Skocz do zawartości

320d - brak mocy - fachowa diagnostyka M47


Frisbi

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 59
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Jak zaślepisz egr a nie wyrzucisz z programu to nie masz co sie dziwic ze auto bedzie slabiej jechac. Spaliny ktore przeplywaja z powrotem do ukladu dolotowego tez stanowia pewien procent masy powietrza ktore napelnia komore spalania. Jesli go zaslepisz to pozbawisz silnik tego procentu napelnienia. Sterownik bedzie dawkowal tak jakby wsztstko bylo ok, no bo nie bedzie wiedzial ze egr jest zaslepiony bo nie ma takiej mozliwosci kontroli, jedynie wie ze jak otworzy egr to doda do ukladu okreslona mase spalin ktore wypelnia dodatkowo cylinder, a w koncu o to chodzi w dieslu o stopien napelnienia cylindr.
.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawiozlem auto do mechanika tydzien temu i nadal nie moga zlokalizowac awarii.Co do katalizatora, rzeczywiście od pewnego czasu cos w nim "stuka",jak w niego postukałem to ewidentnie slychac ze sie rozsypał.Wczoraj rozmawialem z mechanikiem i naprowadzilem go na ten katalizator, dzisiaj zadzwonie do niego i sie dowiem.Tak sobie mysle ze moze czas na zmiane mechanika?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego mialem tez taki problem jakis czas temu auto stracilo nagle moc pojechalem do znajomego na kompa sprawdzil mi i wyszlo tak jak i tobie za male cisnienie doladowania juz na wolnych obrotach wyciagnolem turbinke byla jak nowka zero luzow glowna przyczyna byl katalizator zatkal sie chociaz auto pracuje u mnie na pelnej skali obrotow .wyciagnolem katalizator i poprostu go wybilem .Po tym auto zaczelo duzo lepiej chodzic i spalanie bardzo mi spadlo przy dosyc agresywnej jezdzie .pozdr mysle ze ci sie to na cos przyda co napisalem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, wlasnie wracam od mechanika i dowiedzialem sie ze wtryski podobna sa walniete.Powiedzial mi ze sprawdzal turbine i byla tylko lekko brudna,przeplywka tez podobno jest ok,katalizator wyciagnal.Czy jest mozliwe zeby byly to wtryski?Dodam ze na luzie przy dodawaniu gazu nic nie bylo slychac zeby cos stukalo,ale przy jezdzie jak dodalo sie gazu do przyslowiowej "dechy"w silniku pojawialy sie stuki ktorych czestotliwosc rosla wraz z coraz wiekszymi obrotami silnika.Nie chcial bym wydawac niepotrzebnie ponad 1000zl na uzywki,gdyby okazalo sie ze to nie to:( :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy tych silnikach podstawą jest sprawdzenie parametrów podczas jazdy a nie odczytanie błędów! Dajmy na to przepływkę która nie wywala błędu ( błąd jest tylko wtedy jak jest całkowicie niesprawna ) a nie ma odpowiednich parametrów , ale o tym też już kolega Roger pisał , pomaga mała dziurka w przepływce.....

musisz znaleźć kogoś kto ma pojęcie o diagnozie komputerowej a nie tylko posiada interface......

SPECIAL REMAPPING SERVICE - SOFTWARE ENGINEERING - IDA PRO


Chiptuning Łódź


ŁÓDŹ BYDGOSZCZ BIRMINGHAM LONDON


https://www.tc-performance.com/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a moim zdaniem to podciśnieniowe sterowanie turbo daje najwięcej problemów.... a bez face to można sobie gdybać!!!!

SPECIAL REMAPPING SERVICE - SOFTWARE ENGINEERING - IDA PRO


Chiptuning Łódź


ŁÓDŹ BYDGOSZCZ BIRMINGHAM LONDON


https://www.tc-performance.com/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie juz nie mam sily.Albo mechanik jest do DUP. ,albo moja bunia sie tak zepsula ze mechanik nie umie jej naprawic (Z reszta powiedzial ze pierwszy raz ma taki przypadek).Auto na dzien dzisiejszy wciaz jest slabe.Wymienilem wtryski,zawor EGR wyczyszczony i dziala,katalizator wybebeszony,mechanik powiedzial ze przeplywka jest OK,filtr odmy wymieniony.Mechanik powiedzial ze wszystko posprawdzal od strony mechanicznej i jest OK,wiec stwierdzil ze to elektronika,wiec diagnoze postawil na sterownik a mianowicie na soft. Zauważył jeszcze dziwne wartosci na wtryskach,po wylaczeniu silnika komputer pokazuje mu jakies wartosci -100 a powinno niby byc na plusie o wartosci 6.

 

Macie moze jakies sugestie w tej sprawie?

 

Dzieki za POMOC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiec moja Bunia naprawiona,po 3 tygodniowym postoju u mechanika.co sie okazalo-niedrożny uklad wydechowy co spowodowalo brak mocy.Juz na samym poczatku u mechanika mowilem mu (dowiedzialem sie o tym na tym forum) ze powodem spadku mocy moze byc ow uklad-nie posluchal mnie.Zaczal rozbierac pol silnika, turbo,EGR,przeplywka,elektrozawory,zawory na silniku,pompa itd.Jak na razie mam "wybebeszony"pierwszy katalizator od strony kolektora i jestem w trakcie "wybebeszania"srodkowego tlumika (jest on rowniez katalizatorem).Z tego co mi wiadomo jak dokonam ow czynnosci z drugim tlumikiem (katalizatorem) auto moze miec metaliczny odglos, wiec chyba bede musial kupic jakis urzywany (nowy z firmy BOSAL 1600zl).Chyba ze macie jakies inne pomysly?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Miałem ten sam problem , mam e46 320d 150km . U mnie z brakiem mocy pojawiała się kontrolka ( zapalało się DDE ) sygnalizowało problem z wtryskami/ ew pompa paliwa, pomogła wymiana filtra paliwa. :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Piszę na Forum wszędzie już proszę o pomoc 320d e46 1999r

-auto przed naprawą: już wczesniej widziałem że turbina na biegu 4,5 lekko zamulał na jakie 5s. i puszczał

-póżniej turbina całkiem straciła moc i nie szedł wyżej niż 2000 obrotów

-kopcił

-zmieniłem elektrozawór 400 zł

-nie kopci

-turbina nie działa

 

-nie zmieniłem fitru paliwa i powietrza jeszcze

-czy takie małe rzeczy mogą spowodować że turbina nie działa ??

-kręci się teraz na 4000 obrotów bez turbiny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.