Skocz do zawartości

[E87] Wymiana żarówek tablicy rejestracyjnej.


irekka

Rekomendowane odpowiedzi

Na przeglądzie technicznym okazało się, że jedna z dwóch żarówek oświetlających tablice rejestracyjna jest przepalona. Nie miałem sygnalizacji tego problemu. Dzisiaj jadąc po żaróweczkę przepaliła się druga - i ten fakt został mi radośnie obwieszczony przez elektronikę samochodu. Na szybkiego sięgnąłem do instrukcji, żeby sprawdzić typ żarówki i na 159 stronie niemieckojęzycznej wersji manuala znalazłem informację, że typ żarówki to C5W (popularna rurkowa). Kupiłem 2 sztuki, wróciłem do domu, wyjąłem tablicę rejestracyjną odkręciłem ramkę, wyjąłem lampkę i ... okazało się że potrzebna jest W5W. Z tablicą za tylną szybą ponownie musiałem jechać do sklepu. W sumie wymiana banalna - dostęp kiepski bo ramka tablicy blokuje możliwość wyjęcia lampki - ale być może, że przy innej ramce, niżej przykręconej nie ma tego problemu. Nawet myślałem o wymianie na ledowe oferowane np na allegro. Ale po pierwsze cena 2 zł do 150, po drugie mam wrażenie ze zdjęć, że te ledowe oślepiają kierowców, po trzecie jest mi zdecydowanie obojętne czy podświetlenie jest białe jasne, czy żółte standardowe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie są W5W też jedną mam spaloną :) już się temu przyglądałem ale zawsze zapominam kupić i wymienić ( a nawet mam gdzieś taką w garażu ) :) .

Fakt do wymiany żarówek należy odkręcić tablice i ramkę co w moim przypadku jest troszku kłopotliwe bo przynitowałem sobie tablice :)

Czy W5W czy rurka to chyba zależy od lampki . Być może w instrukcji są dwie wersję ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
Witam. Dla mnie jesteście mistrzami jak sami to wymieniliście. Ja się dziś użerałem z tym i nie chce wyjść ta osłonka. Dziwne bo w Oplu np. jest taki zaczep który się podważa lekko i wychodzi ta osłonka, a tu nic takiego nie ma... Hellpppp :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
Ja już wymieniałem dawno i nie musiałem ściągać ramki tablicy rejestracyjnej delikatnie podważyłem i wyszło idealnie a potem pstryk i jest na odpowiednim miejscu, dodam iż inne żarówki niż w5w będą wywalać błąd na desce, ja wymieniałem na parkingu galerii krakowskiej w 3 minutki;-)

Pokonując granice własnej wytrzymałości,

Wznosisz się na wyżyny własnych umiejętności,

Bo to życie oferuje nam dziś wiele możliwości,

A ty łap los w swoje ręce nadal bądź duchowo mocny!

P.S Ryszard Andrzejewski (PEJA)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja dokładnie tak zrobiłem z wyczuciem;-)

Pokonując granice własnej wytrzymałości,

Wznosisz się na wyżyny własnych umiejętności,

Bo to życie oferuje nam dziś wiele możliwości,

A ty łap los w swoje ręce nadal bądź duchowo mocny!

P.S Ryszard Andrzejewski (PEJA)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 4 miesiące temu...

Mam pytanie co do uzytkownikow, uzywajacych ledowych zarowek z tylu pod tablice rejestracyjna.

Uzywam takich: http://sklep.motohid.pl/pl/p/W5W-LED-Can-Bus-2xSMD-W5W-T10-white-6000k/110

Te zarowki trzymaja mi max 3-4 miesiace, ktos moze ma lepsza alternatywe dla trzymajacych dluzej ledow?

Czy ma ktos np. takie http://allegro.pl/showItem2.php?item=5985267043 i moglby sie wypowiedziec o ich zywotnosci?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie wymieniłem na takie https://www.24sklep.pl/zarowki-led-samochowe/56-zarowka-samochodowa-led-t10-canbus-2-smd-5050.html tylko nie pamiętam czy z jedna diodą czy z trzema i obowiązkowo z CANBUS żeby nie pokazywały błędów, co żywotności od wymiany pół roku i jest ok...

 

PS polecam sklep chyba najtaniej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.