Skocz do zawartości

ASO - przegląd przed zakupem.


Ralphtb

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ;) Dodam może coś od siebie. Również zakupiłem BMW E90 325i rok 2005 2 lata wstecz. Samochód sprawdziłem w ASO BMW Inchcape Motor Wrocław ponieważ ten serwis miałem najbliżej od mojego miejsca zamieszkania. Ja niestety muszę stwierdzić iż ten serwis sprawdził samochód niezbyt poprawnie o czym mogłem się już przekonać po 2 dniach będąc u mechanika który wymieniał podstawowe rzeczy.Jedyne co mogę zachwalić to to że otrzymałem pełną historię do momentu do którego samochód był serwisowany wraz z odczytem pamięci kluczyka. Jeżeli zapłaciłbym konkretnemu mechanikowi i elektrykowi te 780zł które musiałem zapłacić w Inchcape Motor to zapewne nie miałbym dodatkowych kosztów jakie musiałem ponieść choć było w raporcie napisane iż te konkretne rzeczy były ok :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego są takie firmy jak MY które sprawdzają auta przed zakupem, znają wiele sztuczek które się robi aby ukryć wady i jesteśmy w stanie je wykryć. Dodatkowo informujemy o ewentualnych kosztach naprawy lub negocjujemy cenę z sprzedającym.

No i najważniejsze mamy na pewno leprze ceny niż w ASO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

cześć,

Czy mógłby ktoś polecić mi serwis w krakowie, który rzetelnie sprawdzi mi e90 320d przed zakupem. Nie chcę odrazu ryzykować 800 zł w ASO i zrobić Panu przyjemność, że mu sprawdzę auto i nie kupię bo różne rzeczy dziwne wyjdą. Lub trafię na leniwą zmianę i odwalą fuszerkę. Może ktoś z forum ma już przetestowany warsztat w którym odpowiednio potraktują moją sprawę? pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
Dlatego są takie firmy jak MY które sprawdzają auta przed zakupem, znają wiele sztuczek które się robi aby ukryć wady i jesteśmy w stanie je wykryć. Dodatkowo informujemy o ewentualnych kosztach naprawy lub negocjujemy cenę z sprzedającym.

No i najważniejsze mamy na pewno leprze ceny niż w ASO.

 

Dlaczego sadzisz ze zrobicie to lepiej niż w ASO, jeśli tak to dlaczego ludzie wolą jechać do serwisu sprawdzić samochód niż wynająć np taka firmę jak Wy, a jak np podniesiecie samochód by sprawdzić podwozie czy co się tam sprawdza jeśli możesz opisz mi dokładnie wasze działanie ponieważ sam staje przed wyborem samochodu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ;) Dodam może coś od siebie. Również zakupiłem BMW E90 325i rok 2005 2 lata wstecz. Samochód sprawdziłem w ASO BMW Inchcape Motor Wrocław ponieważ ten serwis miałem najbliżej od mojego miejsca zamieszkania. Ja niestety muszę stwierdzić iż ten serwis sprawdził samochód niezbyt poprawnie o czym mogłem się już przekonać po 2 dniach będąc u mechanika który wymieniał podstawowe rzeczy.Jedyne co mogę zachwalić to to że otrzymałem pełną historię do momentu do którego samochód był serwisowany wraz z odczytem pamięci kluczyka. Jeżeli zapłaciłbym konkretnemu mechanikowi i elektrykowi te 780zł które musiałem zapłacić w Inchcape Motor to zapewne nie miałbym dodatkowych kosztów jakie musiałem ponieść choć było w raporcie napisane iż te konkretne rzeczy były ok :(

 

jezeli samochod ne zostal nalezycie sprawdzony w ASO, to nalezy zlozyc zazalenie na usluge przez radce prawnego i sie domagac doprowadzenia do stanu wykazanego podczas kontroli jezeli popelnili bledy. JA tak zrobilem wlasnie z moja 325xi w inchape i kosztowalo ich to wedlug ich standardow 11 tys zl . Za 800 zl sprawdzian ma byc perfekcyjny ! jak nie jest to niech ponosza koszty naprawy, takie jest prawo.

