Skocz do zawartości

Diody LED w ringi E60 po lifcie


Piotr_Lodz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jak wszyscy wiedzą w E60 po lifcie ringi pełnią również funkcję świateł dziennych i obsługiwane są za pomocą żarówek halogenowych typu H8. Ringi świecą na żółty kolor (moim zdaniem brzydki) więc zakupiłem za ok. 60 zł komplet "tuningowych" żarówek HBM światło a la ksenon 5900 K. Efekt jest taki sobie - świecą na blado zielono a w słoneczny dzień są słabo widoczne.

 

Wpadło mi w oko takie rozwiązanie ale widzę pierwszą wadę - 400 zł za komplet. Co o tym sądzicie - może ktoś ma taki "bajer" ?

 

http://moto.allegro.pl/item1074570448_ringi_led_bmw_h8_e60_63_92_93_87_70_71_wyprzedaz.html

 

Teoretycznie powinny świecić jak w najnowszym F10, E90 cabrio i coupe po lifcie oraz X5 po lifcie.

Modyfikacje mojego E60:

Czarna podsufitka; sportowa kierownica; listwy wewn. alu z lekkim szlifem; nagłośnienie Logic7; sportowe pedały BMW; lusterka zewn. fotochrom el. składane; felgi BMW 246 (18"); przyciemnione szyby; ledowe podświetlenie tablicy rej.; wygłuszanie drzwi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poruszalem temat ledow w ringach na forum ale nie otrzymalem info o polecanym sprzedawcy np z allegro. na aukcjach sa ledy do ringow za140-160zl ale nie wiem jak z jakoscia i czym roznia sie od tych znalezionych przez Ciebie...

 

pzd k.

 

 

 

Witam, jak wszyscy wiedzą w E60 po lifcie ringi pełnią również funkcję świateł dziennych i obsługiwane są za pomocą żarówek halogenowych typu H8. Ringi świecą na żółty kolor (moim zdaniem brzydki) więc zakupiłem za ok. 60 zł komplet "tuningowych" żarówek HBM światło a la ksenon 5900 K. Efekt jest taki sobie - świecą na blado zielono a w słoneczny dzień są słabo widoczne.

 

Wpadło mi w oko takie rozwiązanie ale widzę pierwszą wadę - 400 zł za komplet. Co o tym sądzicie - może ktoś ma taki "bajer" ?

 

http://moto.allegro.pl/item1074570448_ringi_led_bmw_h8_e60_63_92_93_87_70_71_wyprzedaz.html

 

Teoretycznie powinny świecić jak w najnowszym F10, E90 cabrio i coupe po lifcie oraz X5 po lifcie.

pozdrawiam Konrad
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ooo, tego nie doczytałem. A możesz podać jakiś link do ksenonów po lifcie lub przybliżyć koszty jeśli pamiętasz ?

 

Pozdrawiam !

Modyfikacje mojego E60:

Czarna podsufitka; sportowa kierownica; listwy wewn. alu z lekkim szlifem; nagłośnienie Logic7; sportowe pedały BMW; lusterka zewn. fotochrom el. składane; felgi BMW 246 (18"); przyciemnione szyby; ledowe podświetlenie tablicy rej.; wygłuszanie drzwi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zarejestrowani
NAjprościej jak pojedziesz do ASO i kupisz żarówkę h8 LED którą teraz wkładają do wszystkich nowych modeli. Świeci mocno i na czysto biały kolor

b4c4c1867b858a60.jpg.30a4296d964cadcc5bbee45deeb1292d.jpg

OFICJALNY ZEWNĘTRZNY PARTNER BMW AG

Chiptuning Programowanie Carplay Kodowanie Diagnostyka BMW AOS

Tel. +48-790-465-462

https://www.facebook.com/Codemybimmer

https://www.instagram.com/codemybimmer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NAjprościej jak pojedziesz do ASO i kupisz żarówkę h8 LED którą teraz wkładają do wszystkich nowych modeli. Świeci mocno i na czysto biały kolor

