Skocz do zawartości

316i Centralny w jednych drzwiach wariuje


Tobi_

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z centralnym zamkiem w drzwiach przednich pasażera.

Otóż gdy zamykam po swojej stronie (kierowcy) to zapadają się wszystkie rygle oprócz drzwi przednich pasażera - natychmiast odbija je z powrotem. Za drugim razem zapadają się znowu wszystkie oprócz drzwi przednich pasażera i tak już zostaje.

Teraz inna sytuacja - wszystkie rygle otwarte, wciskam te przednie od pasażera i wszystkie się zamykają prawidłowo. Otwieranie też prawidłowo działa od drzwi przednich pasażera.

Otwieranie z kluczyka - po stronie kierowcy - za pierwszym razem otwiera rygle (oprócz pasażera przód) i natychmiast zamyka. Za drugim otwarciem już otwiera i nie zamyka automatycznie (oprócz pasażera przód).

Jeśli otwieram od strony pasażera kluczykiem to wszystko jest prawidłowo.

Gdy otwieram drzwi pasażera lub kierowcy światełko w środku zapala się, czyli wyłączniki krańcowe są OK.

 

Zdjąłem już boczek, przewody wyglądają na nieprzetarte chociaż nie obierałem ich z osłonek na całej długości. W wyjęciu siłownika przeszkadza prowadnica szyby, macie jakiś patent jak wyjąć siłownik?

_______

Poprawiłem tytuł. Proszę się zapoznać z formatem tytułowania wątków obowiązującym w tym dziale, bo następnym razem dam ostrzeżenie. mattiss

http://to-be.pl/images/bmw.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prowadnica szyby jest w 2 częściach góra i dół. dolna część trzyma się na 1 śrubie troszkę poniżej zamka (pod zaślepką)

odkręcasz, ciągniesz prowadnice w dół i zostaje ci w ręku ;) u góry mocowana jest tylko na wcisk do górnej prowadnicy

kultura jazdy na miare gwiazdy ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepne sie, bo tez mam teraz maly problem :/ Czy mozliwe, aby silownik byl juz slaby? Przestal mi sie zamykac bagaznik (dziala tylko z centralnego, bo zamek wymieniany). Drzwi zamyka normalnie a bagaznika nie chce. Udalo mi sie go w koncu zamknac---> podnioslem klape do gory, zakmnalem drzwi z kluczyka i zakmkniete. Tylko teraz mam lipe bo nie moge go otworzyc :mad2: :mad2: :mad2: Siedzen za bardzo nie mam jak zlozyc bo jest przykrecony wzmacniacz, ze siedzenia praktycznie sie nie klada(jak trzeba bedzie to w ostatecznosci MOZE sie zloza).

Jest jakis inny patent, aby otworzyc bagaznik? Planuje podlaczenie pilota do centralki, ale to po wyplacie. Czy raczej bez sensu samemu grzebac i dac to specjalistom? A moze jakis namiar na dobrego speca w Warszawie, ktory by sie tym zechcial zajac :twisted: ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałem wiązkę na tylnej klapie - nie znalazłem przetarcia.

Udało mi się za to wyjąć siłownik z drzwi, trochę go przeczyściłem ale nic to nie dało. Czy w drzwiach kierowcy jest taki sam, żeby można go było podmienić i sprawdzić czy to wina siłownika?

http://to-be.pl/images/bmw.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A logiczne bo co? Koła też masz inne z lewej i z prawej? Ciekawa to "logika".

 

Przechodząc do rzeczy - siłowniki są identyczne, właśnie podmieniłem na ten od kierowcy i działa. Problem rozwiązany, przy okazji się czegoś nauczyłem. :)

http://to-be.pl/images/bmw.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.