Skocz do zawartości

320d 2001 136 PS błąd w informacji o spalaniu


mbzqg

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mam problem ponieważ komputer pokazuje mi spalanie na poziomie 9-9,4 l/100km, po przeliczeniu przy pomocy kalkulatora spalanie waha się na poziomie 6,5-7 l/100km. Moje pytanie brzmi czy istnieje jakaś metoda na wykalibrowanie komputera przeliczającego spalanie? Dodam jeszcze, że błędnie wyświetlany jest również zasięg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podstawowe pytanie (choć może się wydawać głupie), to czy resetujesz czasem wskaźnik spalania? Im dłużej nie resetowane, tym większy błąd.

Z moich doświadczeń wynika, że w e46 nie da się skalibrować wskazania z poziomu przycisków licznika i trzeba to robić programem. Jeśli spalanie wyświetlane jest za duże, to po prostu trzeba zmniejszyć przelicznik (ustawiony 1000 jako default). Da się to zrobić np. Inpą zmniejszając przelicznik (Body->Instrument cluster->F7->Shift + F7->wpisujemy nowy Factor).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Podstawowe pytanie (choć może się wydawać głupie), to czy resetujesz czasem wskaźnik spalania? Im dłużej nie resetowane, tym większy błąd.

Z moich doświadczeń wynika, że w e46 nie da się skalibrować wskazania z poziomu przycisków licznika i trzeba to robić programem. Jeśli spalanie wyświetlane jest za duże, to po prostu trzeba zmniejszyć przelicznik (ustawiony 1000 jako default). Da się to zrobić np. Inpą zmniejszając przelicznik (Body->Instrument cluster->F7->Shift + F7->wpisujemy nowy Factor).

 

zielo, czyli jeżeli BC pokazuje np. za małe spalanie o 0,8 l w stosunku do stanu faktycznego, to powinno się wprowadzić wartość 1080 ?

 

pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.