 

Już ten temat został przerobiony. Na dziennych i owszem świeci super ale jak poza to na żółto (prawdopodobnie w lampach F10 jest zamontowany jeszcze jakiś moduł do tych diod lub moduł świateł podaje inne napięcie na ringi niż w E60 LCI). Mierzyłem te napięcia i na dziennych jest 11-12V a poza to ok 3-4V). Ogólnie ciężko to obejść, bo wszystko odbywa się na jednej żarówce. Te ksenony to także nie halo, bo cały czas świeca mocno patrz galeria usera z E60forum brabusw209amg http://forums.5series.net/user/21645-brabusw209amg/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NAjprościej jak pojedziesz do ASO i kupisz żarówkę h8 LED którą teraz wkładają do wszystkich nowych modeli. Świeci mocno i na czysto biały kolor

 

Otóż nie do końca ponieważ jak pytałem w ASO przy okazji wymiany płynu hamulcowego to w nowym F10, X5 po lifcie i E90 coupe/cabrio po lifcie nie ma żadnych żarówek h8 LED tylko jest to cały zespół diód (cały moduł), który nie jest wymienny.

 

Po cennej uwadze jeromera zadzwoniłem do sprzedawcy upewnić się, który oferuje zamienniki ledowe żarówek h8 m.in. do E60 i na tą chwilę nie ma ponoć patentu aby w e60 diody mogły pełnić rolę zarówno świateł dziennych jaki i świateł postojowych (różne stopnie intensywności świecenia).

 

Czyli na razie przysłowiowa d**a :|

Modyfikacje mojego E60:

Czarna podsufitka; sportowa kierownica; listwy wewn. alu z lekkim szlifem; nagłośnienie Logic7; sportowe pedały BMW; lusterka zewn. fotochrom el. składane; felgi BMW 246 (18"); przyciemnione szyby; ledowe podświetlenie tablicy rej.; wygłuszanie drzwi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ukrywam, że ja także czekam na info jak można by zamontować diody aby mogły one pełnić 2 funkcje. Na tę chwilę mam u siebie zamontowaną niebieską żarówkę, która przy dziennych daje ładne białe światło :cool2: , ale poza świeci na żółto :mad2: (jak ta oryginalna).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzedający na tej aukcji poinformował mnie, iż wkrótce będzie miał w sprzedaży żarówki H8 do ringów po lifcie z jakimś innym gazem w środku który to spowoduje iż kolor świecenia zmieni się na biały. Może to będzie jakieś rozwiązanie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te z allegro to do LCI tylko pasuja nie do VFL

Codowanie BMW , Wylaczenie ostrzezenia o pasach, TV-Free,przebudowa oswietlenia na LCI, klimy Basic na HIGH, Navigacji z MASK na CCC lub CCC LCI ( 8 przyciskow ) itd.


http://www.bavaria-access.de/


http://www.facebook.com/profile.php?id=100002804305191#!/pages/Bavaria-Access/157126324367474?sk=photos

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam!

Jestem nowy na forum i mam kilka pytań odnośnie led:

-posiadam E60 2009 rok BEZ ksenonów, czyli także bez świateł do jazdy dziennej. Jak by to wyglądało, gdybym wstawił ledy? Czy konstrukcja ringów i ich oświetlenia jest taka sama/podobna do konstrukcji lamp z ksenonami?

 

 

A tak przy okazji - jestem po wymianie szyby czołowej, oczywiście majstry zapomnieli (młotki) że czujnik deszczu nie działa bez gniazda. Gdzie mógłbym w Mazowieckim dorwać gniazdo czujnika deszczu (przypominam że E60 z 09r ma czujnik okrągły, nie prostokątny).

