszedł. Ale chyba czujniki są ok. I czy dało by rade je zamienić ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem dodać ze świeczka na pierwszym cylindrze jest cała mokra i czarna. Zarzuca ją olejem. I czy przypadkiem może być to wina oleju? Może jest jego nadmiar ? Nie zmieniałem jeszcze starego oleju ponieważ chciałem uruchomić najpierw silnik i sprawdzić czy najpierw będzie hulał jak należy a następnie pozmieniać płyny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na co lepiej zmienic ? Oba silniki sa do siebie bardzo podobne nie wiele sie roznia pod wzgledem wyposazenia i mocy. Na Twoim miejscu zminil bym na cos mocniejszczego. Ja z 1.8 i M43 115 km po zgonie powodziwym dokonalem zakupu i zmiany na starszy model M42 1.8 is 140 konny. Osprzet i inne podzespoly sa praktycznie te same. Trzeba zmienic komputer i wiazke i gume do przeplywki. Najlepiej kupic kompletny silnik ale dosc ciezko trafic. Polecam Ci szczeze zmiane na cos mocniejszego. Jak swojego dopieszcze to na pewno bede zadowolony. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej 4.15 :P Ale taki do zwyklej jazdy ulicznej sie nie nadaje.

Generalnie im wyzsze przelozenie tym lepsze przyspieszenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

wybaczcie odgrzanie starego tematu, nie chciałem zakładać nowego :)

 

Mam taki problem:

 

Zmieniam w swoim aucie silnik z M40B18 na M42B18.

M42 które kupiłem ma niestety EWS (okazuje się, że była taka wersja - przejściowa).

 

Teraz 3 rozwiązania:

- montaż razem z EWS (chciałbym tego uniknąć)

- wykasowanie EWS z komputera (koszty..)

- i teraz pytanie: czy nie mogę po prostu kupić na allegro samego komputera do silnika M42 w wersji bez EWS, i podłączyć??

 

Skoro EWS składa się z: transpondera, anteny, kluczyka i innego komputera... pierwsze trzy elementy usuwam, a komputer będzie bez EWS - na chłopski rozum powinno zadziałać. Czy ktoś z Was "ćwiczył" ten temat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 8 miesięcy temu...
  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.