Skocz do zawartości

330d dziwny dzwięk przy gaszeniu silnika


vieviur

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

chcialem zapytac czy ktos obserwowal kiedys takie objawy - jak gasze samochod to jakby wal zatrzymuje sie z takim jakby skrzypnieciem, jak otarcie metal o metal. no moze zbyt drastycznie to nazwalem, bo zaraz mozna pomyslec, ze silnik sie rozlatuje, ale nie - auto pali elegancko, silnik pracuje rowniutko, ciagnie do konca od niskich do wysokich obrotow, tylko przy gaszeniu tak jakby dziwnie wal sie zatrzymuje. nie mialem nigdy wczesniej takiego silnika, moze to normalne ze tak gasnie? chociaz wydaje mi sie ze powinien gasnac bardziej "gladko". co o tym myslicie?

pozdrawiam.

Edytowane przez vieviur
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie, pod grzechotanie nie podchodzi, to raczej takie jakby piskniecie, jak piskniecie lozyska czy cos w tym stylu. zauwazylem dzisiaj ze przy zapalaniu tez sie to pojawia, to taki krotki dzwiek tylko w momencie ruszenia walu z pozycji nieruchomej i tak samo jak wal zatrzymuje sie z ruchu. dwumas przerabialem juz w audi wczesniej i objawy byly troche inne, dalo sie zauwazyc drgania przy ruszaniu z miejsca albo przy wciskaniu sprzegla, a tutaj ruszanie jest bardzo plynne, nie ma zadnych drgan budy, takze ja raczej obstawialbym co innego, ale reki sobie za to nie dam uciac. komputer nie pokazuje zadnych problemow, oprocz bledow swiec zarowych, o tym bledzie napisalem na innym forum, ale tego tez bym raczej nie wiazal z tym dzwiekiem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego poczytaj ten wątek odnośnie tego pisku już niejeden wytargał wszystkie włosy ja mam też bunię taka jak ty i niestety u mnie występuje ten pisk przez wyrąbane koło dwumasowe tylko że u mnie ewidentnie grzechocze mi samochód przy ruszaniu, więc jak wymienię koło to zobaczymy czy wszystko wróci do normy, a oto ten wątek:http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=69&t=124913 i jeszcze to poczytaj:

viewtopic.php?f=69&t=100711 życzę ci rozwiązania problemu bo wielu sie z nim nadal boryka.

Sprzedam, uchwyt ręcznego ze skóry, tylna klapa Pre-Lci Igiełka.

Człowiek nie potrzebuje gwiazdy, błyskawicy a nawet czterech pierścieni, człowiek potrzebuje dwóch nerek.

Moja ślicznota: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=158&t=211412 oceń:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widze ze to problem takiej kategorii jakie bywaly jak mialem audi, tam tez wiele osob przerabialo np. szapranie autem przy ruszaniu albo wysoko biorace sprzeglo i tez przyczyn moglo byc 10 - jednemu pomagaly poduszki, innym wymiana dwumasu, czasem samo sprzeglo, a po czesci przyczyna tez byla rozregulowana pompa wtryskowa, ktora powodowala wlasnie przy ruszaniu na wolnych obrotach dodatkowe drgania silnika. czesto te kilka przyczyn lubi sie laczyc i pomgada dopiero wyeliminowanie paru przyczyn. ja sobie to jeszcze poobserwuje bo w przypadku tego problemu nie sprawia mi to poki co klopotow z uzytkowaniem, a pewnie w koncu dotre co jest przyczyna. to wlasnie bardziej brzmi jak jakis napinacz, pasek klinowy, moze lozysko na alternatorze albo cos na rozruszniku. moze wlasnie kolo pasowe, sprobuje przeanalizowac sugestie z tych watkow, ktore wkleiles bo wiele z nich tez brzmi bardzo prawdopodobnie. zobaczymy, dam znac jak to namierze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Koledzy

 