 

Jeszcze raz w Aso pracuja mechanicy za najnizsza stawke rynkowa, czesto studenci mechaniki albo zaraz po szkole mechanicznej, brak jest doswiadczenia i staranosci. Generalnie lipa.

Moja La Bunia



DO E9x :

oslona konsoli centralnej Performance OEM Carbon przed liftem - 725 zl



Wszystkie przedmioty aktualnie w galeri. Wysylka od 26/01/17. 15 dni na zwrot bez podowania przyczyn w nienaruszonym stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
witam, chciałem sprawdzić e92 w salonie AUTO BRECZKO w Białymstoku i głównie chodziło mi o strone mechaniczną pojazdu. Jest tam nieszczęsny n47 i boje się o rozrząd,w serwisie powiedzieli że nie są w stanie tego sprawdzić. Ktoś posiada jakiś alternatywny serwis w Ełku lub Białymstoku gdzie są osoby odpowiedzialne i znają sie na rzeczy co by sprawdzić ten nieszczęsny element?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Kolego kilka lat temu miałem okazję skorzystać z takiej usługi czyli sprawdzenia wymarzonej bawarki w salonie bmw który znajduje się we Wrocławiu. Pieniążki jakie musiałem zapłacić za taką usługę nie były małe a tak naprawdę nigdy nie miałem sprawdzonego gorzej samochodu niż właśnie w tym ASO. Z doświadczenia już wiem że lepiej wyszukać kogoś kto jest obeznany w temacie i sprawdzi Tobie samochód pod każdym względem jaki będzie tylko możliwy i jemu zapłacić te pieniążki niż wyłożyć jak dobrze pamiętam 800zł w ASO oby się dowiedzieć że tapicerka w samochodzie jest w złym stanie a co do reszty nie ma zastrzeżeń. Oczywiście nie będę się tu już rozpisywał o tym co wyszło po czasie oraz co się działo z samochodem który był sprawdzony właśnie w w/w ASO.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
Stoje przed dylematem, czy wydac 750 zł za sprawdzenie pojazdu w ASO, czy wykorzystać zewnętrzną firmę, np. Dray'a do sprawdzenia samochodu. Koszt tego drugiego będzie droższy, bo trzeba doliczyć dojazd, ale pytanie co będzie lepsze? Na pytanie w ASO czy sprawdzą kondycję turbosprężarki, to odopowiedzieli że podepną pod komputer, czy nie ma błędów, a póżniej wzrokowo, czy nie ma wycieków. Czy to wystarczy? Skrzynia automatyczna tak samo, żadnej próbnej jazdy, itp. Dotąd nie miałem AT tylko manualna, więc mogę czegoś nie wychwycić, nie wspominając o Xdrive. Ostatnia rzecz, jeśli wybrać ASO, to sprawdzać tam, gdzie był serwisowany, czy raczej inną? Edytowane przez zent
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam forumowicze.


Aktualnie jestem na etapie kupna e92 i najbliższe ASO (BMW-TEAM) znajduje się w Wrocławiu, to jest jakieś 100km od Kluczborka gdzie znajduje się mój upatrzony egzemplarz. Warto się w ogóle fatygować taki kawał drogi do takich serwisów czy lepiej kogoś nająć? Chyba że ktoś zna jakiś rzetelny serwis w tamtych okolicach bo niestety ja pochodzę z Krakowa i nie znam kompletnie tamtych terenów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Co wy z tym ASO. Kilka razy byłem w ASO na życzenie klienta jak sprzedawałem BMW i to jest poprostu tragedia. Samochód biorą na 4 czy 5 h z czego poświęcają mu max 30 minut. Jedyne co robią to badają lakier i podłączają komputer kompletnie nie mają pojęcia o samochodach a kasują za to ponad 1000zl. Strata czasu i pieniędzy każdy Henio w warsztacie sprawdzi samochód lepiej niż ASO.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.