Skocz do zawartości

323i - kierunkowskaz zamiast światła postojowego


dwapro

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam porady - niedawno zapaliła mi się kontrolka spalonej żarówki przedniego światła - światła drogowe i mijania jednak świecą jak należy, za to problem jest w czym innym. Zamiast światła postojowego od strony pasażera pali się światłem ciągłym kierunkowskaz. Nie wiem czym to może być spowodowane. Kostki od świateł są w porządku - podejrzewam jakieś spięcie (?), może problem na przekaźniku (?). Jeśli ktoś spotkał się z czymś podobnym - proszę o poradę. Może uda się uniknąć wizyty u elektryka. Z góry dzięki za pomoc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spaliła Ci sie żarówka od postoju, więc samochód zapala kierunek na postoju, co by nilkt w niego w nocy nie przywalił !!! Jak najbardziej jest z nim wszystko ok. Wymień zarówkę od postoju taka malutka i problem zniknie. Mechanika od mietka zabił bym, śmiechem :) merc ma tak samo :) Edytowane przez jr3wp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za tę radę - dzisiaj już mi się nie chce iść do auta na dół do garażu ale jutro z rana będzie to pierwsza czynność - jak sprawdzałem żarówki nie przyszło mi do głowy, żeby sprawdzić od postojowych. Myślałem, że nie jest podpięta pod czujnik :roll:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za tę radę - dzisiaj już mi się nie chce iść do auta na dół do garażu ale jutro z rana będzie to pierwsza czynność - jak sprawdzałem żarówki nie przyszło mi do głowy, żeby sprawdzić od postojowych. Myślałem, że nie jest podpięta pod czujnik :roll:

 

No właśnie jest i jak się spali, to bardzo prawidłowe zachowanie autka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moduł kontroli oświetlenia LCM robi podobnie z tyłu - jeśli nie działają pozycyjne po danej stronie to zapala światło stop na "pół gwizdka", żeby coś oświetlało tą stronę, ale jednocześnie, żeby była różnica przy hamowaniu. Zauważ, że również kierunkowskaz nie świecił tak jasno jak przy typowym jego działaniu.
Facet z próchnicą grał w kości i... wypadły mu cztery szóstki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 4 miesiące temu...

Chcialem sie podpiac, temat pokrewny.

Otoz u mnie przestalo dzialac srodkowe swiatlo stop. Rozebralem, sprawdzilem i okazalo sie ze jakis kabelek puscil. W ogole to wygladalo tak jakby juz ktos tam wczesniej cos robil. Podlaczylem kabelki i stop zaczal dzialac. Jednak okazalo sie ze wlaczajac swiatla wlacza sie rowniez ten stop tylko ze "na pol gwizdka". Jak mam to obejsc? Wymienialem tez zarowke w tylnych swiatlach bo byla przepalona. Moze to ma jakis zwiazek. Sprawa tym gorsza ze jutro z rana mam powtorke przegladu auta i beda mi to sprawdzac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Podjedz szybko do jakiegos elektromechanika nich ci to sprawdzi bo może coś zle połączyłeś, bo inaczej znowu zapłacisz na darmo za NCT.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobnie się dzieje w momencie gdy w miejsce zwykłych żarówek postojowych włożymy żarówki LEDowe.

Kierunkowskazy świecą się wtedy cały czas aż do momentu kiedy zapalimy światła mijania.

Komputer wyświetla wtedy błąd przepalonej żarówki i nie było do nie dawna żadnego sposobu żeby to obejść jeśli chcieliśmy mieć w postojówkach ładne białe światło z żarówki LED, ale pojawiły się teraz żarówki w technologii LED które nie powodują wyświetlania tego błędu.

Zarówno w żarówkach postojowych jak i tych oświetlających tablicę rejestracyjną.

http://img200.imageshack.us/img200/2941/zdjcie0196001320x200320.jpg

...na tym osiedlu

gdzie BEEMKA jest

prawie jak BENTLEY...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o dziwo swiatlo stopu przeszlo test. Najprawdopodobniej przez niezbyt wnikliwego pana technika. Natomiast uwalili mnie z powodu zlego ustawienia swiatel przednich. No zalamka. Rece opadaja. Za pierwszym razem powiedzieli ze zarowka jakas nie teges. Wymienilem na wszystkie jednakowe to teraz ze ustawienie nie teges...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To normalne, jak żarówka spalona czy żle wsadzona nie sprawdzaja ustawienia swiateł . Masz o tym infomacje na wydruku z testu.

Podobnie jest np. z peknietym przewodem elastycznym hamulca , w tym przypadku test hamulców nie zostaje zaliczony i trzeba go robic od nowa.

Zrób dokładnie focus light bo jak Cie uwalą drugi raz na to samo to czeka Cie cały test od nowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.