 

Pozdrawiam i proszę o rzeczową odpowiedź ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz auto za grubo ponad 150 tys zł a szkoda ci 400 zł i kupujesz jakieś paście za 60zł :( ludzie . Zapytaj może te za 400 zł udzielają rat.

Nie wiem ale jak ja widzę białe ringi w e60 czy e46 , e39 to mi podlatuje to wioską . W F10 również nie przypadło mi to do gustu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się właśnie podoba efekt taki jak w F10 i do takiego będę dążył. Obecnie mam lampy poliftingowe (AHL) z zmienionymi żarówkami w ringach na niebieskie, które świecą tylko przy dziennych tak jak mi się podoba (na biało - podobnie jak ksenon). Te diody do ringów za 400 do lamp poliftingowych z allegro niestety nie dadzą mi takiego światła jakie chciałbym uzyskać. Czekam aż jakiś magik zacznie montować przetwornice do lamp LCI do żarówek od F10(sama "żarówka" od F10 przy zapalonych ksenonach nie świeci na biało tak jak w F10). Widziałem nawet żarówki ksenonowe w miejsce tych od ringów ale wtedy nie ma się "zwykłych" ringów tylko takie jak przy dziennych (ale znacznie jaśniejsze), ale należy zakupić i zamontować nowe przewody wiercąc otwory w lampie i mocując np. na nadkolu przetwornice do ksenonów, a to już dla mnie trochę popelina.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do kamil20011:

 

Nie chodzi o fakt że kosztują 400 zł tylko że NIE SPEŁNIAJĄ FUNKCJI ŚWIATEŁ DZIENNYCH. Doczytaj najpierw a nie pisz pierdoły o jakichś ratach ponieważ ja też mogę powiedzieć, że masz auto za ponad 150.000 zł a masz nieoryginalne felgi :cool2:

Modyfikacje mojego E60:

Czarna podsufitka; sportowa kierownica; listwy wewn. alu z lekkim szlifem; nagłośnienie Logic7; sportowe pedały BMW; lusterka zewn. fotochrom el. składane; felgi BMW 246 (18"); przyciemnione szyby; ledowe podświetlenie tablicy rej.; wygłuszanie drzwi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do kamil20011:

 

Nie chodzi o fakt że kosztują 400 zł tylko że NIE SPEŁNIAJĄ FUNKCJI ŚWIATEŁ DZIENNYCH. Doczytaj najpierw a nie pisz pierdoły o jakichś ratach ponieważ ja też mogę powiedzieć, że masz auto za ponad 150.000 zł a masz nieoryginalne felgi :cool2:

 

Sory ale tak to wyglądało czytając pierwszy post . Co do felg , miałem takie same jak ty masz teraz na aucie , lecz nie udało mi się zamontować bo kupiłem od X -a , sezon letni już był a na zimówkach jezdzić nie mogłem . Na tych felgach nie ma made in china ( jak większość allegrowych ) tylko made in germany :) a z tego co wiem te 18-stki co masz sa made in poland . Ja z zakupu tych felg jestem zadowolony , zrobiłem już na nich dobre 15 tys km i nie miałem żadnych problemów z tymi kołami , a zimówki mam oryginalne BMW a w sezionie zimowym prostowałem je 4 razy ( w dodatku jedna nowa opona nadaje się do kosza ) . Więc nie zawsze oryginalne znaczy najlepsze . Wracając do lamp nie miałem zamiaru nikogo obrazić , chciałem tylko powiedzieć że za te 60 zł to raczej nie będzie super wytrzymałe jak ringi za 400 zł , szczerze mówiąc mało mnie to interesuje co Mietek z Kielc czy też Wacek z Gdańska montuje do swojego samochodu to jest jego auta i on decyduje . Co prawda i oryginalne potrafiły mi się przepalić już 2 razy :( ale wymienane są bezpłatnie na gwarancji .

