Skocz do zawartości

Wentylator klimy UDALO SIE!!!


maxym530d

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie!

Chcialbym podzielic sie z wami moim dobrym humorem, poniewaz udalo mi sie rozwiazac problem nie dzialajacego wiatraka klimatyzacji w mojej E39 530dA. Smiglo wiatraka nie krecilo sie jak wlaczalem klime, przez co podczas postoju w korkach buhal goracy wiatr do srodka pojazdu no i wskaznik wody potrafil odchylic sie troche w prawo, czyli grzal sie..

 

Po wizycie w ASO dowiedzialem sie, ze nowy egzemplarz kosztuje 1700 PLN brutto. Lekko mnie to wku...wilo.

Moj sasiad, ktory jest elektonikiem zadeklarowal pomoc i po rozmontowaniu pol przodu wyjelismy ten ow wiatrak i dobralismy sie do jego silniczka. Zakladalismy, ze popsul sie elektroniczny modul, ktory jest w tym wiatraku. Bylem przygotowany na wielogodzinne szukanie usterki.

Okazalo sie, ze od soli :duh: :duh: :duh: , ktora rowniez tam sie dostala skorodowal miedziany drut i jeden styk w silniczku. Po fachowej naprawie, podlaczam pod wtyczke, wlaczam klime i ........ DZIALA !!!!!!!!!!!!!! Nawet nie wiecie jak sie ucieszylem.

 

Polecam wszystkim, ktorzy grzeja swoje betki w korkach i chca wydac ponad poltora tysia, aby zerkneli po prostu do tego silniczka.

Prawdopodobnie tam znajdziecie prosta w naprawie przyczyne niedzialajacego wiatraka.

 

Pozdrawiam i do dziela!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

juz pytalem w innym temacie ale spytam jeszcze raz, czy ten wiatrak powinien sie wlaczac od razu po uruchomieniu klimy. ostatnio na postoju ok 15 min z wlaczona klima temp przekroczyla pion czy to wlasnie wina nie pracujacago wiatraka? ja kstoje w korkach w upale to tez zaczyna leciec cieple powietrze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wentylatorek klimy powinien się włączyć niemalże natychmiast po włączeniu funkcji klimy.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

juz pytalem w innym temacie ale spytam jeszcze raz, czy ten wiatrak powinien sie wlaczac od razu po uruchomieniu klimy. ostatnio na postoju ok 15 min z wlaczona klima temp przekroczyla pion czy to wlasnie wina nie pracujacago wiatraka? ja kstoje w korkach w upale to tez zaczyna leciec cieple powietrze

 

Masz chlopie po prostu uszkodzony wiatrak klimy. To samoco u mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczoraj sprawdzalem ten wiatrak i wyglada to tak. wlaczam klimatyzacje i wiatrak stoi po ok 15 sekundach lekki ruch ale nie zalacza sie, nastepne 15 sekund stoi i dopiero znow polobrotu i nic dalej i tak co chwile, czyli probuje sie wlaczyc, dostaje jakby impuls ale nie chce sie zakrecic.

 

wiec chyba czeka mnie jadnak wymiana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczoraj sprawdzalem ten wiatrak i wyglada to tak. wlaczam klimatyzacje i wiatrak stoi po ok 15 sekundach lekki ruch ale nie zalacza sie, nastepne 15 sekund stoi i dopiero znow polobrotu i nic dalej i tak co chwile, czyli probuje sie wlaczyc, dostaje jakby impuls ale nie chce sie zakrecic.

 

wiec chyba czeka mnie jadnak wymiana

ro

 

Yhy, niewątpliwie... Jak chcesz, to podaj mi adres @,a wyślę Ci zdjęcia wnętrzności silnika wentylatora... Po kupnie niby-sprawnego i jego demontażu okazało się, że przepalony jest jeden z tranzystorów, które okazały się jakby niedostępne na rynku... Tak na moje oko, to ten egzemplarz (wymieniony później nieodpłatnie przez sprzedawcę na sprawny) pochodził prawdopodobnie ze słonowodnego utopka... Zanim rozebrałem silnik, to objawy były identyczne: zaczynał kręcić, zakręcił czasami "aż" kilka obrotów i stop i tak w koło...

Jedyne

http://images.spritmonitor.de/229694.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wiec wlasnie taki sam objaw mialem w moim aucie. Na 100% uklad elektroniczny w wiatraku jest OK, ale masz przerwane uzwojenie w elektrycznym silniczku. U mnie tak bylo w kazdym razie.

 

 

czyli wymiana wiatraka jest konieczna? czy da sie to naprawic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego nie wiem... W moim przypadku spalony element okazał się niedostępny (chyba, że akurat udało mi się nie trafić)... Kupiłem sam nowy silnik i zamontowałem go w starej ramce..

 

Możesz podać namiary na kupno silniczka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.