Skocz do zawartości

olej w skrzyni i moście


lafiesta

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 rok później...

zbaraniałem!

Dzonilem do dwóch ASO i do dwóch warsztató, w ASO informują ze nie należy wymieniac oleju w skrzyni! ewentualnie uzupelniac jeśli sa rozszczelnienia. Mogą mi wymienić na mojąodpowiedzialność :shock:

warsztat, AutoclassicService BMW z Raszyna - koles który pojecie podobno ma galante - zaleca wymiane po 160 tys km i wola 1250zł, drugi warsztat w którym pytałem mowi żeby nie wymieniac!

 

tutaj tez opinie rozne,,, komu wierzyc?

 

wymieniac czy nie olej w skrzyni ?????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Litośći ludzie - miejcie swój rozum - czy frytki smażycie po 30 razy na jednym oleju? Wszystko traci swoje właściwości a w szczególnośći olej czy to silnikowy czy w skrzyni - jeden szybciej drugi wolniej . Chcecie cieszyć się jazdą to zmieńcie , 1200 złotych raz na 4 lata (zależy kto ile jeździ) to nie jest duży koszt a przynajmniej będziecie pewni że wszystko gra. Ja osobiście w aucie silnikowy zmieniam co 10 tysięcy lub rok w skrzyni co 60 i wszystko gra bez zająknięcia.

Jak ktoś ma węża w kieszeni i słucha tych partaczy z ASO to lepiej niech zmieni markę bo BMW nie lubi gdy ktoś leci po kosztach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

A ile wym macie na tych autach nastukane, znajomy ma po 5 latach ponad 350000 i nie wymieniał oleju w skrzyni... Ja sie z tym tez zgarzam ze tego rodzaju płyny powinno sie wymieniać... Tylko pytanie jak Kowalski ma e70 i prze 10 lat zrobi na nim 150000 to faktycznie pasowało by wymienić to i tamto, sek w tym ze te auta są nie przewidziane do tak długiej eksploatacji i BMW zrezygnowało z ciagania na i tak drogie usługi ASO...lepiej sprzedać nowe auto...

 

Więc kup nowe auto po 10 latach lub jak zrobisz 300000 tys, bo przy takich latach lub kilometrach auto i tak nosi znamiona czasu i wymaga wymiany na młodsze... Czasami zwykle przeprogramowanie sterowania skrzyni pomaga...

 

Miałem kiedyś a6 i tam wymienili cało skrzynię, na gwarancji, na nowa po 35000 ( jazda normalna w Polsce) po 6 miesiącach... Konkluzja z tego taka ze wymieniać fajnie by było, tylko ja sie zawsze zastanawiam ile to auto jeszcze pojeździ... Bo im nowszy model tym gorsza jakość... Wiecej gadżetów i fajniejszy wygląd ale jakość...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...
Mam pytanie dotyczące sprawdzania stanu oleju w BMW X5 E70 3.0d skrzynia ZF 6 biegów. Dla pewności czy stan oleju sprawdza się boczną śrubą na zimnym silniku ale na odpalonym czy zgaszonym? Pytam bo skrzynie ZF z korkiem od dołu sprawdza się na odpalonym a tu dla pewności chciałbym wiedzieć, Dziekuje
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
  • 2 lata później...
Witam posiadam BMW x5 e70 3.0d zf6hp26. Auto kupiłem z przebiegiem 200000 miało wymieniony olej przy przebiegu 190 000. Auto sprawdzali w Aso powiedzieli igła. Po czasie okazało się że przy rozgrzanym silniku skrzynia przy redukcji z 5 na 4 wchodzi w tryb awaryjny komputer pokazywał problem ze sprzęgłem h . Wymieniłem sterownik hydrauliki oczywiście olej i miskę z filtrem. 2lata gwarancji ale warsztat powiedział że powinienem wymieniać olej co około 60 000 km.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.