Skocz do zawartości

E65 Zmiana VIN w uzywanych komponentach


mbbrzoza

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Dołożyłem do auta z 2003 roku moduł video (fbas) i nową navi (nav03). Chciałbym pozmieniać viny w tych komponentach i przekodować navi.

Navi przy probie kodowania w ncsexpercie wyświetla komunikat "wrong ecu coding index" - popatrzyłem po urządzeniach i mają codirung index 0, a navi ma 5. Zmiany vinu nigdzie nie znalazłem - tylko w Ediabas Tool32 była opcja zmiany vinu ale po restarcie urządzenia wskakiwał znowu stary. W e38 i e39 takie rzeczy robiłem pasoftem, ale do nowego auta nie mam tego softu...

Moje pytania są następujące:

1. Jak zmienić vin w tych urządzeniach?

2. Jak i czy da się zmienić codirung index?

 

Pozdrawiam

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 5 miesięcy temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 8 miesięcy temu...
  • 9 miesięcy temu...
Witam, mam mały problem. w e65 2004rok, po wypadku przestał świecić lewy ring i prawy xenon zaczął mrugać. Najprawdopodobniej zjarał się moduł świateł. kumpel kupił drugi ale różnił się dwoma ostatnimi cyframi. podłączyliśmy go i wszystkie światła działają teraz jak należy. Chcieliśmy dokodować DRL i teraz jest problem z odczytaniem tego modułu. W ncs-ie wyskakuje błąd Wrong ECU coding index..... Pewnie wina jest tego że został stary vin w LMA. Jak można to zmienić? Czy wystarczy sama zmiana przez tool32?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.