U mnie tez jest dziwny dźwięk przy gaszeniu jak i przy odpalania auta a także troszkę rzuca silnikiem. Tak jakby coś popiskiwało z kolo pasków.

wymieniony jest dwumas ze sprzęgłem, łożysko sprzęgła, poduchy pod silnikiem i skrzynia. Ma ktoś jakiś pomysł? Mi osobiście wydaje się ze to kolo balansujące. Kiedy dam 3000k obrotów to widać jakby miało luzik z milimetr i leciutko chodzi na boki lecz podczas spoczynku jest nieruchome i nie czuć żadnego luzu. Auto to 320d z 2004

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Koledzy

 

U mnie tez jest dziwny dźwięk przy gaszeniu jak i przy odpalania auta a także troszkę rzuca silnikiem. Tak jakby coś popiskiwało z kolo pasków.

wymieniony jest dwumas ze sprzęgłem, łożysko sprzęgła, poduchy pod silnikiem i skrzynia. Ma ktoś jakiś pomysł? Mi osobiście wydaje się ze to kolo balansujące. Kiedy dam 3000k obrotów to widać jakby miało luzik z milimetr i leciutko chodzi na boki lecz podczas spoczynku jest nieruchome i nie czuć żadnego luzu. Auto to 320d z 2004

koło pasowe na 100 % bo już nic innego Ci nie zostało ... jeśli interesuje Cię kupno taniej niż na allegro to zapraszam na priva , zapewniam że będziesz zadowolony...

SPECIAL REMAPPING SERVICE - SOFTWARE ENGINEERING - IDA PRO


Chiptuning Łódź


ŁÓDŹ BYDGOSZCZ BIRMINGHAM LONDON


https://www.tc-performance.com/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Koledzy bez obaw ja wymieniłem dwa paski od klimy i ten dłuższy od wspomagania i alternatora po wymianie tych pasków auto zaczeło piszczeć przy gaszeniu i uruchamianiu silnika więc to jest przyczyną posrostu przy uruchamianiu silnika i gaszeniu jest stawiany opór i minimalnie się ślizgnie pasek. Wymiana napinacza lub pasków ale nie jak ja to zrobiłem kupiłem tańsze i mam piszczenie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i po wyminie zajęło mi to jakieś pól godzinki, jak ktoś wie co i jak. Teraz zero piszczenia i drania prawie ustały.

 

Wymieniłeś koło pasowe? Jakiej firmy i jaka cena?

 

Jakiej firmy polecacie koła pasowe?

BMW E36 1991 Limuzyna 325i 2005↔2007

BMW E46 2002 Touring 320d Lift 2007↔2010

BMW E91 2006 330d 2010↔2018

BMW E81 2007 118d 2015→

BMW F31 2014 325d 2018→

icon1.png

F31-C-HRj_qqhnpsx.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i po wyminie zajęło mi to jakieś pól godzinki, jak ktoś wie co i jak. Teraz zero piszczenia i drania prawie ustały.

 

Wymieniłeś koło pasowe? Jakiej firmy i jaka cena?

 

Jakiej firmy polecacie koła pasowe?

 

Kolego nie powiem ci bo niestety nie pamiętam to był jakiś zamiennik kupiony w Niemczech zaczynał się na D..Darken Draken Daiken.... ale nie mogę sobie przypomnieć, sorry. Moze w sobotę dam auto na podnośnik to sprawdzę. Co do kosztów to kosztowało mnie 109 euro. Możesz kopic Corteco tu się kolega wyżej ogłaszał spytaj go.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio wyczyściłem kolektor ssący, przepustnicę i EGR (nie były mocno brudne) i powiem że szarpnięcie przy gaszeniu ustało o jakieś 30-50% więc z kołem pasowym tak bardzo się nie śpieszę bo nie jest tak źle (ale pewnie za jakiś czas nastanie taki moment że będzie do wymiany).

