Skocz do zawartości

320d 1999 drgania na postoju


PAWEL26

Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich

moj problem polega na tym iz po odpaleniu samochodu na wolnych obrotach trzesie sie caly wydech drgania odczuwane sa tez na drazku zmiany biegow, jak zwieksze obroty tak powyzej tysiaca wszystko sie uspokaja choc nie tak do konca bo drazek zmiany biegow dalej wibruje ale bardzo delikatnie ,

czy moze wie kotos co to moze byc?? czy to moga byc oznaki rozpadajacego sie dwumasa?? z gory dziekuje za jakies podpowiedzi w tym temacie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mialem taki objaw ale po jakimś czasie się uspokoiło. Znajomy mechanik powiedział, że przyczyną mogło być kiepskiem paliwo.Sam nie wiem. Za to na innym forum przeczytałem, że "gar nie palił" w związku z wtryskiwaczem, który był zapieczony. Komputer rozwiąże sprawę, bo pokaże ciśnienie na każdym cylindrze i przynajmniej wtrysk można będzie zdiagnozować.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam mialem taki sam problem kilka miesiecy temu. Ewidentnie kolo pasowe :) wystarczy na wyłaczonym silniku wejsc pod auto i czyms te kolo sprawdzic napewno na gumie poszlo i na wolnych obrotach gdy nie ma napiecia paska drga Ci auto i dosc glosno klekocze. Jak dodasz gazu to pasek sie naciaga i kolo pasowe jest naciagniete i tak tego nie slychac.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
witam mam taki problem auto na starcie nie drga tylko jak lekko dodam gazu to potem obroty spadają i tak przy 900 obrotów zaczyna drgać, po chwili ustaje to samo jak dojeżdżam do skrzyżowania i staje w miejscu chwila drga i przestaje .Złącze elastyczne wymienione w bosh podobno to była przyczyna zrobili, nie drgało chwile i znowu po jednym dniu zaczęło znowu drgać ....teraz zwalają winę na coś z silnikiem miałem jechać na diagnozę komputerową no i przy okazji wykasowana została inspekcja, ale błędów na silniku żadnych nie wykryto....co to może być ????w środku auta nie słychać drgań
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co zauważyłem to jak i na postoju choć tylko przez chwile drgania występują, ale w czasie jazdy też jeśli zwalniam albo manewr cofania wykonuje no wtedy ale tylko i wyłącznie jak obroty spadają do 900 bo po wyżej nic.wszystko potem jest ok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Hey,

 

Odswiezam temat. Mam bardzo podobny przypadek w E91 320d. Koło pasowe wymienione + paski. Po przejechaniu ok 5k zaczął mi w poniedziałek strasznie drgać, wymieniłem koło na inne nowe bo miałem pod ręką i praktycznie to samo. Przy niskich obrotach drga i rzęzi, jak włącze klime to przestaje :shock: Od czasu do czasu przestanie tez sam z siebie. Sprawdziłem wstryski, są ok. Postaram sie w sobote nagrać filmik.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
Moim zdaniem to winna wydechu, tez wymieniałem ostatnio złącze elastyczne na 60x150mm, i po skręceniu całego wydechu do kupy wydech zaczął latać jak wściekły, drgania w przedziale 900 obrotów były odczuwalne na całym aucie, tak mnie to drażniło, że poluzowałem wydech na łączeniu ze środkowym katalizatorem aż zniwelowałem drgania w tym przedziale obrotów, ale nie mogę do dziś zniwelować drgań wydechu końcowego, moim zdaniem nie powinny być wogole widoczne a jak juz to w minimalnym stopniu. Napiszcie jak to u was wygląda, głownie chodzi mi o to czy macie i jak juz to czy mocne drgania wydechu, ile macie wspawanych złącz w jakich rozmiarach i gdzie zamocowanych z góry dzieki za odp.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może mi ktoś odpowiedzieć, nie che zakładać nowego wątku dlatego pisze w tym. Napiszcie mi czy u was po montażu jednego albo 2 złącz elastycznych drgania wydechu sa nadal czy nie ma ich wogole? bo nie wiem jak mam patrzec na swój przypadek, auto kupiłem 6 miesiecy temu z uszkodzonym złączem wiec nie mam porównania.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.