Skocz do zawartości

problem z klima i chlodnica


silverr

Rekomendowane odpowiedzi

Witam od pewnego czasu mam problem z kilma nie chlodzi tak jak powinna tzn podczas jazdy leci jakies zimne powietrze ale jak sie zatrzymie juz nistety nie,zauwazylem ze ten wentylator ktory znajduje sie przed chlodnica w plastikowej obudowie takiej z siateczki stara sie zakrecic ale nie potrafi zrobi jeden obrot maly i koniec..czy wie ktos jak go wyciagnac sprawdzic przemierzyc..no i druga sprawa jest tak ze podczas jazdy na klimie po kilku kilometrach woda w chlodnicy momentalnie sie gotuje czy to ma cos wspolnego z tym czy termostata padl czy moze jeszcze cos innego...zauwazylem wyciek z chlodnicy ale caly czas dolewam wody no i nei wiem co zrobic....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. sprawdz szczelność klimy jezeli masz malo czynnika wentylator nie bedzie się włączał

2. uzupełnij czynnik klimatyzacji

3. co do układu chlodzenia to sprawdz szczelność podstawa.

4. potem termostaty, ew pompa.

 

CHAMPION

______________

champion

e53 3.0dA 2005

e53 3.0dA 2004

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie dodatkowo pomogło umycie chłodnicy.

1. naprawiłem wentylator ale po wymianie prawie cały czas huczał na najwyższych obrotach...

2. pojechałem zobaczyć co piszczy w trawie z hałasującą sprężarką...okazało się, że jest za duże ciśnienie w układzie wysokiego ciśnienia.

3. wypompowaliśmy czynnik i wyszło, że jest prawie 700 gram a powinno być 650 g (+/-10 g).

4. napełniliśmy czynnikiem i oczywiście olejem

5. ciśnienie dalej za wysokie choć już lepsze niż było, więc detergent na chłodnicę i myjka i jazda...(mycie przez nerki przy otwartej masce oczywiście - dla lepszego efektu lepiej umyć ją przy ew. naprawie wentylatora - ja niestety zapomniałem tego zrobić a nie chce mi się zdejmować znów przodu; choć na górze jest najbardziej zanieczyszczona więc powinno wystarczyć w większości przypadków).

6. trochę przeschło i sprawdzenie...gitara gra i śpiewa ;)

Wniosek: zbyt wysokie ciśnienie powodowało, że sprężarka czasem huczała buczała itp. Jednym słowem miała ciężko (gościu powiedział, że jak jego żona ma ciężko to też buczy, więc żebym się nie dziwił sprężarce ;)) Do tego teraz przy tych upałach wentylator nawet na postoju radzi sobie z chłodzeniem czynnika bez najwyższego biegu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam podobny problem ostatnio przestala mi wogole klima chodzic, okazalo sie ze jest mniej niz polowe czynnika wiec napelnili i zaczela dzialac, ale czuje ze jak jade to chlodzi i jest niby ok ale jak staje na swiatlach zaczyna leciec cieple powietrze. wogole cos za bardzo mi klima obciaza silnik nie wiem czy to jest spowodowane jak jade z klima to silnik chodzi podobnie jakby byl zimny.

 

ostatnio zostawilem auto zeby stalo z wlaczona klima bo 10 min postuje temp przekroczyla pion. po ruszeniu wszystko bylo ok. co to moze byc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.