A sprawdzał ktoś czy nie można zamówić LEDów już od F10 może pasują do e60 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do kamil20011:

 

Nie chodzi o fakt że kosztują 400 zł tylko że NIE SPEŁNIAJĄ FUNKCJI ŚWIATEŁ DZIENNYCH. Doczytaj najpierw a nie pisz pierdoły o jakichś ratach ponieważ ja też mogę powiedzieć, że masz auto za ponad 150.000 zł a masz nieoryginalne felgi :cool2:

 

Sory ale tak to wyglądało czytając pierwszy post . Co do felg , miałem takie same jak ty masz teraz na aucie , lecz nie udało mi się zamontować bo kupiłem od X -a , sezon letni już był a na zimówkach jezdzić nie mogłem . Na tych felgach nie ma made in china ( jak większość allegrowych ) tylko made in germany :) a z tego co wiem te 18-stki co masz sa made in poland . Ja z zakupu tych felg jestem zadowolony , zrobiłem już na nich dobre 15 tys km i nie miałem żadnych problemów z tymi kołami , a zimówki mam oryginalne BMW a w sezionie zimowym prostowałem je 4 razy ( w dodatku jedna nowa opona nadaje się do kosza ) . Więc nie zawsze oryginalne znaczy najlepsze . Wracając do lamp nie miałem zamiaru nikogo obrazić , chciałem tylko powiedzieć że za te 60 zł to raczej nie będzie super wytrzymałe jak ringi za 400 zł , szczerze mówiąc mało mnie to interesuje co Mietek z Kielc czy też Wacek z Gdańska montuje do swojego samochodu to jest jego auta i on decyduje . Co prawda i oryginalne potrafiły mi się przepalić już 2 razy :( ale wymienane są bezpłatnie na gwarancji .

A sprawdzał ktoś czy nie można zamówić LEDów już od F10 może pasują do e60 ?

 

Rozumiem intencje i nie czuję się obrażony :D :D :D . Poprostu jakoś dziwnie to zabrzmiało z tymi ratami. Swoją drogą masz rację i te żarówki za 60 zł świeciły do bani :D :D :D A z felgami - różnie bywa. Każdy jeździ inaczej a przede wszystkim po RÓŻNYCH drogach.

 

Pozdrawiam

Modyfikacje mojego E60:

Czarna podsufitka; sportowa kierownica; listwy wewn. alu z lekkim szlifem; nagłośnienie Logic7; sportowe pedały BMW; lusterka zewn. fotochrom el. składane; felgi BMW 246 (18"); przyciemnione szyby; ledowe podświetlenie tablicy rej.; wygłuszanie drzwi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Uszanowanie

 

 

Witam wszystkich serdecznie, jest to mój pierwszy post na tym forum i mam nadzieję, że nie ostatni.

 

Spalił mi się ring i jest okazja by wymienić oba na nowe, ładniejsze - ledowe.

I tu mam problem, bo jest tego w cholerę i jeszcze trochę i boję się kupić szmelc, którego pełno na allegro. Trochę powertowałem forum oraz internety i trafiłem na takie coś: http://jafra.com.pl/bmw-seria-5-e60-e61-lift-led-10w-cree-ringi-oem-bez-xenon-u.html

 

 

Pytanie czy podejdzie do mojego auta i czy warto? Mam E60 2008 r po lifcie, lampy bez xenonu więc teoretycznie wszystko gra.

Czy taki zestaw sprawi, że w lampie będą świeciły oba ringi czy tylko wewnętrzny?

 

Dziękuję za pomoc z góry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 lat później...
Witam. Pisze w sprawie czy może ktoś się orientuję w którym miejscu znajdują się przetwornice od ringow w lampach eagle eyes? Od czasu do czasu w lewej lampie 2 ringi potrafią zgasnąć lub ledwo co świecą. Ale jak narazie to od czasu do czasu. Obstawiam na to bo 2 ringi zawsze świecą lub prawie nie świecą równocześnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.