Jedyne co zauważyłem, to delikatny pisk trwający z pół sekundy przy odpalaniu i gaszeniu i dlatego myślę że to być może koło już jest trochę zużyte.

Czy jest możliwe że to tylko lekki uślizg (nowego) paska 6PK?

BMW E36 1991 Limuzyna 325i 2005↔2007

BMW E46 2002 Touring 320d Lift 2007↔2010

BMW E91 2006 330d 2010↔2018

BMW E81 2007 118d 2015→

BMW F31 2014 325d 2018→

icon1.png

F31-C-HRj_qqhnpsx.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koło ponieważ ono jest pokryte taką jakby gumą ... i ta guma z czasem się wyciera !!!

SPECIAL REMAPPING SERVICE - SOFTWARE ENGINEERING - IDA PRO


Chiptuning Łódź


ŁÓDŹ BYDGOSZCZ BIRMINGHAM LONDON


https://www.tc-performance.com/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio wyczyściłem kolektor ssący, przepustnicę i EGR (nie były mocno brudne) i powiem że szarpnięcie przy gaszeniu ustało o jakieś 30-50% więc z kołem pasowym tak bardzo się nie śpieszę bo nie jest tak źle (ale pewnie za jakiś czas nastanie taki moment że będzie do wymiany).

Jedyne co zauważyłem, to delikatny pisk trwający z pół sekundy przy odpalaniu i gaszeniu i dlatego myślę że to być może koło już jest trochę zużyte.

Czy jest możliwe że to tylko lekki uślizg (nowego) paska 6PK?

 

 

Witam

 

U mnie czasem tez piszczy wiec raczej bym się tym nie przejmował. Dodam ze założone jest nowe kolo pasowe paski i napinacz na klimie. Wydaje mi się ze ten typ tak ma :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja planuję jeszcze do zimy założyć nowe rolki z napinaczem i na ustanie pisku do końca raczej nie liczę.

Czy ktoś wie gdzie można kupić rolki do 330d 2006r poza ASO. Podobno można kupić tylko oryginał, a w przypadku rolki napinającej tylko z napinaczem (oczywiście w ASO).

Rolka z napinaczem ok 280zł.

Rolka prowadząca ok 124zł.

Edytowane przez chris99

BMW E36 1991 Limuzyna 325i 2005↔2007

BMW E46 2002 Touring 320d Lift 2007↔2010

BMW E91 2006 330d 2010↔2018

BMW E81 2007 118d 2015→

BMW F31 2014 325d 2018→

icon1.png

F31-C-HRj_qqhnpsx.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

cześć koledzy u mnie też popiskuje przy starcie u gaszeniu silnika.mam bmw e90 320d. Trochę zaczyna to być irytujące.

Może ktoś z was ma dojście do orginalnych pasków klinowych do bmw ?

W ASO chcą za długi pasek 180zł a krótki 90zł.

Wymieniłem już napinacz orginalny i pasek długi Bosha. Ale ktoś mi powiedział że muszą być tylko orginalne paski bmw żeby przestało popiskiwać-nie wiem na ile to prawda. :shock:

Co o tym myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja oryginalny, stary pasek zastąpiłem nowym firmy Gates (60zł), poprawa kolosalna, ale jest lekki pisk (ok 0,3 sek) przy odpalaniu i gaszeniu i nie jest to uciążliwe.

Na początku myślałem że to wina zużytego koła pasowego bo trochę trzęsło silnikiem przy gaszeniu, ale po czyszczeniu przepustnicy, AGR, kolektora ssącego i wymiany uszczelek kolektora szarpanie ustąpiło w co najmniej 50%.

Podobno paski Contitecha są dobre.

BMW E36 1991 Limuzyna 325i 2005↔2007

BMW E46 2002 Touring 320d Lift 2007↔2010

BMW E91 2006 330d 2010↔2018

BMW E81 2007 118d 2015→

BMW F31 2014 325d 2018→

icon1.png

F31-C-HRj_qqhnpsx.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.