Skocz do zawartości

klima mało wydajna


iti600

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie. Jestem nowym forumowiczem. Otóż mam problem z klimatyzacją. Mam e39 528 97', klimatyzacja jest mało wydajna, otóż temperatura przy maxymalnym nawiewie wynosi około 12-13 stopni. Sam jestem mechanikiem, klima jest napełniona (1200 g), jest szczelna, wymieniłem osuszacz, filtry pyłkowe i z mizernym skutkiem. nie wiem gdzie mam szukać dalej, czy to może sterowanie czy kompresor. Może ktoś z Was miał podobny przypadek. Za każdą wskazówkę dziękuję.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mala wydajnasc (efektywnosc) chlodzenia wynika z przegrzania ukladu tj chlodnica nie oddaje wytarcajacej ilosci ciepla

 

Polej chlodnice woda jak spadna cisnienia i po chwili obnizy sie temperatura to masz pewnosc ze chlodnica jest do wymiany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne. Piszesz, że klima jest mało wydajna bo przy maxie daje "tylko" około 12 stopni. U mnie przy ustawieniu na max klima schładza z temperaturą 16 stopni więc wychodzi na to, że to moja klima jest mało wydajna :mrgreen:

Trudno wymagać od klimatyzacji w samochodzie, żeby się szron na kratkach osadzał...

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, piszę że klima jest mało wydajna, jestem mechanikiem i czasami jak ludzie przyprowadzają samochody (np jakaś laguna, mondeo, okular ) w nich klima chłodzi jak głupia, mierzyłem i schodzi nawet do 5 stopni, dlatego pytam. w rodzinie mam jeszcze e39 540 i tam też klima daje koło 6-7 stopni przy maxymalnej wydajności. pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

iti600 ma racje. gdyby klima dawala tylko 16 stopni lub nawet 12-13 to w upalne dni nie dalaby rady schlodzic wnetrza do tych 16 czy 18 stopni zadanych przez uzytkownika. pamietam jak kiedys brat mial calibre i swiezo po nabiciu temp. mierzona przy kratce miala cos kolo 5 stopni. i wcale latem za zimno w środku nie bylo... :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne. Piszesz, że klima jest mało wydajna bo przy maxie daje "tylko" około 12 stopni. U mnie przy ustawieniu na max klima schładza z temperaturą 16 stopni więc wychodzi na to, że to moja klima jest mało wydajna :mrgreen:

Trudno wymagać od klimatyzacji w samochodzie, żeby się szron na kratkach osadzał...

Pzdr.

 

 

Może to głupie co napiszę, ale ja już tak miałem że lusterko mi szronem zaszło jak skierowałem kratkę z której wydobywa się powietrze ;) także coś w tym musi być ;D Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne. Piszesz, że klima jest mało wydajna bo przy maxie daje "tylko" około 12 stopni. U mnie przy ustawieniu na max klima schładza z temperaturą 16 stopni więc wychodzi na to, że to moja klima jest mało wydajna :mrgreen:

Trudno wymagać od klimatyzacji w samochodzie, żeby się szron na kratkach osadzał...

Pzdr.

 

 

Może to głupie co napiszę, ale ja już tak miałem że lusterko mi szronem zaszło jak skierowałem kratkę z której wydobywa się powietrze ;) także coś w tym musi być ;D Pozdrawiam

 

Witam

Wcale nie glupie kolego.

Ja mialem kiedys chryslera neona i tam jak ustawilem klime na maxa i nadmuch tylko na przednia szybe to na szybie osadzal sie normalny szron. Malo tego jak klima pochodzila troche w pozycji na maxa to cos tam zamarzalo :shock: i przestawala dmuchac dopiero po odtajaniu wszystko zaczynalo dzialac. Wiec wniosek jest taki ze klima musi chlodzic konkretnie.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Sposób na sprawdzenie sprawności układu klimatyzacji jest taki, że włączamy obieg zamknięty w samochodzie, włączamy klimę na minimalną temperaturę i max siłę nadmuchu. Kładziemy termometr na kratce wylotowej i zostawiamy samochód na kilkanaście minut. Podczas ostatniego testu po nabiciu klimy osiągnąłem 2 stopnie Celsjusza.

 

TO co ustawiamy w samochodzie to docelowa temperatura w kabinie, oczywiste jest to że powietrze musi być dużo chłodniejsze by uzyskać ochłodzenie do tych przykładowych 16 stopni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.